• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Prevodovka F18 z 1.8 16v do 2.0 16v
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
silverghost
Friday 02 November 2007 - 09:04:12 Citovat
Host
Boulder napsal ...

Ještě k mému dotazu. Mám tam převodovku s táhlem. Označení budu muset asi najít


Označení typu převodovky najdeš shora pod domečkem , no raději sem hodím odkaz na fotky. Je to dost špatně vidět, ale když so podíváš pozorně, najdeš to tam - na fotce je F 18. [ Odkaz ]
Guma
Friday 02 November 2007 - 14:15:39 Citovat
Host
tak som sa bol na to pozriet...rosypana prevodovka ma oznacenie F18 a ma hydraulicke ovladanie.
Ta prevodovka co som kupil ma oznacenie F18 ale ma ovladanie mechanicke a ma inak diery na prirube aj riadenie ci co je inde...moze mi niekto pls povedat co som to kupil za debilinu a na aky motor to ide????
dakujem
VGT
Friday 02 November 2007 - 22:31:20 Citovat
Host
Guma napsal ...

...moze mi niekto pls povedat co som to kupil za debilinu a na aky motor to ide????

Co jsi to koupil by ti měl říci ten, kdo ti to prodal, my to tady na webu nevidíme ....
Převodovky F18 montované do VeA měly mechanicky vysouvanou spojku,
F18 montované do VeB měly hydraulicky vysouvanou spojku
Kolik peněz jsi za ni dal?? Co se ti pokazilo na té tvé původní??
guma
Saturday 03 November 2007 - 05:57:22 Citovat
Host
dal som za nu 12 litrov a manik mi povedal ze je z VB 1.8. ta stara prevodovka jednoducho kaput...mlyncek na maso.
Martas_
Saturday 03 November 2007 - 08:09:25 Citovat
Host
Takze jinymy slovy :

Ty jsi hodil auto rekneme do servisu, kde ti rekli ze prevodovka je mrtva a ze si mas koupit prevodovku F18.
Koupils prevodovku F18 na zaklade tvrzeni majitele, ze je z VeBe ale vlastne jsi vubec nevedel jak ma vypadat.
Mechanik ti rekl ze nepasuje.

Takze dalsi otazky :

Predpokladam ze se v autech prilis nevyznas, takze proc se na tu novou prevodovku nesel podivat i mechanik predtim nez s i ji zaplatil ?
Co presne te prevodovce je (odpoved ze je kaput = mlynek na maso asi nikoho neuspokoji nehlede na to ze uz se to tu probiralo vetsinou odejde jenom diferencial ktery je nahraditelny tusim z F16) ?
Jestlize prevodovka neni z VeBe (rikas ze ta nova neni hydraulicky ovladana takze muze byt z VeA, Astry F, Calibry ktere maji tez mechanicky ovladanou spojku, pokud tedy tim mechanickym ovladanim mas na mysli spojku), tak by ji alespon teoreticky mohlo jit vratit (s tim ze uvedl nespravny typ vozu z jakeho byla demontovana), ptal ses prodavajiciho ?

Neco o F18 se pise trebazde Odkaz

Guma
Saturday 03 November 2007 - 08:48:54 Citovat
Host
takze ta rozbyta prevodovka je v stave ze vo vnutri sa vylamaly suby atd..auto je na zdvihaku a je to nahadzane v kufri takze som tie zbytky nevidel, ale na tej rozbytej prevodovke su vo vnutri na zbytku oleja poprichytane ulomky...neviem ako moc je to vazne lebo do servisu som s tym presiel aj ked to miestami pekne sklbalo..
s tym ze som sa nechal napalit vdaka mojej blbosti sa zacinam pomaly zmierovat....ten typek je urcite rad ze ma natiahol a dobre zarobil tak neviem ci bude vratenie mozne...taky su proste ludia...
xcem sa teda opytat ci je mozne poprehadzovat tie vnutornosti medzi sebou lebo ta nova prevodovka je po funkcnej stranke dobre....to ovladanie hydr. a mech. asi bude to ovladanie spojky. neviem . sa v tom nevyznam...v servise mi to tak povedal...na starej je ovladanie hydraulicke a novej mechanicke. nehovoril nic o spojke...na tej starej je proste taka gumova hadica a na tej novej nieje...
Martas_
Saturday 03 November 2007 - 08:56:15 Citovat
Host
Takze jestlize prevodovka je stale na aute lze predpokladat, ze neni "rozpulena" a tedy je sance ze se ti vysypal tak jako ostatnim pouze diferencial. Ten z te nove prevodovky prehodis pomerne snadno, je to myslim popsano i v tom vlakne.

Nechci se te dotknout, ale tezko se radi nekomu kdo nevi o cem je rec, zeptej se mechanika zda je opravdu vysypana cela prevodovka, nebo jenom ten diferencial..
Guma
Saturday 03 November 2007 - 09:25:58 Citovat
Host
diky aspon za trochu nadeje ze to bude len vysypany diferencial ktory by sa dal prehodit ztej co som kupil, lebo naozaj neviem co vsetko sa v nej vylamalo.....vnutro je cele hodene v kufri a neviem v jakom je stave videl som iba skrinu v ktorej nic nebolo
Martas_
Saturday 03 November 2007 - 09:35:21 Citovat
Host
Hmmm tvoje informace jsou opravdu vycerpavajici, jestlize zbyla prazdna skrin od prevodovky a plnej kufr ozubenych kolecek tak to asi jenom vysypanej diferencial nebude.

Myslim ze nema cenu to dal rozebirat, zjisti napred od mechanika co je v poradku co ne a teprve potom se ptej, popsali se tu dve stranky a jediny co vime ze obe prevodovky jsou F18 a kazda je malicko jina ale taky je kazda z jinyho modelu auta (teda asi protoze to ze vede z prevodovky gumova hadice tak neni prilis voditko).
Anonymní
Saturday 03 November 2007 - 09:54:48 Citovat
Host
ok, teda tak ja to v pondelok pozistujem

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2283 sec,0.1979 z toho dotazů.