• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spotreba benzin
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Marty
Thursday 27 April 2006 - 21:27:20 Citovat
Host
Omlouvam se ze zakladam nove vlakno, ale vlakno se spotrebou je uzavrene a stejne tam byla debata jen o sazich (nic proti nim). Tak jak jsem tady uz v nekolika vlaknech psal mam cerstve Zafiru cca 4 mesice. A ta spotreba me fakt nenadchla cca 10,5(spis i vic) zima a mesto a 8,5(nekdy i 9) zima a mimo mesto (ani ne po dalnici, jen I a II tridy tak do 100 km/h) jo tezkou hnatu snad nemam s VA 1.8 8V jsem dokazal jezdit i kolem 6 l mimo mesto a do 8 ve meste, je pravda ted co se oteplilo tak jsem mimo mesto dal i 7,5 l/100km jo a taky to zprevodovani, no chapu to je to tezke auto a ta celni plocha (ale zas to ma mit mezi MPVecky nejmenci soucinitel celniho odporu cx=neco kolem 0,31) ale na dalnici by to chtelo 6ku, protoze aby to melo pri 130 kolem 4000 otacek nebo i pres ne(ted si to presne neuvedomuji, neb jsem po dalnici jel asi tak 2x50km), to fakt neni ideal, zas je pravda ze se da na 5 jet i 70 a ma to cca 2000 otacek, jo to jsem ale trosku odbocil, chtel jsem se zeptat vas co mate benzin a 1.8 jakou tak asi mate spotrebu, nejstastnejsi budu za informace od nekoho kdo ma stejny motor tzn. X18XE1, ale nepohrdnu pro srovnani i informacemi o spotrebe motoru Z18XE.

Diky vsech
Radek
Thursday 27 April 2006 - 23:13:45 Citovat
Host
Marty napsal ...

Omlouvam se ze zakladam nove vlakno, ale vlakno se spotrebou je uzavrene a stejne tam byla debata jen o sazich (nic proti nim). Tak jak jsem tady uz v nekolika vlaknech psal mam cerstve Zafiru cca 4 mesice. A ta spotreba me fakt nenadchla cca 10,5(spis i vic) zima a mesto a 8,5(nekdy i 9) zima a mimo mesto (ani ne po dalnici, jen I a II tridy tak do 100 km/h) jo tezkou hnatu snad nemam s VA 1.8 8V jsem dokazal jezdit i kolem 6 l mimo mesto a do 8 ve meste, je pravda ted co se oteplilo tak jsem mimo mesto dal i 7,5 l/100km jo a taky to zprevodovani, no chapu to je to tezke auto a ta celni plocha (ale zas to ma mit mezi MPVecky nejmenci soucinitel celniho odporu cx=neco kolem 0,31) ale na dalnici by to chtelo 6ku, protoze aby to melo pri 130 kolem 4000 otacek nebo i pres ne(ted si to presne neuvedomuji, neb jsem po dalnici jel asi tak 2x50km), to fakt neni ideal, zas je pravda ze se da na 5 jet i 70 a ma to cca 2000 otacek, jo to jsem ale trosku odbocil, chtel jsem se zeptat vas co mate benzin a 1.8 jakou tak asi mate spotrebu, nejstastnejsi budu za informace od nekoho kdo ma stejny motor tzn. X18XE1, ale nepohrdnu pro srovnani i informacemi o spotrebe motoru Z18XE.

Diky vsech


Ahoj, mam stejnej motor ve VB caravan. Spotreba:
Zima Praha cca 8,5 - 8.7l Podle toho, jak moc na to slapu, ale jezdit se da urcite i za vic, ja jsem spis klidas.
leto v Praze o neco mene, ale cirka 8, neb klima jede naplno, [18stupnu zapnuto nastalo ]
dalka v zime a v lete takrka nastejno, ted jsem jel 2500km po Evrope a jel jsem za 7.1, ale moc jsem to nehonil protoze celou cestu prselo. Jinak v lete jsem jezdil stejnou trasu za 7.6, ale klima jela naplno.
takze tak. Jo jinak ta praha neni uplne jen praha ale i trochu okoli. Jen v praze jsem jeste v kuse 5tisic nenajezdil, vzdycky me prace vytahne mimo prahu a mam to pak zkresleny... Tvoje spotreba je docela vysoka. No, uvidis co ti napisou i ostatni.
Ascona
Friday 28 April 2006 - 05:51:16 Citovat
Host
Nemam stejny motor ani auto, ale mela jsem spotrebu u VeBe 1.6i 9/10 l po meste a po vymene rozvodaku klesla na 7l!!!! Menila jsem jeste vice veci, tak i ty by mohly mit vliv, ale nejspis ten rozvodak.....Nevim kolik mas najeto a jestli nemas po vymene rozvodaku, ale treba by ti to taky pomohlo
vrgada
Friday 28 April 2006 - 05:57:43 Citovat
Host
Jo jo mel jsem caravan omeginu beckovou 2,5i a spotreba mne nebetycne srala taky (predchozi 2,4 mela o 2 litry min), Jednoducha rada, zahodte ty novy tezky kramy s EGR a jinym i prisernostmi a vratte se jako ja k orezlym vrakum sechszylinder. Zaradim tempomat a na 90km/hod si to s 300 000km na tachometru brumla temer na volnobeznych otackach a zere to na rovine okolo 6 litru benalu a 8 litru plynu (teda dle BC, mam ji teprve od soboty:-) a po serizeni plynu klesla spotreba na volnobeh ze 3 na 1l/LPG na hodinu s tim uz se da konkurovat i tedeickarum:-)
Ascona
Friday 28 April 2006 - 06:05:57 Citovat
Host
vrgada napsal ...

Jo jo mel jsem caravan omeginu beckovou 2,5i a spotreba mne nebetycne srala taky (predchozi 2,4 mela o 2 litry min), Jednoducha rada, zahodte ty novy tezky kramy s EGR a jinym i prisernostmi a vratte se jako ja k orezlym vrakum sechszylinder. Zaradim tempomat a na 90km/hod si to s 300 000km na tachometru brumla temer na volnobeznych otackach a zere to na rovine okolo 6 litru benalu a 8 litru plynu (teda dle BC, mam ji teprve od soboty:-) a po serizeni plynu klesla spotreba na volnobeh ze 3 na 1l/LPG na hodinu s tim uz se da konkurovat i tedeickarum:-)


Chlubilku, to nas chces tady vsechny co platime drahe prachy za porad drazsi benzin nastvat
Marty
Friday 28 April 2006 - 09:09:39 Citovat
Host
2 Radek:
to ta tvoje VB bude asi stejne tezka, jako Zafira (ja mam asi 1475 kg pohotovostni), ale mas trosku nizsi auto, tak by nejaky rozdil mel byt, ale asi ne takovy!!! Jen tak pro zajimavost, kolik tocis na 5 tak ve 130?
Marty
Friday 28 April 2006 - 09:20:00 Citovat
Host
2 Ascona:
mam na jeto 100 000 km rozvodak budu asi menit az podle servisky ve 120 000, ale nemyslím, že by to delal rozvodak, to je dost nepravdepodobne...., ted jsem zkusil nove svicky, uvidi se, dal jsem tady vetsinou zavrhované Brisky ty se 2 kruhovymi jiskristi DR15ZC (mel jsem dobrou vlastni zkusenost z VA). Jinak musim jeste neco zkusit, treba zaslepit EGR nebo ho aspon vycistit a nebo ......

jinak diky za vas cas a ze jste se podelili se mnou o vasi spotrebu
Ascona
Friday 28 April 2006 - 09:27:21 Citovat
Host
No tak nevim nevim. Menila jsem brzdove kotouce+desticky, baterku, drazkovy remen, rozvodak+vodni pumpu+kladku.... Vsechno muze mit vliv, ale ten rozvodak rozhodne nejvetsi. Kazdopadne at je to tak nebo tak jezdim za 7l _;
Marty
Friday 28 April 2006 - 10:09:28 Citovat
Host
sorry je si testuju nastaveni kodovani

ìšèøžýáíé
KopA
Friday 28 April 2006 - 17:19:33 Citovat
Host
Marty a potazmo i Ascono ta spotreba je podivna ale tema vecma co psala Ascona to rozhodne nebude.

Ja mam VeBe '98 5 dvirko X18XE tedy starsi motor najeto neco kolem 130 000 km provozni hmotnost tohoto vozu dle TP je 1327kg.

A ted: v zime byla spotreba malinko pres 7 litu a v lete neco malinko pres 6l. Navic autem jezdim kazdej pracovni den do prace asi 30km tam a zpatky, jezdim prazdnej (nic nevozim) a sam maximalne ve dvou lidech, takze se jedna o spotrebu spise mestskou.

V prubehu minulyho roku sem delal vymenu rozvodaku, svicek, zapalovacich kabelu, cisteni krokace a zaslepeni EGR nic z toho nemelo opakuji NEMELO zadny vliv na spotrebu je furt stejna. Na aute sem mel 175/70x14 ted sem dal 205/55x16 na leto a vypada to ze budu mit 7l a ne 6l jako minule jen tema kolama.

Tak si to preber zalezi na kolech ale max o litr (protoze u me byla zmena z nejmensich kol na nejvetsi povoleny) a taky co vozis a v kolika lidech jezdis, vetsi vaha vozu a odpor vzduchu hraje taky roli ale opet tak o litr takze by ti to melo brat odhadem neco kolem 7-8 litru jinak bude problem nekde jinde ECU, motor? Nevim mohli by ti poradit zkusenejsi clenove jako Riwal, NIO atd.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1522 sec,0.1201 z toho dotazů.