• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
COrsa 1,2 ECO - kontrolka ECU
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Saturday 09 February 2008 - 06:45:21 Citovat
Host
Ahoj kolegové, chci Vás poprosit o radu - tchán má Corsu B 1.2 ECO, najeto asi 70.000 km. POslední dobou se mu občas rozsvěcí kontrolka řídící jednotky. Jednou se dokonce rozsvítila kontrolka a motor zhasl, několikrát kolísaly otáčky, někdy svítí jen kontrolka a někdy celé týdny nesvítí nic. Minulý týden to zase začalo dost zlobit, včera při jízdě cca 200 km se nerozsvítila ani jednou. Vím, že mi asi poradíte diagnostiku, ale nechce se mu za ni vyhazovat peníze. Máte nějaké jiné řešení nebo nápad, čím by to mohl být ??? Moc díky Tom
Martas
Saturday 09 February 2008 - 08:01:08 Citovat
Host
Samozrejme, jedna z nejednodusich je abys vyndal tu kontrolku a ono by te to resp. otce nedrazdilo, bydes mit potom klid. Dalsi moznost je to auto prodat a poridit si neco ve stari tak asi 30 - 40 let, to zadnou elektroniku mit nebude a nebudes to muset resit.

Pak uz nasleduji znacne narocne ukony jako odvezt to do servisu coz ovsem vylucujes, pripadne si dat tu praci a vpravo nahore na tomto webu (kolonka Hledej v OCR) zadat napriklad kontrolka ECU a zmacknout Hledej.

Ale uznavam ze je to opravdu narocny ukon tak abys nerekl jeden z vysledku je treba zde Odkaz .
Lhex
Saturday 09 February 2008 - 08:48:37 Citovat
Host
abyses nepolekal tak si dovolím:

1. zjisti co je to za motor (třeba x12sz)
2. jestli lze u toho motoru vyblikat kód závady a pak napiš

jednotka se pouze snaží vám sdělit, že zjistila nějakou závadu...mluvit neumí..
Miroslav
Friday 23 March 2012 - 19:11:05 Citovat
Host
Diagnostika aj tak by ti nic neukazala ked ta kontrolka je zhasnuta... Ucinna diagnostika je len vtedy ak ta kontrolka svieti. A take podobne problemy mam aj ja no len skoda ze mne stale sa rozsvieti ked je noc a vsetko pozatvarane..
Martas
Friday 23 March 2012 - 19:17:15 Citovat
Host
Miroslav napsal ...

Diagnostika aj tak by ti nic neukazala ked ta kontrolka je zhasnuta... Ucinna diagnostika je len vtedy ak ta kontrolka svieti. A take podobne problemy mam aj ja no len skoda ze mne stale sa rozsvieti ked je noc a vsetko pozatvarane..


No to teda ne ... kazda zavada se "zapise do pameti" a jde nasledne vycist i kdyz u neklterych motoru se po 30 startech bez zavady zase smaze.
Miroslav
Friday 23 March 2012 - 19:57:35 Citovat
Host
No tak to neviem ale mne stale len naskoci kontrolka a ked vypnem motor a nasledne nastartujem tak to zhasne.. a ked som bol na diagnostike vypisovalo 100 percentny stav...
ondra
Saturday 24 March 2012 - 01:34:58 Citovat
Host
Ovšem...mi vieme:-) Ono neznamená, že když ECU nic nenapíše do chybového hlášení, že je vše v pořádku. Samozřejmě, ve většině případů to tak bývá, ale taky nemusí. Pak ještě existuje jedna věc...zkušený mechanik, který ví "co má sledovat, jaké hodnoty" a diagnostikování závady pomocí live dat. Ona totiž ta kontrolka se ani nemusí při otočení klíčku do polohy před startováním, rozsvítit vůbec. Někdy může zase párkrát bliknout, někdy zase svítit ještě pár vteřin po startu a tak... .

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1362 sec,0.1067 z toho dotazů.