• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega B 2.5TD na co si dat pozor ?
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
honzap
Thursday 02 October 2008 - 00:01:39 Citovat
Host
Zdravím !
Opět se vracím k značce Opel (dříve Astra F).

Už delší dobu jsem zakoukaný do Omegy 2.5TD B.Nyni jsem na jednu narazil za slušný peníz.Jedná se o rv 1994 ,200t naj,2.5TD sedan.Jelikož jsem nikdy Omegu neměl potřeboval bych poradit na co si dát pozor při koupi.

Přečetl jse mpár recenzí (už jsem byl překvapen z toho, že to má náhon za zadek) ale neni nad to,kdyz rekne par slov člověk,co jí vlastní a ví,kde má bolístky.

Když jsem kupoval Mareu Weekend 2.4TD 5valec daval jsem velký pozor na zahrati motor a jestli nevyskoci teplota u Omegy jelikoz jsou to motory BMW bude tento problem asi jako prvni na miste,co zkontrolovat, ze ?Z duvodu praskani hlav.Ale jak rikam nemam s timto motorem zkusenosti.

Proto bych Vas chtel pozadat o radu na co si dat pozor ? (kde to rezne,kde to kape,kd to trpi a odchazi,atd..)

Jako posledni bych se chtel zeptat ,jak je to se spotrebou a zatahem.Mel jsem Mareu 2.4TD 91kW a spotreba od 6-8l ale jela uplne neskutecne.

DEKUJU !
freez
Thursday 02 October 2008 - 01:02:31 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Ahoj, jsme rádi že jsi si ke značce Opel našel zase cestu. Tak abys neřekl, věnoval jsem 10 vteřin svého života a našel jsem ti asi 1% z toho co je tu na našich stránkách napsáno o Omeze s motorem 2,5 TD.

spotřeba
chip 2,5 TD
spotřeba MV6 vs 2,5 TD
čerpadla bosh a 2,5 TD
žhavení 2,5 TD
2,5 TD a fritovací olej

Kdybych hledal ještě minutu, asi bys to musel všechno číst měsíc , je tu toho strašně moc o Omegách s motorem 2,5 TD stačí použít hledání, to než všechno přečteš máš co dělat .-) Tak přeji příjemné počtení.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Legend
Thursday 02 October 2008 - 07:37:57 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Hlavně aby tě nezklamaly jízdní vlastnosti, Fiati a Lancie umí jedny z nejlepších dieselů, z hlediska spolehlivosti i výkonu. Jde o to, čemu říkáš, že auto jede neskutečně.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
honzap
Thursday 02 October 2008 - 08:33:49 Citovat
Host
U Marei,kdyz se tomu slapne,tak od 2t/ot je znat znatlne "vystreleni" vozidla .Jakmile se na to šlapne, tak to jede.A spotřeba neni zas tak strašná 6-8l.

Ale co mě spíše zajímá, jak je to s poruchovostí a náhradní díly (např. na Mareu se sháněly těžko díly a nové byli drahé)Jelikož Omega stala docela velký peníz,když byla nová ,tak udržba a díly asi nebudou nejlevnější,že ?

Aby jste mě pochopili.Chci si koupit auto,které mi nějakou dobu vydrží-za patřičné udržování.Vždycky jsem skočil do nějakého vozu (např Marea,Mondeo) nevědel jsem na co si dat pozor a taky jsem tak dopadl (k.o. poloosa,tece z toho olej-hodne a to mesic po koupi)Abych pravdu řekl jediný auto,co jsem měl a byl jsem s ním spokojenej (až na ten výkon) byla Astra F 1.7TD sedan,ale lidi mě strašili,že to neni isuzu a že mi praskne hlava (ikdyž jsem s tím za studena jezdil pomalu a ,když se to ohřalo,tak jsem tomu šlapl,ale když jsem dojel,tak jsem nechal vychladnout a potm vypnul motor)Ale zbavil jsem se toho,protože jsem koupil 2.5TD Cromu což jelo oproti 1.7TD neskutečně.

díky
Csala
Thursday 02 October 2008 - 13:07:27 Citovat
Host
Takze z Cromy do Omegy? !!(a)
Spolocna krvna skupina
Tak ta Omega oproti Crome je podstatne tazsie auto a ak si chces zachovat zrychlenie Cromy, tak Omega musi mat omnoho silnejsi motor.
Komfort Omegy oproti Crome je o dve triedy vyssi, aj podvozok je pri velkej rychlosti v zakrute stabilnejsi (Omega je sedan a Croma je liftback - strasne sa torzne kruti). Ovladatelnost Omegy oproti Crome je zase horsia. Ja som si na Omegu ani po troch mesiacoch este nezvykol - nesmiem spustit oci z cesty, aby som z nej nezisiel. Snad to postupne vychytam (siroke pneu su na nasich cestach len na zavadu).
A ta tebou vyhliadnuta Omega ma len 200 tisic km? __;
Tak cau

[ Upraveno Thursday 02 October 2008 - 13:09:04 ]
KopA
Thursday 02 October 2008 - 20:39:48 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
honzap napsal ...

... Už delší dobu jsem zakoukaný do Omegy 2.5TD B.Nyni jsem na jednu narazil za slušný peníz.Jedná se o rv 1994 ,200t naj,2.5TD sedan...


Obecně bych se snažil vyhnout koupi jakéhokoliv auta z prvních let výroby jelikož to automobilky ještě nemaj vychytaný. Rok 94 je úplně první výroba - zkus spíš rok 97 a výš. Od 97mýho je na Omegách B spousta vylepšení nemluvě o faceliftu (často nesprávně nazývaném Omega C >r.v.2000).

DOTAZ: co je u tebe slušný peníz?

DOTAZ: hledáš vyloženě sedan a naftu nebo je ti to celkem jedno?

TIP: Odkaz Odkaz

P.S. já to tak praktikuji (VB '98, Cali '95) a nemám problémy - mám ale dojem, že většina závažných problémů se vyskytuje u prvních produkčních ročníků.
Bráchovi jsem dohodil Omegu B 2.5DT r.v. 1997 za 30 tisíc asi před dvěma lety a nemá s ní problémy.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
honzap
Friday 03 October 2008 - 12:17:30 Citovat
Host
KopA: Našel jsem jednu za 50 a šel by dolu o 10 a je v dobry stavu.Chtěl bych už nějakýho kvalitního disela a hlavně sedan (nemam nic proti kombajnu).

Odkazy, co jsi posilal jsou C a to si nemuzu dovolit jo za 30 to je solidni cena hm... taky bych chtěl
Lhex
Friday 03 October 2008 - 12:29:35 Citovat
Host
A proč nechceš benzín? To jsi nečetl o naftě dost?
Jedině jestli máš služební kartu na naftu tak to chápu... jinak BENZÍN!! !!(a)
Vraňoch
Friday 03 October 2008 - 12:43:47 Citovat
Host
taky bych se bal, ze v tehle vekove a cenove kategorii bude 2.5TD dost risk - cjort znajet kdo s tim kolik nalital a jak. Naklady na uvedeni tohoto agregatu do rozumneho stavu by snadno mohly znacne prekrocit cenu auta. (btw. nejsem zaprisahly neprital nafty - mam ten samy motor a jsem s nim spokojen) Tady bych asi taky volil 20XEV - bude to mnohem mensi risk.
honzap
Friday 03 October 2008 - 13:22:22 Citovat
Host
Tak to jsem v pekne pasti ... bojim se abych nekoupil neco spatnyho a pak mel doma 2 auta a ani jedno nepojizdny (Marea k.o polosa) ale cekat nez prodam Mareu se mi taky nechci,protoze si myslim,ze je to dobrej kup.

Sakra to je velke dilema

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3294 sec,0.2577 z toho dotazů.