• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Péče o podvozek
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Duffy
Friday 28 January 2005 - 08:24:36
Host
Zdar chlapi,

chtěl jsem se zeptat na vaąe názory ohledně údrľby podvozku. Já osobně jsem vľdycky praktikoval před zimou nátěr "spodku" gumoasfaltem. Názory na to jsou dvojí, a proto se chci zeptat odborníků . Myslíte, ľe takováhle údrľba proti soli je lepąí? Nebo lepąí nechat spodek jak je...
Já s touhle aplikací měl zatim dobrý zkuąenosti (samo, ľe se spodek nejdřív musí očistit od bordelu i koroze)
klubo
Friday 28 January 2005 - 09:03:19
Host
to si ale nedělal na oplu ľejo? uľ se to tady řeąilo...výsledek: zbytečná práce, uľ z výroby tam je dostatečnej nástřik, smysl to asi má jenom u starąích aut (10let a víc) kde uľ to můľe bejt voąlehaný....
Duffy
Friday 28 January 2005 - 09:26:10
Host
Máą recht, Vectru jsem kupoval letos. Dělal jsem to na Peug.205tce (předchozí nákupní kabelka)...
Yper
Friday 28 January 2005 - 09:53:47
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Gumoasfalt je dobrej asi tak na rok, dva. Pak má tendenci se odchlipovat a v těch místech drľí vodu a rezne ti to víc.
Navíc kaľdý rok tam daląím nanáąením vzniká silnějąí vrstva, která ztrácí pruľnost v závislosti na teplotě a praskne a poąkodí (roztrhne) i původní nástřik. Ideální je kupovat takový nástřik, který je stále ľivý a dost řídky (narozdíl od gumoasfaltu).
Nejlepąí vlastnosti má obvykle co nejslabąí vrstva - zůstává stále pruľná a navíc taková, která po zimě ubyde - tj., ľe se otírá prouděním vzduchu a vody a pak při daląím nátěru tam nevzniká stále silnějąí vrstva (kdyľ to tedy chceą dělat kaľdý rok).
Dobré přípravky koupíą v Mostě ve Standoxu. Já jsem letos spodek oąetřoval (né celý).Rovné plochy jsem nedělal, ale stříkal jsem venkovní část prahů - boku auta a ze strany od spodku. Pak jsem taky stříkal nosníky, protoľe ty pracují a zdálo se mi, ľe původní nástřik (jednu dobu se to jmenovalo myslím Plastizol) je popraskaný. Neředím ho navíc ředidlem, ale petrolejem, protoľe ten se tak rychle neodpaří a neudělá na povrchu tvrdou krustu a stále pracuje a zalejzá do spár.
Dutiny jsem dělal také-mám kompresor i speciální pistoli se ąlaufem a na to jsem koupil zase ve Standoxu super nástřik - vypadá jako máslo a perfektně drľí (cena je ale 300 a já spotřeboval necelé 3 ks.) Pokud se v létě nebo i na jaře domluvíme, tak můľeą ke mně zajet do dílny a tam si to můľeą udělat. Bolest Vecter a i vąech aut obecně je přechod prahů na zadní blatník a podběh. Tam karoserie dost pruľí a pokud to nechytneą včas, tak je to pak na výměnu.
To na ty dutiny se j´menuje penetrant a má i antikorozní účinky.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Friday 28 January 2005 - 10:30:34
Host
srat na to, me uz to stejne rezne, takze neni co zachranovat
Yper
Friday 28 January 2005 - 10:36:52
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2Lib: jj, mně také trochu, to hlavní jsem odchytil vloni a drobnosti chci udělat před srazem. Kastle je sice pozink, ale jen jednostranně, takľe k ní přistupuji jakoby nebyla vůbec-proto dělám nástřiky. V rezavém autě by mne jízda moc netěąila.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Duffy
Friday 28 January 2005 - 10:59:32
Host
jj, Ypere, díky... Minulej rok jsem se na to vybod´, takľe na jaře se juknu jak to vyzerá. Na podzim jsem na to čučel jen tak pod heverem a vypadalo to vcelku solidně na r.v.96. Dyľtak se domluvíme a dáme spicha
klubo
Friday 28 January 2005 - 12:28:19
Host
kdyľ uľ mluvíte o pozinku...má astra G oboustranný pozink?
riwal
Friday 28 January 2005 - 12:39:59
Host
Aľ od roku 2000.

Souhlas s Libem - srát na to a jak to začne reznout - zakaąírovat a prodat.
klubo
Friday 28 January 2005 - 13:24:53
Host
a neni od roku 200 vectra a astra uľ od začátku výroby?
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2117 sec,0.1624 z toho dotazů.