• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
spojkové loľisko????
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Tomáą
Friday 11 February 2005 - 09:36:23
Host
Zdravím nadąence, vlastníky a profíky z řad Opelářů. Mám zde daląí věcičku a prosil bych vás o zhodnocení situace. V dneąních více-méně mrazivých dnech, kdyľ nastartuju auto a seąlápnu spojku, je slyąet jakoby meluzína z motoru. Jemná, ale přece jenom. Jakmile spojku pustím, motor si přede jako normálně. Po seąlápnutí spojky ....jenom mírném..sotva o ni zavadím se začne zase ozývat zvuk takové meluzíny a kdyľ otevřu dveře je to jako kdybych měl natlakovaný píst vzduchem a pomalu někde jakoby utíkal...je to blbost, jen se to k něčemu snaľím přirovnat . Pustím spojku, zvuk se vytratí. seąlápnu .... no zbytek znáte. Po najetí cca 10km, kdyľ zastavím a trochu si zvednu otáčky tak na těch 1200 jako při nezahřátém motoru a seąlápnu spojku, tak uľ není slyąet vůbec nic. pustím ...nic...seąlápnu...nic. Odchází mi loľisko u spojky nebo je to normální???? Můľe to být jeątě něco jiného? Mám s tím něco dělat nebo se na to vyfláknout?? Díky za rady. (najeto 74, 99rv, X20XEV)
Yper
Friday 11 February 2005 - 09:41:12
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Mně to zas jakoby »uká a kdyľ spojku vymáčknu, tak to i po jejím puątění na chvíli zmizí. JJ, jde nám něco ve spouce do hajzlíku!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymous
Friday 11 February 2005 - 10:22:30
Host
Dělává to ztuhlá trvalá náplň maziva ve spojkovém loľisku.Po zahřátí se to zklidní a ztiąí. Loľisko by mělo vydrľet ľivotnost obloľení spojkové lamely, pokud někdo nemá zlozvyk opírat nohu o spojkový pedál, nebo mít na červenou stále zmáčklou spojku...
Anonymous
Friday 11 February 2005 - 10:24:58
Host
Dělává to ztuhlá trvalá náplň maziva ve spojkovém loľisku.Po zahřátí se to zklidní a ztiąí. Loľisko by mělo vydrľet ľivotnost obloľení spojkové lamely, pokud někdo nemá zlozvyk opírat nohu o spojkový pedál, nebo mít na červenou stále zmáčklou spojku...
Tomáą
Friday 11 February 2005 - 10:49:16
Host
Anonymous212.111.8.122 napsal ...
Dělává to ztuhlá trvalá náplň maziva ve spojkovém loľisku.Po zahřátí se to zklidní a ztiąí. Loľisko by mělo vydrľet ľivotnost obloľení spojkové lamely, pokud někdo nemá zlozvyk opírat nohu o spojkový pedál, nebo mít na červenou stále zmáčklou spojku...


takľe to zatím neřeąit??? ehm...mno...hmm..já to auto moc dlouho nemám...ale musím se přiznat, ľe ten zlozvyk mám. Je to jeątě pozůstatek z dob Oltcita, protoľe tam se spojka musela vymačkávat skoro pořád, aby se motor např. nedusil...ale takto je jedno, prostě se toho nemůľu zbavit, no Já jen, jestli kdyľ to po ujetí několika málo kilometrů přestane, jestli se tím mám váľně zabývat nebo se na to vykváknout.
riwal
Friday 11 February 2005 - 10:51:52
Host
Kdyby bylo loľisko v prdeli, tak to dělá furt.
Anonymous
Monday 14 February 2005 - 14:04:55
Host
Pokud má někdo zlozvyk opírat nohu o spojkový pedál (ruąí se nutná minimální vůle ve spojkovém mechanismu u loľiska) nebo čekat na zelenou se zmáčklou spojkou dojde k velkému zahřátí spojkového loľiska, kdy se trvalá náplň maziva změní v tekutinu a začne vytékat ven z loľiska.Kdyľ pak loľisko zchládne nebo je chladné v tomto počasí při raních startech zbytek maziva jiľ netačí kuličky řádně namazat, jak by to bylo v případě dostatečné zásoby.Proto kuličky běľí částečně nasucho a jsou slyąet různé podezřelé zvuky(hučení meluzína skřípod jak chceą...).Po zahřátí (normálním zapínáním a vypínáním spojky)zbytek maziva mírně zkapalní, dostane se na styčnou plochu kuliček a axiálního kaleného krouľku loľiska a opět je klid.Ovąem toto loľisko uľ své plánované ľivotnosti nedosáhne a dřív nebo později se odporoučí.Vąe záleľí na míře tvého zlozvyku...
NIO
Monday 14 February 2005 - 18:40:50
Host
Yper napsal ...
Mně to zas jakoby »uká a kdyľ spojku vymáčknu, tak to i po jejím puątění na chvíli zmizí. JJ, jde nám něco ve spouce do hajzlíku!


tvuj problem je v projetem axialnim lozisku na klice. vice casteji se to projevuje u ropaku.
Po vymene se to o90% zmirni.
NIO
Monday 14 February 2005 - 18:42:07
Host

To Tomas: tvuj problem bych zatim neresil. v teto zime se susteni loziska projevuje skoro na kazdem aute. res to az to bude opravdu slyset ze jede nasucho.
Anonymous
Wednesday 16 February 2005 - 11:05:01
Host
OK, paráda, děkuji vąem za fundované rady, vezmu si je k srdci a budu se snaľit to netrápit. Jeątě jednou dík.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1694 sec,0.1334 z toho dotazů.