• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Fialka
Friday 03 March 2006 - 23:17:39 Citovat
Host
Ahoj, mám casru 1,0, 16V, r.v. 1998 a má najeto 160 tis.. Problém je v tom, že mi jde mi strašně stuha mačkat spojka, která vystavuje až u podlahy, ale při zátahu neprokluzuje. Chtěl jsem se zeptat, zda se musí provést výměna lamely, nebo stačí pouze spojku a její části někde (kde?) promazat? Nevíte náhodou, jak obtížná a nákladná je výměna spojky? díky za info. Fialka
JT
Friday 03 March 2006 - 23:19:47 Citovat
Host
Fialka: čéče založil jsi dvě vlákna
Vodník
Saturday 04 March 2006 - 07:22:15 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
On je tu nový a omluvil se (v tom druhým), že se uklepl. To nic, Badík to srovná. Jinak spojka, tedy délka kroku a záběru, se dá štelovat. Nevím jak, dělá mi to vždycky mechanik, ale zato to dělá vždycky když se dostavím a nejvýše za pade.
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno So bře 04 2006, 07:23 ]</span>
Martas
Saturday 04 March 2006 - 08:03:00 Citovat
Host
Posunout pravoni bod spojky (nahoru dolu) jde bez problemu podle typu ovladani spojky (mechanicke, kapalinove) pomerne jednoduse ale neznam Corsu takze ti neporadim jak ale jak pise Vodnik kazdej mechanik ti to udela vicemene na pockani, ale pokud se ti zda ze je prilis tvrda/ma kratky chod pripadne uz posunout nepujde bude nutna vymena a kdyz se meni tak vse lamela/pritlacny kotouc/spojkove lozisko.
JT
Saturday 04 March 2006 - 10:23:39 Citovat
Host
Vodník : já než to naklepal tak on to napsal do toho druhýho vlákna takže jsem si to hned čtl.

Jestli ti zabírá až na konci tak to může být opotřebovaná lamela. Záleží ještě jestli máš lankovou spojku nebo hidraulickou popřípadě seštelovat.
A výměna lamely - to nech na servis nebo mechanika musí se oddělit motor od převodovky a nová lamela se musí vycentrovat než dotáhneš přítlačák. Kterej samozřejmě bude taky nový. co se týče peněz tak do 5 tis by ses mohl vlést. Záleží jak moc máš lacinej servis. Nebo jestli to riskneš a uděláš si to sám
Fialka
Sunday 05 March 2006 - 15:06:24 Citovat
Host
Spojka je ovládaná přes lanko a to je už nastavené na dorazu. Spojka ale vůbec neprokluzuje, takže bych to neřešil, ale ta síla na její zmačknutí je ukrutná. Myslím si, že to není normální stav, protože po 30 minutách jízdy po městě máš skoro křeče v noze. Měla by jít mačkat lehce, nebo to je standard? Ptal jsem se v Tukasu, kolik by stála výměna spojky a řekli mi, že cca 15 000 kč. To se mi zdá moc. Jinak díky za rady. Fialka
Martas
Sunday 05 March 2006 - 15:11:17 Citovat
Host
Fialka napsal ...
Spojka je ovládaná přes lanko a to je už nastavené na dorazu. Spojka ale vůbec neprokluzuje, takže bych to neřešil, ale ta síla na její zmačknutí je ukrutná. Myslím si, že to není normální stav, protože po 30 minutách jízdy po městě máš skoro křeče v noze. Měla by jít mačkat lehce, nebo to je standard? Ptal jsem se v Tukasu, kolik by stála výměna spojky a řekli mi, že cca 15 000 kč. To se mi zdá moc. Jinak díky za rady. Fialka


No to je jen otazka zasu kdy zacne prokluzovat resp. kdy ti prestane jit radit. 15000 je fakt moc, ale je to prece jen dost prace, musi ven prevodovka takze za praci s nejakou tisicovkou pocitat musis.
JT
Sunday 05 March 2006 - 19:22:44 Citovat
Host
Fialka napsal ...
Spojka je ovládaná přes lanko a to je už nastavené na dorazu. Spojka ale vůbec neprokluzuje, takže bych to neřešil, ale ta síla na její zmačknutí je ukrutná. Myslím si, že to není normální stav, protože po 30 minutách jízdy po městě máš skoro křeče v noze. Měla by jít mačkat lehce, nebo to je standard? Ptal jsem se v Tukasu, kolik by stála výměna spojky a řekli mi, že cca 15 000 kč. To se mi zdá moc. Jinak díky za rady. Fialka


Jestli máš lanko nadoraz tak počítej s výměnou. Můžeš zkusit promazat bovden třeba WDčkem
Ale 15 000 za výměnu i smatrošem je přehnaný max tak 8 tis. jináč je to zlodějina

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1717 sec,0.1323 z toho dotazů.