• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
huceni klimatizace
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
emde
Monday 23 June 2008 - 20:14:16 Citovat
Host
Zdravim, zacala mi pekne hucet klima a zaroven s tim o dost poklesl vykon a taky se mi semtam rozsviti kontrolka elektroniky. Tyhle priznaky se deji pouze pri zapnute klimatizaci. Co se tyce toho huceni, tak je zavisle na otackach, na volnobehu skoro nic, ale pak se to zesiluje a zeslabuje dle otacek. Kontrolka se rozsviti opravdu jen nekdy, ale chovani motoru se nezmenilo, i kdyz kontrolka sviti. Jeste bych chtel podotknout, ze klima chladi porad vyborne i pres vyse popsane. Chtel jsem se zeptat, jestli by mohlo stacit vycisteni klimatizace nebo to bude znamenat neco rozsahlejsiho?
JardaB
Monday 23 June 2008 - 20:29:27 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Napis aspon typ motoru, jinak zavada je to opravdu divna - je v poradku remen prislusenstvi a jeho napinak?

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
emde
Tuesday 24 June 2008 - 17:33:54 Citovat
Host
Jedna se o X18XE1. To je na me trochu moc technicky dotaz:) Ale pokusim se zjistit. Diky zatim
Jerry
Tuesday 24 June 2008 - 18:07:40 Citovat
Jerry

Uživatel #596
Registrován: Monday 30 January 2006 - 05:26:15
Příspěvků: 783
Nevim kolik máš u tohoto typu motoru (i když vždy na tom nezáleží) ventilátorů pro chlazení klimy a motoru. Mám OC25DTI v přední části mám dva elektrické a za nimi ještš jeden poháněný z kliky. O el. ventilátorech se bavit nebudu to je jasný. Ventilátor poháněný motorem je přes el. termospojku a spíná právě teď když je venku vedro a předek to neuchladí. Projevuje se to velkým hučením z prostoru motoru závislém na otáčkách a sníženým výkonem bo ten ventilátor nějakou tu kobylu sežere. Jinak krom léta o tom ventilátoru téměř nevím.
Mrkni na to jestli to nebude ono. Nevím jakou by to ale mohlo mít spojitost s kontrolkou elektroniky.
Samozřejmě klima chladí v pohodě dál.

Jerry

Omega C Caravan 2,5 DTI, Calibra 2.0 16V (110), Vectra C 2.2 DTI dříve Omega B Caravan 2.0 8V, Omega B Caravan 2.0 16V Ecotec, Vectra A/B 1.8 16V, Ford Scorpio 2.0, Škoda 110, Škoda 1000, Fiat 128
Martas
Tuesday 24 June 2008 - 18:10:51 Citovat
Host
Jerry napsal ...

Mám OC25DTI v přední části mám dva elektrické a za nimi ještš jeden poháněný z kliky.


U Omegy, ktera ma motor ulozen podelne ANO, u Vectry jsou vsechny ventilatory elektricke.
Skaja
Monday 18 August 2008 - 20:57:18 Citovat
Host
Mám VeBe 2,0 a hučí mi to taky. obávám se nejhoršího. ložisko v kompresoru. Výkon to ubírá jako pra... ale občas si ložisko sedne jak má a je klid. Ale jen občas. S elektronikou neporadím.
badys
Tuesday 19 August 2008 - 16:56:04 Citovat
Host
Mám ty samý problémy.Taky jsem nevěděl od čeho to muže být,po zkoumání (vypnutí,zapnutí) jsem zjistil že to dělá ložisko kompresoru.Všichni mi radí,nic nerozebírat,když to běží a chladí tak se na ten hluk dá zvyknout.U mě chladí,tak nic neřeším,ale stím šelestem to není pravý zvuk motoru,bo někdy je to k neposlochání.Jak to rozebereš,nebude ti stačit plat.Asi jsem ti moc nepomohl.No nic hučím pořád,ale chladím.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1664 sec,0.1382 z toho dotazů.