• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zapnuti okrajovych světel
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Insan!ty
Thursday 14 February 2008 - 07:57:35 Citovat
Host
Ano, tuhle funkci má většina aut.. Pokud se nechá zaplý blinkr, tak po vypnutí zapalování svítí parkovací světla na stejné straně. Neznal jsem to a poprvé mě to celkem vyděsilo - svítí půlka auta bez klíčku a světla jsou na palubce vypnuty (Fávo to nemá, ačkoliv staré Škody ano). Od té doby to využívám velmi často - parkuju půlku auta mimo vozovku, tak mi přije rozumnější nechat svítit jen polovinu zasahující do vozovky, ale hlavní důvod je samozřejmě to, že se nevyšlehá tak rychle aku..
WISAStar
Thursday 14 February 2008 - 19:04:33 Citovat
Host
jak tu bylo zmineno vyhoda oproti parkovackam je ze nesviti spz ani vnitrek vozu. jenom predni a zadni svetlo. tak se nemusite bat to nechat celou noc...
Mája
Thursday 14 February 2008 - 20:01:48 Citovat
Host
Vectra B to má,ale nevim jak pro Vás,ale pro mě je na 1. místě bezpečnost a blinkry sou přeci jenom vidět trochu dál než parkovačky a zadní světla a navíc při žlutym blikajícím světle většina řidičů zpozorní.Takže radši budu riskovat vybitou baterku než rozmlácený auto(v tom lepším případě).

[ Upraveno Thursday 14 February 2008 - 20:04:00 ]
Martas
Thursday 14 February 2008 - 20:06:48 Citovat
Host
Mája napsal ...

Vectra B to má,ale nevim jak pro Vás,ale pro mě je na 1. místě bezpečnost a blinkry sou přeci jenom vidět trochu dál než parkovačky a zadní světla a navíc při žlutym blikajícím světle většina řidičů zpozorní.Takže radši budu riskovat vybitou baterku než rozmlácený auto(v tom lepším případě).


Presne moje rec, kdyz uvidim nekde jedno cervene svetlo napadne me jednostope vozidlo nebo neco takoveho, navic to za sera muze i nekoho zmast a vjede diky tomu do protismeru. Kdyz necham blikacky tak je to kazdymu jasny ...

No a uprime receno kdo necha stat auto celou noc v pangejtu a svitit ?

Ja tedy ne, kdyz to nepojede tak to odtlacim, odtahnu, necham se odtahnout.
JOB
Thursday 14 February 2008 - 20:10:06 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No vzhledemn k tomu že mi už ve dvou autech vyhořel vypínač na varovky a to tak že opravdu vlivem tepla zdeformoval tak radši nechám zaplé něco co má nízkou spotřebu

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Insan!ty
Friday 15 February 2008 - 07:37:42 Citovat
Host
Mája napsal ...

.. blinkry sou přeci jenom vidět trochu dál než parkovačky a zadní světla a navíc při žlutym blikajícím světle většina řidičů zpozorní....


jenže podle vyhlášky nesmíš použít během normálního parkování (byť v nepřehledném místě) použít výstražné světla..
Palic
Friday 15 February 2008 - 20:45:10 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
funkce ktera je tu popisovana (pri vypnutem klicku sviti ta polovina auta, na kterou jsou zapnute blikace) je pouzita uz u vozu Wartburg 353, toto je snad poprve kde to bylo pouzito, starsi auto jsem zatim nevidel........ takze od te doby je to pouzito u vetsiny vozidel (hlavne nemeckych)....


Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Insan!ty
Saturday 16 February 2008 - 22:32:22 Citovat
Host
Palic napsal ...

je pouzita uz u vozu Wartburg 353, toto je snad poprve kde to bylo pouzito, starsi auto jsem zatim nevidel......


no možná to už měly Škody 100 a dokonce i škoda 1000 MB..
weni
Saturday 16 February 2008 - 23:00:52 Citovat
Host
já měl půjčený starší Mondeo a tam je tohle udělaný přímo na spínači světel,uprostřed je vypnuto,doprava parkovačky a dál světla (klasika) a doleva levá strana svítí,a ještě kousek zas jen pravá strana svítí. Jsem si myslel že je to taky tou páčkou stěrače,jak už tu bylo uvedeno,jsem ji málem urval a furt to svítilo-až po detailním prozkoumání jsem na tu fičuru přišel,o kousek jsem prostě "přestřelil" při vypnutí světel : Tak pokud ti to na autě nepůjde,stačí sehnat spínačku na světla z Fordu Mondeo a dozapojit si to. _;
Palic
Sunday 17 February 2008 - 10:45:10 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Insan!ty napsal ...

Palic napsal ...

je pouzita uz u vozu Wartburg 353, toto je snad poprve kde to bylo pouzito, starsi auto jsem zatim nevidel......


no možná to už měly Škody 100 a dokonce i škoda 1000 MB..


ty to stoprocentne nemeli jakoz i 120, 130, 136........ mozna az favorit...

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2320 sec,0.1663 z toho dotazů.