• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Cena přestavby MV6 na LPG?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Věrný držák
Friday 23 May 2008 - 02:12:07 Citovat
Host
Po dlouhém hledání slušné Omegy B v LPG už spíše koketuji s myšlenkou koupit nějakou MV6 (slabší nechci, když už Omegu B, tak v maximální motorizaci) v rozumném stavu a nechat jí na LPG přestavět. Co tu tak ve fóru čtu, tak největší problémy dělá V6 + sekvenční LPG. Můžu čekat spolehlivý provoz, pokud bych použil jednoduchý systém nasávání LPG podtlakem? Na kolik by přestavba pro MV6 vyšla? A kolik si to pak veme? Je mi jasný, že 210 koní si asi 11l LPG jako 2.0 neveme, ale vejdu se třeba do 13-14l kombinace?
JardaB
Friday 23 May 2008 - 05:53:02 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No ja bych tu sekvenci nezatracoval, pokud je udelana dobre, tak to asi jde. Ten nasavany jak ma treba Legend jde asi taky, ale je tam to riziko slehnuti a destrukce sani. Cena prestavby sekvence tak 35-45t, nasavany tak o 10t min.
Spotreba tech 12-14 bude.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Friday 23 May 2008 - 06:22:06 Citovat
Host
Věrný držák napsal ...

Co tu tak ve fóru čtu, tak největší problémy dělá V6 + sekvenční LPG.


Nehled na kvantitu prispevku a nadavek na V6 by Opel jako takove a i ve spojeni s LPG ale zkus se podivat kdo resp. kolik lidi ty prispevky pise, pak zjistis viz. vyse Jarda ze zas takova katastrofa to neni.

A co si tam das je krome financni stranky i o tom co jsi nebo nejsi ochotny pri provozu zkousnout. Pro me je predstava ze jezdim s povolenyma sponkama aby kdyz me to slehne se nerozstrelilo cely sani ale jen vylitly hadice nebo se rozlitla jen jegho cast naprosto neprijatelna.
vrgadaa
Friday 23 May 2008 - 07:40:08 Citovat
Host
jdi do toho, stejne tady na V6 a sekvenci nadavam jen ja-to je ta kvantita, ostatni jsou ta kvalita spokojena
...
Co mas proti nedotazenym sponkam v sani? To neni netesny, to jen neni dotazeny, alespn u mne a funguje to velmi dobre. Osobne si myslim, ze tkaovy bazmek je konstrukcne vyrazne lepsi nez protizaslehova klapka
Pája
Saturday 24 May 2008 - 15:13:13 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Mám v MV6-tce sekvenci LPG už od ledna 2008 a jedinej problém jsem měl s tím, že jsem se zatím nedostal na magystrát k zapsání do TP !!(a) . Jinak zatím bez jediného problému. Stálo mě to 45ooo,-. Spotřeba je ve městě cca. 13-14 l LPG a mimo město asi 10-11 l LPG.


1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Věrný držák
Sunday 25 May 2008 - 18:30:58 Citovat
Host
Pája napsal ...

Mám v MV6-tce sekvenci LPG už od ledna 2008 a jedinej problém jsem měl s tím, že jsem se zatím nedostal na magystrát k zapsání do TP !!(a) . Jinak zatím bez jediného problému. Stálo mě to 45ooo,-. Spotřeba je ve městě cca. 13-14 l LPG a mimo město asi 10-11 l LPG.



Ta spotřeba je zajímavá, přesně tolik mi totiž v OA žere plynu 2.0i 85kw - nasávanej podtlak. Kdyby ten šestivál žral stejně, tak by to nebylo od věci
Pivasek
Monday 26 May 2008 - 21:30:57 Citovat
Host
Já jsem nechal dát do mýho Omegiáška (y32se AT) v breznu 08 sekvenci Elpigaz. Cena prestavby 41 tis. Kc. Zatím najeto 6 tis. km a žádný problém. Spotreba ve meste 16-17l, mimo mesto 11-12l. Blbý je, že se prestavbou ješte zhorší už tak špatný prístup k motoru. Jinak firma co mi to delala, me velice potešila, když se jim podarilo schovat plnicí koncovku pod vícko nádrže a nemuseli mi vrtat do Irmscher nárazníku. _;
freez
Monday 16 February 2009 - 12:50:36 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Přesunuto ze souběžného vlákna MV6 LPG

Charlie napsal ...

Zdravím vás. Uvažuji o koupi omegy MV6 a z důvodu vyšší spotřeby bych ji chtěl nechat přestavět na lpg. A tak se vás chci zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti. Byl bych rád kdyby jste někdo napsal,že je možná a bude bez problémů fungovat, přestavba na podtlakový řízený systém:). Jde mi hlavně o to abych po nastartování mohl přepnout na lpg, a taky je to o něco (dost) levnější než vstřikování do sání. A hlavně mám s tímto systémem dobré zkušenosti ze sorpia 2.9l Kontaktoval sem zatím jen jeden servis který tyto přestavby provádí, ale podlak by nedoporučovali. Děkuji vám za rady.




Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
JardaB
Monday 16 February 2009 - 13:00:07 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Sekvence mi uspokojive funguje. Jiny system nedoporucuji, V6 ma dost komplikovane a objemne sani, az ti to streli, tak se z opravy pos.... Ale pripoustim, ze to fungovat muze, prijdes ale o TC. Spotreba benzinu pred ohratim mi prijde nevyznamna, tankuju tak 1x za 2-3 mesice za 500. Plyn kazdy tyden plnou. Jezdim vetsinu po meste, v lete to prepne skoro hned, v zime tak po par km a pak uz pres den skoro hned (mam to nastaveny na 35stC, co slo nejmin)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1673 sec,0.1255 z toho dotazů.