• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OPELTECH2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Peter K.
Thursday 07 February 2008 - 07:21:16 Citovat
Host
Prosím o radu.Mám VB1996.Pomocou softu ABCOM aj OPELTECHU som sa snažil o diagnostiku.Na palubovke mi svieti ABS i Airbag.Diagnostika mi však žiadnu chybu neukázala.Na oboch softoch mi ide iba diagnostika motora a palubovky,ostatné funkcie nie a pri štarte OPELTECHU mi píše,že nemám chybové kody.Pri ABcome mi ukaže aktuálne hodnoty,ale tiež len motor.
Ako nájdem a vymažem tie chyby?
Martas
Thursday 07 February 2008 - 07:28:26 Citovat
Host
ABS je v "sekci" podvozek a Airbagy jsou v "sekci" karoserie. Pokud tam takovou nemas, tak mas nejakou "lite" verzi obou SW.
Peter K.
Thursday 07 February 2008 - 07:49:17 Citovat
Host
Obe tie sekcie tam mám.Pri klik napr.na AIRBUG mi hodí automaticky PIN,ale následne ma nepripojí.Ako vravím pripojí ma len na motor a pristrojovku(zmena Km)
Martas
Thursday 07 February 2008 - 07:56:00 Citovat
Host
A jaky typ prevodniku mas ?

Multiplexer, ktery si jednotlive PINy prehazuje sam, nebo musis prehazovat manualne ?
Peter K.
Thursday 07 February 2008 - 08:14:08 Citovat
Host
Je to OPELTECH2(www.rfsystem.sk),mal by piny prepínať sám,ale tiež ma zaskočilo,že pri založke AIRBUG mi dá predvolený PIN12,ale diagnostické okno ma v lavom rohu napísaný PIN 7.
A dík za pomoc.
Martas
Thursday 07 February 2008 - 08:18:10 Citovat
Host
V tom okne sviti naposledy pouzity PIN, takze to ze tam sviti 7 znamena ze posledni diagnostika probehla prez PIN 7.

Co radit, muzes mit nepsravne urceny typ ECU pro dany motor a nekomunikuje to, nemusi spravne prepinat ten multiplexer.

Asi by slo zkusit prehazovat ty PINy rucne ale to znamena "odcvaknout" konektor.

Ale napred to zkus v jinym aute, muzes mit podobnej problem jako Palic - tomu to ne Opel Tech 2 nekomunikuje vubec.
Peter K.
Thursday 07 February 2008 - 08:58:08 Citovat
Host
Už som trochu v obraze.Ďakujem TI.
Skúsim a uvidím.
mates
Friday 08 February 2008 - 09:57:58 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Vloženo z duplicitního vlákna

Yper napsal:
Podle toho, co jsi sem napsal mi vychází, že máš buď připojení přes konektor a modul, který si sím, na základě údaje z této diagnostiky dovede přepnout příslušný pin a nebo máš modul, kde otáčíš/přepínáš otočným ovladačem příslušné piny podle požadavku diagnostiky.
V prvním případě může být chyba v modulu, který aktivaci pinů provádá sám a ve druhém případě může být chyba v tom ručním ovladači - buď nepřepíná jak má a nebo máš piny-dráty popřehazované.

Doporučuj i Ti se spojit s někým, kdo má jen obyčejný modul, ze kterého vedou do konektoru v autě jen 3 dráty. Plusový, mínusový a pak ten drát, který se ručábo přehazuje do příslušného pinu - určitě Ti to bude chodit a pak víš, že chyba je tam, co jsem napsal shora.


Lexus RX 350
Honda Crosstourer
mates
Friday 08 February 2008 - 09:59:15 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Vloženo z duplicitnho vlákna.

Pter K. reagoval:
Mám modul,ktorý by mal prepínať sám.
Kupil som ho cca pred týždňom cez internet a ten chlap mi neberie mobil.Môžem tie piny nelaj prepínať sám?
Dík

Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1213 sec,0.0934 z toho dotazů.