• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Al kola v zime
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
michalz
Friday 12 November 2004 - 10:42:36
Host
Cau vsichni,
zimni pneu jsem prezul na original Al disky (r.v.2000), ale dela mi starosti, co s nima zima a sul provede. Co myslite? Muzete pripadne doporucit nejaky prostredek k ochrane litych kol pres zimu? Diky za info...
maniac
Friday 12 November 2004 - 10:49:56
Host
michalz164.129.1.38 napsal ...
Cau vsichni,
zimni pneu jsem prezul na original Al disky (r.v.2000), ale dela mi starosti, co s nima zima a sul provede. Co myslite? Muzete pripadne doporucit nejaky prostredek k ochrane litych kol pres zimu? Diky za info...

čau nevím já bych moc nevěřil ľádným přípravkům, protoľe sůl je sůl. já mám vľdy přezuty zimáky na discích a jen to přehodím a je to nemusím se starat o to jestli mi al kola neseľere sůl. Jinak dle mého názoru si myslím, ľe je lepąí tam dát disky i kdyľ sem slyąel ľe jsou al kola který to vůbec nevadí. nevím zatím čus
Lib
Friday 12 November 2004 - 11:06:05
Host
Ja bych to videl podobne. Navic kdyz koupis na zimu plechace (a zas takova palka to neni) a das na ne zimni gumy, tak ti pak staci jen prehazovat cely kola
Yper
Friday 12 November 2004 - 11:08:53
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Michalz: jako chemik ti mohu odpovědět asi tohle.
Hliník koroduje pouze pod vlivem zásaditých ľíravin - tedy louhů. Chlorid sodíku (kuch.sůl) a draslíku nejsou zásadami, ale reagují s jinými kovy. Kaľdopádně jen málo kol je vyrobeno z čistého hliníku (je na kola bezpečnějąí, protoľe se neláme jako jeho slitiny s hořčíkem, mědí, cínem a zinkem). Takľe kola obsahují vľdy i příměs a to i stopovou kovů shora zmiňovaných a s těmi chloridy a příp. močovinou reagují. Kola jsou eloxována nebo dnes stříkána silnou vrstvou akrylátového laku. Kaľdé přezouvání gum a vyvaľování se na kvalitě laku, jakoľto bariérové ochrany, podepisuje-naruąuje ho.Nemluvě o tom, kdyľ půjčíą auto manľelce, které si vysvětlil, ľe musí parkovat co nejblíľ k pangejtu. Kola ti to zcela jistě neseľere, ale nebudou vypadat hezky. Vytvoří se na nich mapy (pod lakem) a nebo důlky koroze - tam to bude vyľírat (reagovat) s těmi přídávanými kovy.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Friday 12 November 2004 - 12:25:38
Host
No asi takhle, uľ jsem to psal, ale nedá mi to. Obouvám zimáky taky na li»áky a ne proto, ľe bych chtěl uąetřit na plecháčích, ale kdo se má na to auto na těch hnusnej plechovkách s nějakejma uchylnejma poklicema 4-5 měsíců dívat. Jinak li»áky jsou lakovaný jak psal Yper, ale daleko jim ąkodí víc manľelky při parkování a bordel z destiček. Jezdim na nich furt a nic se jim solí nestalo. Pokud se nějakej čas vyprdneą to čistit, co je můj případ - vąichni ví, ľe jsem línej, tak uľ to z nich stejně pořádně nesundáą. Takľe jestli máą stejnej rozměr li»áků jako bys dával plechovky, tak se na to vyprdni a obuj to na li»áky - bude to hezčejąí , samo pokud na tom máą 17 li»áky tak na to asi zimáky nedávej - na 15 v pohodě.
Yper
Friday 12 November 2004 - 12:39:25
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
4 Riwal: ..manľelky...jj... &| &| &|

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Friday 12 November 2004 - 12:46:42
Host
Pro mě naątěstí má starucha svoje auto a mym prakticky nejezdí, ale ten hákoą, co měl tu káru přede mnou, tem musel mít ąikovnou Brunhildu - rantly jsou vodrbaný jaxviňa.
Rudy
Friday 12 November 2004 - 12:52:38
Host
Taky se mi nechtělo vekinu hyzdit plecháčema v zimě,tak jsem koupil v Alcaru li»áky a řekli mi,ľe vąechny jejich kola jsou schválené pro zimní provoz,ale to asi prověří aľ čas,zatím maj na kontě jednu zimu...
riwal
Friday 12 November 2004 - 13:03:09
Host
Jasná zpráva Rudy - moje řeč, plecháče nikdy.
Lib
Friday 12 November 2004 - 13:05:07
Host
ja plechace jo, viz Yper, i s poklicema to nevypada tak zle (nebo kdo chce tvrdit ze jo ?!!!)
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2058 sec,0.1463 z toho dotazů.