• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Teče do předních dveří
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Riki
Monday 05 June 2006 - 23:01:34 Citovat
Host
Nazdar Omegáci.
Teče mi někudy do předních dveří,když vice prší.Když jsem zkoušel polévat dveře i přední okna vodou na nic jsem nepřišel.
po větším dešti mám celou spodní část čalounění ve dveřích mokrou.
Prosím o radu kudy to nejspíše teče,co a jak a kterak shodit výplň dveří.
Předem díky za rady.
Martas
Tuesday 06 June 2006 - 06:08:47 Citovat
Host
Riki napsal ...

Nazdar Omegáci.
Teče mi někudy do předních dveří,když vice prší.Když jsem zkoušel polévat dveře i přední okna vodou na nic jsem nepřišel.
po větším dešti mám celou spodní část čalounění ve dveřích mokrou.
Prosím o radu kudy to nejspíše teče,co a jak a kterak shodit výplň dveří.
Předem díky za rady.


Tece tam samozrejme listou kolem okna, ale to je normalni, zespoda dveri bys mel mit otvory prave kvuli odtekani vody, zkoukni to ....
Yper
Tuesday 06 June 2006 - 07:57:23 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Riki: ..jak píše Marťas, v lemu dveří na spodním okraji jsou otvory. Jestliže někdo stříkal dutiny, tak se mohlo stát, že tam toho napatlal až příliš a otvory se zalepily.
Samo, že teče vnější gumovou lištou podél okna. Ta se vymačkává a špatně doléhá. Každopádně nejlíp těsní u zavřeného okna a hůř, když se oknem trochu sjede dolů.
Lišta má na koncích vykrojení pro rám okna a v přední části vykrojení pro zrcátko. pokud je s ní trochu hejbnuto, tak u rámu vzniká fuga a tou do dveří zatéká více. Také může zatékat okolo zrcátka. To drží na dveřích třemi šrouby - zevnitř a pod zrcátkem je gumové těsnění. Pokud je vymačkané, pak i tam tudy může zatékat dovnitř. Normálním polejváním vodou to nezjistíš, ale když jedeš za deště, tak proudění vzduchu spolehlivě zajistí zatékání jak pod zrcítkem, tak nesedící lištou a zejména když nesedí v rozích.
Také bys měl mít pod čalounením na vnitřní straně dveří igelitovou fólii. Možná tam není a pokud je, tak není přilepená tak, jak by měla.
Také zkontroluj průchodky do dveří - kabeláž.
Může ti tam zatékat i otvorem zavíracího mechanismu dveří - polohovač dveří a zase hlavně za jízdy, pokud nejsou dveře dobře spasované s předním blatníkem - pokud přečuhují přes profil blatníku!

[ Upraveno Tuesday 06 June 2006 - 09:47:23 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Václav GT
Tuesday 06 June 2006 - 09:07:29 Citovat
Host
Do dveří zateče vždycky (jak krásně rozepsal Yper) a výrobce s tím i počítá. Nemělo by však od toho navlhnout čalounění. Já bych řekl, že v těch dveřích se už někdo vrtal a nedal tam správně tu igelitovou folii.
Yper
Tuesday 06 June 2006 - 09:46:25 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 VáclavGT: jo! ?lola

[ Upraveno Tuesday 06 June 2006 - 09:46:41 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Riki
Tuesday 06 June 2006 - 20:33:55 Citovat
Host
Díky zatím za rady.
Otvory ve spodním rámu dveří jsou průchodné.
Ale do dveří zatéká,i když auto stojí,a tudíž při zavřených dveřích,kdy dveře doléhají na těsnící gumovou lištu prahu.Voda nemá kudy odtékat a tím dochází k nasávání vody potahovou látkou.
Je možné,že je nefukční ta izolační fólie,to nevím.
Asi ty dveře bude třeba rozebrat,pokud to ovšem zvládnu? __;
Jo a na tu těsnící lištu okna se podívám.Je možné,že její výměnou se problém odstraní?
Martas
Tuesday 06 June 2006 - 21:19:34 Citovat
Host
Riki napsal ...

Ale do dveří zatéká,i když auto stojí,a tudíž při zavřených dveřích,kdy dveře doléhají na těsnící gumovou lištu prahu.Voda nemá kudy odtékat a tím dochází k nasávání vody potahovou látkou.
Je možné,že je nefukční ta izolační fólie,to nevím.
Asi ty dveře bude třeba rozebrat,pokud to ovšem zvládnu? __;


Dvere na gumu dolehat museji, kdyby nedolehaly tak ti potece dovnitr, ta voda ma vytekat vlastne po prahu a tam dvere nedolehaji je to s mezerou "kov na kov" ....

Jinak az to budes rozebirat tak bacha jestli mas bocni pytle, ta folie na dverich funguje jako membrana a ve dverich je tlakovej spinac tak nezapinej klicek !!!!

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3389 sec,0.2690 z toho dotazů.