• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spotřeba OB 2.5TD
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
magic
Friday 12 October 2007 - 20:52:14 Citovat
Host
Hoj opláci,

jsem tu s malým dotazem jestli mám hledat souvislosti mezi těmito událostmi...
Po opravě mé omegy (výměna těsnění pod hlavou + výfukových, nové ventily aj.) mám větší spotřebu. Dříve jsem jezdil tak za 7.5L/100 km. Po výše zmiňované opravě se nemůžu dostat pod 8L a to i v případě, že jedu jako německý důchodce. Dokonce se mi zdá, že mi sice počítač ukazuje spotřebu 8L a dojezd ještě cca 300 km, ale na palivoměru jsem skoro na rezervě, což odhadem je spotřeba 10L (natankováno 40L a ujedu 400 km). Jsem z toho celej nějakej zesláblej.
Poradí někdo co mám dělat?

Vodník
Sunday 14 October 2007 - 08:15:26 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
magic: jak dlouho tento jev pozoruješ? Kolik km nebo vyjetých nádrží nebo týdnů? Ono je tohle autí s tímto motorem co se spotřeby týká dost náladové. Moje má například standardně spotřebu lehce přes 8 litrů, ale někdy po dotankování na plnou se prvních 250 km napucne (spotřeba přes 9) a pak už jen ucucává. Rekord má 12,3 když jsem jel "jen tak" na malý výlet do Vídně, zpátky přes dolnorakouská vinařství a přes Znojmo až do Prahy si dala dietu (průměr na 400 km kolem 6,8 - včetně 200 km dálnice). Teď už třetí nádrž bere kolem sedmi (no jo, čumim jako blázen), asi proto, že mi pár dodavatelů zpožďuje zaplacení faktur (OB projevuje velkou ohledupolnost). Dále jsem zjistil, že si zvýší spotřebu pravidelně po výměně motorového oleje (páník je asi v balíku), ale velmi spoře žere před návštěvou našeho rodinného automechanika (proboha, ať se ve mně raději nevrtá). Zkrátka - zkus jí ještě nějak domluvit, třeba se ochočí...
magic
Sunday 14 October 2007 - 11:30:39 Citovat
Host
Tak pravda je, že jsem zatím tankoval dvakrát. Taky žádné dlouhé tratě. Jenm mě zajímala souvislost mezi opravou motoru a vyšší spotřebou. Olej mám taky nový pochopitelně. Nebudu se tedy zatím nějak vzrušovat a počkám ještě chvíly. Nerad bych už totiž to omegy sypal více peněz. I když si upřímně nedovedu představit čím budu jezdit až mi doslouží. Ať se dívám jak se dívám, žádný pořádný ekvivalent nenacházím.

Vodník
Sunday 14 October 2007 - 13:05:05 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
magic: ona tam souvislost s opravou motoru samozřejmě být může a někdo ze zkušenějších kolegů k tomu určitě ještě něco fundovanějšího dodá. Ale skutečně, jak jsem chtěl naznačit, chvilku pozoruj... a jinak s tebou souhlasím, co bude po omeze, taky fakt teda nevím...
weni
Monday 15 October 2007 - 12:33:37 Citovat
Host
já bych věděl co potom,ale musela by se nám rapidně zvýšit naše prima životní úroveň... Odkaz
JOB
Monday 15 October 2007 - 20:25:32 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
weni napsal ...

já bych věděl co potom,ale musela by se nám rapidně zvýšit naše prima životní úroveň... Odkaz


To je na prd,to by musel řídit spolujezdec

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Petr__
Saturday 04 July 2009 - 17:02:00 Citovat
Host
tak to tady trochu ozivim, jakou mate spotrebu s 2.5TD? co tak ctu, tak nekteri tvrdi, ze s kombikem 6,5-7,5, coz mi pripada jak z rise snu, pac po Praze 10,5 a dalnice 7,5-8l... dal jsem tam novej vzduchovej filtr a spotreba je stejna, mozna malinko mensi, ale ma lepsi akceleraci... jezdim s tim celkem pianko, pac by me jinak sezrala mam v planu jeste palivovej filtr, ale s tim musim do servisu, pac nevim jak na nej a pred barakem na ulici to zjistovat nechci
JOB
Saturday 04 July 2009 - 17:29:37 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Petře tady máš přehled o dlouhodobé spotřebě tohoto motoru Odkaz

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Petr__
Saturday 04 July 2009 - 17:45:41 Citovat
Host
Odkaz tady taky !Pj:

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2176 sec,0.1698 z toho dotazů.