• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
studeny automat neskoro preradi+tecie
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
z
Monday 17 September 2007 - 15:18:24 Citovat
Host
Prosim vas chcel by som sa spytat mam Opel Omegu 2.5v6 96 automat. Pri studenom motore mi nepradi z 1. vysisie pokial neprekocim cca 3500 -3800 otacok potom radi normalne, ale mam pocit ze to zacina trochu trhat pri preradovani (mozno je to v ramci norny). Este mi tecie olej pravdepodobne z olejovaj vane prevodovky cca 1dc 2tyzdne. Mozno to s tym nesuvisi ale sem tam mi malinko kvapne z pridavneho vodneho cerpadla chladiacej zmesi.Skuste poradit co to moze byt a kolko by mohla cca stat oprava. Vopred dakujem za kazdu radu.
silverghost
Monday 17 September 2007 - 15:48:46 Citovat
Host
z napsal ...

Prosim vas chcel by som sa spytat mam Opel Omegu 2.5v6 96 automat. Pri studenom motore mi nepradi z 1. vysisie pokial neprekocim cca 3500 -3800 otacok potom radi normalne, ale mam pocit ze to zacina trochu trhat pri preradovani (mozno je to v ramci norny). Este mi tecie olej pravdepodobne z olejovaj vane prevodovky cca 1dc 2tyzdne. Mozno to s tym nesuvisi ale sem tam mi malinko kvapne z pridavneho vodneho cerpadla chladiacej zmesi.Skuste poradit co to moze byt a kolko by mohla cca stat oprava. Vopred dakujem za kazdu radu.

To cukání mi dělal automat, když jsem měl nízkou hladinu oleje v převodovce. Když se to zahřálo, tak to bylo o něco lepší. Nejlíp to bylo poznat při zařazení R - to jakoby se zvedl zadek auta a cuknul. Po dolití to zmizelo. _; Vana se dá přetěsnit za pár korun vlastníma silama.
Jestli ti kape z čerpadla, tak to bude nětěsnost na hřídeli - zřejmě špatné gufero. Tady už to bude horší - cenu gufera takhle z hlavy nevím
a ještě jsem to na oplu nedělal, možná by to chtělo zkouknout i to čerpadlo, když to bude rozhozený. No, snad poradí někdo víc.
IvanSK
Monday 17 September 2007 - 19:51:10 Citovat
Host
Suhlasim, ak je v automate menej oleja ako ma byt tak to preraduje neskoro ako ma a trha...ak si tam nemal meneni este filter tak by som to vymenil a aj olej dal novy a poriadne to utesnil a budes mat pokoj..kedze to aj tak budes musiet pretesnit..
mates
Tuesday 18 September 2007 - 09:33:50 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Někde jsem v manuálu četl, že po nastartování, když je motor studenej to přeřazuje později, aby se dříve zahřály katy. Mě to tak dělá...první přeřazení z 1 na 2 je kolem 3000 ot/min...z 2 na 3 je taky výš...ale pak to chodí normálně.


Lexus RX 350
Honda Crosstourer
undy
Tuesday 18 September 2007 - 10:17:45 Citovat
Host
súhlas s Matesom.Aj ja som to čítal,je to ozaj tak.
silverghost
Tuesday 18 September 2007 - 10:41:44 Citovat
Host
undy napsal ...

súhlas s Matesom.Aj ja som to čítal,je to ozaj tak.

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc - podívej se na měrku oleje, jestli na ní nejsou bublinky. Musel jsem jednou nouzově dolít olej no-name a začalo mi to pěnit , asi měl jinou specifikaci a pak to škubalo teda děsně - takže šel všechen olej ven a nový dovnitř. Ty bubliny dělaly paseku v kanálcích. Jestli jsi viděl rozdělaný automat, tak budeš vědět o čem mluvím. _;
mates
Tuesday 18 September 2007 - 11:30:49 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Mno...já mám OmeBe 2,5 V6 r.v. 96 a žádnou měrku oleje na automat tam nemám... ...takže až ji najdeš, tak mi napiš kde .



[ Upraveno Tuesday 18 September 2007 - 11:35:56 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
IvanSK
Tuesday 18 September 2007 - 15:44:00 Citovat
Host
starsie rocniky to mali tu mierku ale potom to prestali uz davat aj ked nerozumiem z akeho dovodu ale bohuzial..
silverghost
Tuesday 18 September 2007 - 16:20:20 Citovat
Host
mates napsal ...

Mno...já mám OmeBe 2,5 V6 r.v. 96 a žádnou měrku oleje na automat tam nemám... ...takže až ji najdeš, tak mi napiš kde .



...a já mám zase pro změnu VeBe 1,8i 16V 97 manuál a taky tam žádnou měrku nemám, natož automat . Popisoval jsem jen závadu na předchozím autě-byl to Scorpio .Ale jinak symptomy stejné - diagnóza podobná A ta měrka tam teda byla a byla, heč
mates
Wednesday 19 September 2007 - 08:28:43 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
IvanSK napsal ...

starsie rocniky to mali tu mierku ale potom to prestali uz davat aj ked nerozumiem z akeho dovodu ale bohuzial..

Fakt je ten, že moje bývalá VecA V6 automat tu měrku měla...považuji to za docela důležitou věc, jednak pro kontrolu a jednak pro dolívání oleje při výměně...mno a teď už tam není...co bysme chtěli, inu Opel


Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2021 sec,0.1580 z toho dotazů.