• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Wednesday 15 February 2006 - 11:17:14 Citovat
Host
Na spodní straně víčka otvoru pro dolévání oleje se mi tvoří kondenzát, vypadá to jako lehce rozehřátá čokoláda s nádechem doběla. Pravidelně to odstraňuju, ale nevím co by to mohlo být. a jestli to něčemu vadí.
Graf
Wednesday 15 February 2006 - 11:26:04 Citovat
Host
Máš vodu v oleji, Přišel jsem na to taky asi 2 dny nazat, na víčkz byla jen bílá mapka, ale přece jen tam něco je. Kámoš btvrdí, že to může být zapříčiněno i těmi sibiřskými mrazy ???, já si spíš myslím, že je to těsnění pod hlavou, v každém případě je něco špatně.

OB X20XEV - plná palba _rendek
Anonymní
Wednesday 15 February 2006 - 11:35:16 Citovat
Host
Zajímavý ale je, že když vytáhnu měrku, tak olej má barvu jakou má mít a po žádným sajrajtu ani památky
Yper
Wednesday 15 February 2006 - 11:35:47 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pokud by t bylo těsnění pod hlavou, tak na tom víčku a zejména v jeho okolí na víku vent. hlavy a také i na vnitřní straně víka by byla doslova pěna nebo šlem na omak.
Teď, když se v motoru střídá teplota, tak po vychladnutí motoru dojde k nasátí vlhkého vzduchu do prostoru motoru a ten vykondenzuje a po nastartování a ohřátí oleje vytvoří páru a ta s olejem udělá takovou pěnu na víčku.
Chceš-li mít jistotu, tak namoč prst a vraž do pusy a pak vyplivni! Pokud to bude mít i mírně nasládlou chuť a současně se ztrácí kapalina v okruhu, tak jde voda z okruhu poškozeným těsněním pod hlavou do oleje. Nicméně bývá to vyjímečný případ, protože tlak oleje je vždy vyšší, než tlak vody v okruhu, takže spíš dochází k průniku oleje do chlad. okruhu a to je poznat na nádržce!
Nepanikařte a s chladnou hlavou vždy vylučovací metodou!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Filip
Wednesday 15 February 2006 - 11:38:47 Citovat
Host
Díky. Voda v nádržce neubývá ani trošku, pořád stejná hladina. Uvidíme až Sibiř poleví....
RRAAFF
Wednesday 15 February 2006 - 11:40:37 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Hlavně se neukvap-to se nám stalo na citroenu XM a mechanik přijel,že ruplá hlava.No nakonec nic ruplýho nebylo a chtěl z nás vytáhnout akorát prachy.Na krátké studené jízdy se toto může stávat,záleží na oleji(tam byl total 10W-40).
Ve Vectře mám Castrol TXT softec 5w-40 a nedělá to.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Graf
Wednesday 15 February 2006 - 11:42:11 Citovat
Host
Yper dík i za psychologický rozbor. Teď už su klidný. _s103

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2374 sec,0.1898 z toho dotazů.