• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Lambdasonda
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin P.
Sunday 08 October 2006 - 21:09:04 Citovat
Host
Václav GT napsal ...

V podstatě ti už RBr poradil. Tak v čem je problém?
Než hned běžet pro novou "originální" lambdasondu, tak změř to její žhavení. To je to nejjednodušší měření, které lze na "lambdě" udělat. Sonda je vyhřívaná vloženým odporem napájeným 12 Volty. Zkontroluj přítomnost napětí na konektoru. Pokud je tam napětí, zkontroluj odpor topného členu (má být řádově 3- 15 Ohmů/ zastudena).
(Při zadávání dotazu uváděj vždy typ motoru - např. X18XE1)


Hned zítra to promerím, teda alespon to zkusím a typ motoru je X18XE1. Takze zatím dík za info.
Václav GT
Wednesday 11 October 2006 - 10:34:37 Citovat
Host
Ivan napsal ...

...jen sem se domníval že si vyrobím mezikus napíchnu ho do okruhu a změřím jak se pohybuje napětí. Takže pokud je tento můj nápad blbost tak se prosím všem mechanikům a autoelektrikářům co nejpokorněji omlouvám a nekamenujte mě.

Tvůj nápad, Ivane, není blbost, jde to tak udělat (za jistých podmínek). Už jsem to změřil, vyfotil. Ještě to zpracovat do nějaké úhledné formy, není to popis na 5 řádků.
Zatím si můžeš počíst tady Odkaz Taky zajímavé čtení (lambda sonda Bosch LSH 24 stojí za cca 1750,-Kč, ta cena v uvedeném odkazu je nějak moc nízká).
Václav GT
Thursday 12 October 2006 - 07:57:00 Citovat
Host
Orientační měření lambda sondy voltmetrem (i s videem):
Na videu jde sled jednotlivých režimů motoru rychle za sebou (kvůli velikosti záznamu, i tak však má skoro 4 MB):
běh motoru ve volnoběhu (kolísání U mezi 180 až 700 mV),
prudká akcelerace (U= až 880 mV),
následná decelerace (U= 14mV) - přívod paliva do vstřikovacích trysek zastaven- lambda indikuje chudou směs),
poté následuje postupný návrat na volnoběh (s maximem U=770 mV).
Tady si najděte to video Odkaz a tady je podrobnější popis měření a jeho vyhodnocení Odkaz
Martin P.
Saturday 04 November 2006 - 20:38:53 Citovat
Host
Rád bych Vám oznámil jak jsem dopadl s tou lambdou. Nakonec jsem musel univerzálku nahradit originalkou, protoze to opravdu nefungovalo tak, jak melo. Po montázi originálky od firmy NGK dokonce i kontrolka motoru zhasla a vse je v porádku. Takze pokud máte motor stejný jako já (X18XE1) a budete mít problém s lambdou kupte si originálku. Cena byla 2948,-. Takze jsme byli já i Zafira spokojeni.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1926 sec,0.1671 z toho dotazů.