• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Brake LIGHT
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
fedas
Tuesday 19 December 2006 - 16:03:32 Citovat
Host
No hlavne,ze nam porad sviti svetla ( , a to i pri startovani ,kdyz se vypina radio a jiny blbosti
m.a.x.i.m.u.s
Tuesday 19 December 2006 - 19:28:25 Citovat
Host
Když jsem měl Omegu 2,5 V6 r.v.96 tak mi to občas udělalo když jsem zastavil a vypnul klíček tak mi to hodilo tuhle závadu, ale jakmile jsem to ihned vyzkoušel tak všechno fungovalo __;
Yper
Wednesday 20 December 2006 - 08:24:04 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pánové, systém kontroly všech funkčních žárovek ve vozidle spočívá v tom, že ECU testuje jednotlivé obvody na základě předdefinované hodnoty odporů-impedance v nich.
Předepsaná watáž žárovek pro jednotlivá světla udává při konstantním napětí palubní sítě celkovou hodnotu odporu.
Takhle je to i s ABS! Kontrola funkce je dána odporem. Takže když v zimě nastartuju a mám slabou baterii, tak se mi pak na krátkou chvíli opět rozsvítí diagnostika ABS, protože silně poklesne napětí a pás vteřin trvá, něž altík doklepne napětí na provozní napětí.
To samé je se všemi světly v případě palubního PC! Změna žárovky za jinou, nestejné hodnoty, uklepané kontakty nebo volné kontakty, změní impedanci a to třeba i jen na krátkou chvíli (vibracemi motoru) a ECU to pak vyhodnotí že je někde chyba, protože ona to kontroluje nepřetržitě od zapnutí zapalování.
Koupil bych za 60 Kč Kontaktol, zkontroloval hodnotu žárovek, zkontroloval všechny kontakty, jak plus tak mínus-ukostření a vše prostříkal.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Riki81
Friday 22 December 2006 - 00:09:00 Citovat
Host
Skús pootočiť sklenenou hlavičkou tých žiaroviek men to robilo tiež. Vždy svetlo svietilo ale PC ukazovalo že nesvieti. Sklenená hlavička bola oddelená od závitu, ale žiarovka stále svietila tak som ju vymenil a je po probléme. Hádam ti to pomôže.
muna
Thursday 28 December 2006 - 13:41:28 Citovat
Host
tak jsem v koncích prošel jsem vše a vyměnil obě žárovky, tak snad to pomůže, viditelného na těch starých nic nebylo tak uvidíme
IJK
Thursday 28 December 2006 - 13:57:02 Citovat
Host
fedas napsal ...

No hlavne,ze nam porad sviti svetla ( , a to i pri startovani ,kdyz se vypina radio a jiny blbosti

No, já jsem si na Zafiře nechal přeprogramovat světla na denní svícení, a svítěj jen při běžícím motoru, t.j. při startování je tma. Řídí to tuším čidlo tlaku oleje - taky někdy při rozjezdu když to člověk podusí v nízkých točkách, tak světla pohasnou. Jinak je to bezvadná věc, není to totéž jako jen automatické rozsvícení, ale v denním režimu nesvítí zbytečně moc ovladače, nejdou spustit dálková světla (nemělo by ani smysl) kromě světelné houkačky, apod. Rozsvícením světel ovladačem za tmy se režim změní na standardní noční - sníží se svit displeje, podsvítí se ovladače a rádio, povolí se dálková světla. Nejen kvůli policajtům se vyplatí, v autorizovaném servise za cca 400,-
Henry
Thursday 28 December 2006 - 17:14:41 Citovat
Host
BrakeLight som riesil nedavno - prestalo blbnut az po precisteni/prestriekani konektora k zadnemu svetelnemu kontajneru a pod ziarovkami. Od vtedy to nerobi.
Ina moznost je dverna prechodka k tretiemu brzdovemu svetlu. To som musel tiez riesit, este zaciatkom roka som to len tak preventivne skontroloval a dva kable mali slusne seknutu buzirku!

To IJK: Co mas za model Zafiry? Ma to celkom zaujalo, to denne svietenie nas vraj v SK coskoro caka tiez...
Anonymní
Friday 29 December 2006 - 14:15:43 Citovat
Host
Henry napsal ...

To IJK: Co mas za model Zafiry? Ma to celkom zaujalo, to denne svietenie nas vraj v SK coskoro caka tiez...

Zafira B 1.8 103kW. Ale možnost denního svícení by měla mít i Ačková verze..
V podstatě to uměla už Astra F, akorát se do ní muselo osadit do patice relátko a do skřínky pojistka, které se ve výrobě dávali do verzí pro Švédsko. Kabeláž byla identická. Od nějaké verze Astry G už to bylo řešeno elektronicky, taktéž by to mělo být v Zafirách. To přeprogramování bylo otázkou minuty.
Jakmile je to jednou nastavené, lze to uživatelsky aktivovat i deaktivovat rozsvícením a zhasnutím světel v intervalu kratším jak vteřina - to kdyby někdo v zemi, kde se trvale svítit nemusí, chtěl šetřit.
Blaf
Wednesday 27 August 2008 - 10:31:40 Citovat
Host
Yper napsal ...

Pánové, systém kontroly všech funkčních žárovek ve vozidle spočívá v tom, že ECU testuje jednotlivé obvody na základě předdefinované hodnoty odporů-impedance v nich.
Předepsaná watáž žárovek pro jednotlivá světla udává při konstantním napětí palubní sítě celkovou hodnotu odporu.
Takhle je to i s ABS! Kontrola funkce je dána odporem. Takže když v zimě nastartuju a mám slabou baterii, tak se mi pak na krátkou chvíli opět rozsvítí diagnostika ABS, protože silně poklesne napětí a pás vteřin trvá, něž altík doklepne napětí na provozní napětí.
To samé je se všemi světly v případě palubního PC! Změna žárovky za jinou, nestejné hodnoty, uklepané kontakty nebo volné kontakty, změní impedanci a to třeba i jen na krátkou chvíli (vibracemi motoru) a ECU to pak vyhodnotí že je někde chyba, protože ona to kontroluje nepřetržitě od zapnutí zapalování.
Koupil bych za 60 Kč Kontaktol, zkontroloval hodnotu žárovek, zkontroloval všechny kontakty, jak plus tak mínus-ukostření a vše prostříkal.



Trochu mi vrtá hlavou jak je udělaná ta kontrola žárovek fyzicky. Ve schématu palubáku je na pinu 17 a 18 uveden snímač-kontrola žárovek (P25/1, P25/2, P39). Bohužel nemám schéma pro proudovou větev 1253, 1256 a 1285 abych se podíval kam to vede. Je to napojené do nějaké jednotky, která se stará právě o měření impedance žárovek?

Díky

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1658 sec,0.1342 z toho dotazů.