• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vectra B Y26SE automat
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vondra
Wednesday 19 March 2008 - 14:23:26 Citovat
Host
Ahoj, sám vlastním Calibru s motorem X25XE a teď si mi naskytla možnost koupit viz předmět, rok 11/2000, mám na Vás dva dotazy.
1) auto je prý nebourané, je možné že by se i tak mohla někde vyskytnout koroze? A jestli ano kde u Vectry nejčastěji?
2) automat, nemám s ním zkušenosti, někdo z Vás ano? Jaký?
3) jiné postřehy ohledně Y26SE?
Děkuji za pochopení a rady.
qpc
Wednesday 19 March 2008 - 14:39:03 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
2.6 ka má třeba jiné svody výfuků a pár dalších jinejch věcí,které se jinak blbě scháněj,jelikož těchto motorů je málo.takže pokud to šlape,tak OK,ale jinak se může stát,že se nestačíš divit.přitom na X25XE seženeš cokoliv..

Koroze bývá na lemu blatníků nebi u spoje blatníku a prahu...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


ýbrc
Thursday 20 March 2008 - 08:10:41 Citovat
Host
Vondro ....
2,6 je prima motor jen jich je málo no ,navíc má lambdy aj za katem tj 4ks At bych se nebál,naopak jsem jí cíleně zháněl a nesehnal bohužel,měl jsem možnost jet s Vebe 2,5 s AT a byl jsem unešen ,dovolím si tvrdit že zrychlení s AT bylo pocitově výraznější jak s MT ,tož strecu a že neřekneš )) pokud to tedy není shoda jmen o čemž pochybuju..
Jo jinak koroze asi nejvíc se zaměř jak psal qpc na spoj konce prahu u zadního kola a lemu blatníku,jinak to nikde moc nekvete
Vondra
Thursday 20 March 2008 - 16:06:19 Citovat
Host
Ahoj Ybrcku, jsem to já, neboj, a že ti neřeknu, dyť furt nejsi na ICQ k sehnání. Já co jsem takhle postřehl, hodně věcí Y26 je shodné s X25 a co není, zas Y26 je shodné s Y32 nebo tak, chápu, že svody budou asi jen jedny.

Ještě stále ale nerozumím tomu, že VeB Y26 má 4 lamdasondy. Měl jsem za to, že u VeB je jen jeden výfuk, že svody se scházejí již před katem, tzn. "jen dvě lamdasondy", nebo že by byly dvě před a dvě za jedním katalyzátorem!?? Že Y26 má jeden katalyzátor jsem koukal do schématu výfuku a lamdasondy jsem našel taky jen dva druhy pro Y26.
ýbrc
Friday 21 March 2008 - 12:47:42 Citovat
Host
Vondra napsal ...

Ahoj Ybrcku, jsem to já, neboj, a že ti neřeknu, dyť furt nejsi na ICQ k sehnání. Já co jsem takhle postřehl, hodně věcí Y26 je shodné s X25 a co není, zas Y26 je shodné s Y32 nebo tak, chápu, že svody budou asi jen jedny.

Ještě stále ale nerozumím tomu, že VeB Y26 má 4 lamdasondy. Měl jsem za to, že u VeB je jen jeden výfuk, že svody se scházejí již před katem, tzn. "jen dvě lamdasondy", nebo že by byly dvě před a dvě za jedním katalyzátorem!?? Že Y26 má jeden katalyzátor jsem koukal do schématu výfuku a lamdasondy jsem našel taky jen dva druhy pro Y26.



že ybch to dodrbal? no to by musel mět dva katy a to asi nemá ale X25XE má dvě lambdy
mates
Friday 21 March 2008 - 13:45:41 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
ýbrc napsal ...

Vondra napsal ...

Ahoj Ybrcku, jsem to já, neboj, a že ti neřeknu, dyť furt nejsi na ICQ k sehnání. Já co jsem takhle postřehl, hodně věcí Y26 je shodné s X25 a co není, zas Y26 je shodné s Y32 nebo tak, chápu, že svody budou asi jen jedny.

Ještě stále ale nerozumím tomu, že VeB Y26 má 4 lamdasondy. Měl jsem za to, že u VeB je jen jeden výfuk, že svody se scházejí již před katem, tzn. "jen dvě lamdasondy", nebo že by byly dvě před a dvě za jedním katalyzátorem!?? Že Y26 má jeden katalyzátor jsem koukal do schématu výfuku a lamdasondy jsem našel taky jen dva druhy pro Y26.



že ybch to dodrbal? no to by musel mět dva katy a to asi nemá ale X25XE má dvě lambdy

Už se to tu někde řešilo...2,6ka prej má 4 lambdy...před i za katama a díky tomu snad nemá EGR ventil. Říkám...tenhle motor se tu už někde řešil

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
qpc
Friday 21 March 2008 - 16:48:01 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
pokud ti ten x25xe šlape,asi bych to neřešil..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


L.u.k.e
Friday 21 March 2008 - 21:49:19 Citovat
Host
Zdarec, vlastnim 2.6 V6 ve VeBe a lambda sondy ma 4, ale ne za katem, ale tzv. na 1. a 2. stupni, takze kazda hlava ma 2 lambdy. Za katem nic neni. Mne jedna odesla (po aplikaci 100oktanoveho Racingu) a auto i s 3 jezdilo normalne. Povedenej kousek, naprosta spokojenost... Nema EGR, ani litinove svody, sekundarni vzduch a kabely ke svickam. _; Ma zkusenost s timto motorem je zatim (135000km) velice dobra, cest nasi praci

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1543 sec,0.1105 z toho dotazů.