• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ruční brzda
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Alfréd
Monday 10 January 2005 - 21:16:38
Host
Zdravím vąechny oplaky, měl otázečku: Mám VeBe 20 DTI z 98. Kdyľ tak v 5 km/hod pomalinku zatáhnu ruční brzdu, tak se ozve straąná rána a auto prudce zastaví. Kdybych to udělal v 40 km/h tak mám z auta jezevčíka. Je to normální nebo to mám řeąit? Na stojícím autě ručka brzdí velmi dobře.
Honza K.
Tuesday 11 January 2005 - 01:39:36
Host
Čau, mně to dělá naprosto totéľ, a proto jsem to zkusil jen jednou. Nevím, co je to za ptákovinu, neřeąil jsem to.
Honza K., Vb Caravan, X16XEL
riwal
Tuesday 11 January 2005 - 06:49:44
Host
To je pořád do kola .... Chlapi čtěte starąí témata, vąe tu proběhlo, uľ se mi to nechce psát znova. Nic ve zlym.
Yper
Tuesday 11 January 2005 - 08:23:54
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Je to naprosto normální Úďo. Trpí tím vąechny VéBé. Ručka je dělaná jako bubnová a je pouze na zabrľdění auta. Nicméně se v rámci její správné funkce doporučuje po jejím seřízení (nemá samostavy, protoľe nebrzdí na noľní pedál), za jízda na malou rychlost mírně zatáhnout a ujet několik desítek (moľná stovek?-nepamatuji si z manuálu) metrů, aby se rovnoměrně sjela a čelisti pak doléhaly po celém vnitřním obvodu bubnu. Ta rána je normální jev, jak se zarazí čelisti o vnitřní vymezovací zařízení, které brání čelistím, aby se utrhly. (prostě to není ąkodovka s bubnem na nohu!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Tuesday 11 January 2005 - 10:28:55
Host
Jo a jeste dodatek: ta rana se ozve jen jednou a dokud se pohybujes dopredu, uz da pokoj. Jakmile couvenes, tak to pak da ranu zase
Yper
Tuesday 11 January 2005 - 10:35:41
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo a bolest vąech těchhle ručních brzd VéBé je, ľe dozadu brzdí hůř!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Tuesday 11 January 2005 - 11:49:36
Host
Nebo vůbec, jako mě
Yper
Tuesday 11 January 2005 - 12:34:52
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo Riwi, to musíą hodit auto na hever, sundat kolo a ohnout svůj opotřebovaný hřbet. Pak postavit jeden z otvorů v bubnokotouči nahoru a správným grifem a úzkým ąroubováčkem dovnitř dloubat, aľ nastavíą stavěcím kolečkem správnou rozteč paken - buben bude malinko drhnout a je to! Ratata!!!! Kolečkem se musí točit dolů-směrem k pruľině, co je pod ním.
Tenhle postup jsem nepsal pro tebe, protoľe vím, ľe ty ho znáą, ale pro ty, co to nevědí.
Pak se musí ujet několik m se zataľenou ručkou aby sedla. Viz výąe můj příspěvek.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
benji
Tuesday 11 January 2005 - 13:41:20
Host
Je teda pravda, ľe Vectra je první auto, u kterého nepouľívám v zimě otáčení přes ruční brzdu. Ne ľe by to neąlo, ale loni jsem to 2x zkusil, pokaľdé se ozvala ta známá rána a navíc mi začala svítit kontrolka ABS. A na to nemám nervy, tak se dobrovolně připravuju o to potěąení otáčet se na zasněľené silnici na místě. Je zajímavé, ľe ostatní auta, která jsem kdy řídil (©koda, VW, Seat, Toyota), tento problém neměla.
riwal
Tuesday 11 January 2005 - 13:49:37
Host
2 Yper: ©robováček dobře, ale kdo sundá to kolo ?
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2751 sec,0.2196 z toho dotazů.