• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Teplota Corsa B 1,2L
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Petr kirschner
Wednesday 15 December 2004 - 09:59:12
Host
Dobry den,
muzete mi PROSIM rict pri kolika stupnich se ma otevirat termostat pro Corsu B, 1,2L.
Jaka ma byt provozni teplota vody? (rucicku mam na prvi carce (asi 70-80C) a tam drzi, u vetsiny aut to je okolo 90C...ale u Corsy?????).Nevim jesteli mam nechat vymenit termostat nebo to je v poradku.
Dekuji predem za Vasi odpoved Petr Kirschner
riwal
Wednesday 15 December 2004 - 10:02:15
Host
No to je málo. Mělo by to být okolo těch 90. Jak dlouho se ti ohřívá a jak topí ? Ohřejva se ti hned po nastartování studenýho motoru hadice k chladiči ?
Anonymous
Wednesday 15 December 2004 - 10:11:32
Host
No, na tu prvni carku teplota stoupne vcelku rychle cca po 3-4Km, ale tam uz zustane. Mam takovy pocit, ze ten termost se prave zacne otevirat moc brzo, prave pri tech 70-80C.
...Takze rikate ze pri beznem provozu mate rucicku
na 90C?
(tu hadici do chladice jsem jeste nezkousel)
Diky
riwal
Wednesday 15 December 2004 - 10:29:47
Host
Kdyľ tak vyměnit termostat - není to nic drahýho ani náročnýho. Jezdit se stále podchlazenym motorem mu taky nedělá dobře.
Anonymous
Thursday 16 December 2004 - 12:01:54
Host
Ahojky,mam taky corsu b 1.2 a taky mi ukazuje teplota jen na první čárku,kdyľ stojim v koloně tak se ventilátor spustí aľ kolem 100 stupňů.Kaľdý mi říká ľe je to u corsy normální,tak nevim. Mluvil jsem s 2ma co maj tu samou corsu. Filip
Jim_beam
Thursday 16 December 2004 - 13:12:28
Host
Při normálním provozu je ručička ( nebo má být na 90- jedna čárka za devadesát stupňů. Nerchával jsem před třemi dny měnit termostat. Otvírá při 92 naprosto otevřen je při 100-107 st. Jedinou bolestí je fakt ľe např u motoru C14NZ a jeątě u jednoho nevím jestli je to ta tvoje dvanáctka je termostat kryt rozvodovým řemenem a při jeho demontáľi je potřeba rozvody rozebrat. v tomto případě je dobré vyměnit i celé rozvody nebo» opětovné napnutí kladky i řemenu je kritické. Na tuto operaci je třeba připravit si cca 3700 Kč včetně práce dílů a vodní pumpy. Jinak půl roku jsem jezdil se studeným motorem, a je to na h... víc to ľere ( bohatost směsi(sycení) se řídí podle teploty vody) a hůř to maká. Jinak na cca 80st celsia končí kritická teplota pro motor. Zdravím a přeji hodně ątěstí s přístupným termostatem
NIO
Thursday 16 December 2004 - 21:05:18
Host
Jim_beam80.188.213.215 napsal ...
Při normálním provozu je ručička ( nebo má být na 90- jedna čárka za devadesát stupňů. Nerchával jsem před třemi dny měnit termostat. Otvírá při 92 naprosto otevřen je při 100-107 st. Jedinou bolestí je fakt ľe např u motoru C14NZ a jeątě u jednoho nevím jestli je to ta tvoje dvanáctka je termostat kryt rozvodovým řemenem a při jeho demontáľi je potřeba rozvody rozebrat. v tomto případě je dobré vyměnit i celé rozvody nebo» opětovné napnutí kladky i řemenu je kritické. Na tuto operaci je třeba připravit si cca 3700 Kč včetně práce dílů a vodní pumpy. Jinak půl roku jsem jezdil se studeným motorem, a je to na h... víc to ľere ( bohatost směsi(sycení) se řídí podle teploty vody) a hůř to maká. Jinak na cca 80st celsia končí kritická teplota pro motor. Zdravím a přeji hodně ątěstí s přístupným termostatem


KOLIK penez???
Jim_beam
Friday 17 December 2004 - 14:18:41
Host
Ano cena jest

Práce 2,5h á 400 = 1000
Vodní pumpa 1308
Napínák rozvod 780
Rozvod řemen 492
Klínový řemen 168

Celkem 3748 + 280 termostat ten jsem kupoval extra. Faktem zůstává ľe tohle celý absolvovat kvůli posranýmu termostatu je na h...
Ale třeba jenom já mám smůlu a mám C14NZ
NIO
Saturday 18 December 2004 - 18:28:42
Host
Jim_beam80.188.213.215 napsal ...
Ano cena jest

Práce 2,5h á 400 = 1000
Vodní pumpa 1308
Napínák rozvod 780
Rozvod řemen 492
Klínový řemen 168

Celkem 3748 + 280 termostat ten jsem kupoval extra. Faktem zůstává ľe tohle celý absolvovat kvůli posranýmu termostatu je na h...
Ale třeba jenom já mám smůlu a mám C14NZ


tak to jo, ja nevidel tu vymenu rozvodu. kurna uplne jsem se lekl.
Anonymous
Monday 20 December 2004 - 09:47:40
Host
dneska jsem dal toho mojeho oplika do opravny... odpolede vam dam vedet jak to s tim termostatem dopadlo ..
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2276 sec,0.1761 z toho dotazů.