• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spolehlivost Omegy C?
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
nerozhodnutej
Monday 17 August 2009 - 13:38:01 Citovat
Host
Pøemejšlím o nákupu auta a mám v hledáèku mimo jiných i Omegu C. Jak je na tom se spolehlivostí? Už jsem mìl døív 2 roky Omegu A, najel jsem s ní 70tis km a tam to byla celkem tragedie. Èasto se mi stávalo, že jsem do servisu musel dávat i 4-5tis mìsíènì a to i v øadì nìkolika mìsícù po sobì. Èasto se mi stávalo, že jsem nenastartoval, nebo mì vypekla nìkde cestou. Když jsem mìl období 3 mìsíce v kuse bez závady, tak už jsem si øíkal co se to dìje za zazrák. Nevadí, nìco se vysralo hned další mìsíc. Další auto bylo Honda Accord a ta mi tohle nikdy neudìlala. Odjel a dojel jsem všude a vždy. Sice byla o 5 let mladší než ta Omega, ale i tak to podle mì leccos vypovídá. Proto mì zajímá, jestli je u Omegy C už nìjakej posun k lepšímu? Dle TUV to tak nevypadá, nicménì to bych zase nebral jako vodítko, ukazuje to pouze kdo investuje pøed STK do oprav a kdo ne. Na auto si budu muset pùjèit, chci investovat cca 70-80k a dalších 4k mìsícnì na servis už vážnì mít nebudu, nemám už tak dobøe placenou práci, aby mi to nevadilo. Další volba je už výše zmiòovaný Accord, r.v. 1999, kterého se v tomto smìru rozhodnì nebojím. Ještì mì napadá, nebyl jste se nìkdo podívat na tuhle? To LPG by bylo rozhodnì fajn. Odkaz
Martas
Monday 17 August 2009 - 13:44:06 Citovat
Host
No tak s Omegou A jsi mel smulu jestli jsi takhle jezdil do servisu i kdyz nemuzeme soudit cetnost, nevime co a predevsim jak ti to kdo opravoval ....

Vseobecne je potreba pocitat s tim, ze generace aut kolem roku vyroby 2000 uz je takova, kde je auto brano jako spotrebni material, takze nepocitat s tim, ze bez oprav a investic vydrzi treba 300 000km a je jendo jestli je to Honda nebo Opel nebo co jinyho, zejmena u tehle "managerske" tridy aut kde s tim jezdil kde kdo a obvykle je to hodne olytany ...

Do 150 000km by nemel byt problem s nicim prez tuhle hranici uz je potreba pocitat s moznymi investicemi a navic spousta dilu ktera driv vymenit sla uz se vymenit neda jenom jako celek (typicky silentblok na rameni/cele rameno).
Vraňoch
Monday 17 August 2009 - 13:48:31 Citovat
Host
No, u novych aut by snad mohlo byt mozne hovorit o spolehlivosti modelu, u starsich a starych aut rozhodne ne. Tady na 95% zavisi na tom, jak se k tomu autu kdo choval, atd. Kazdopadne ale motorizace 3.0 a jeste s plynem zrovna nadprumerne spolehlivosti nenahrava (a pokud je problem, tak ne jednoduchy). Pokud, tak co nejjednodussi 2.0. Ale muze to byt KUS a byt v pohode. Po zkusenostech bych ale auto z mistniho bazaru uz nikdy nevzal. Pocitej dalsich 40 TK na dodelani a uvedeni do pouzitelneho stavu.
Martas
Monday 17 August 2009 - 13:50:51 Citovat
Host
Jeste bych dodal aniz bych proti regionu jako takovemu a jeho obyvatelum neco mel, ze dlouholete zkusenosti rikaji "Auto z Ostravy nebrat" !!!
Brenky
Monday 17 August 2009 - 14:07:23 Citovat
Host
Martas: mas neco proti Ostrave?

no, tak jak pisou kluci, je to spotrebak. Accorda jsem mel r.v. 1996 a spokojenost. Zachranila mi zivot pri nehode. Ale jsem "rad" ze jsem o ni prisel. Pravidelny servis a udrzba je tam strasna. Dily nejdou sehnat a pokud jsi nekdy delal (nebo aspon videl) zadni napravu, tak rozhodne nedoporucuju se do toho poustet. Je strasne slozita a v dilech te to bude stat moc. Kazdopadne jako priznivec znacky opel doporucuji omegu.
Tomin
Monday 17 August 2009 - 14:23:08 Citovat
Host
Musel by si dobre vybirat. Ja treba mel obe Omegy od nejakeho riditele firmy. Takze bych nerekl ze s tim jezdil kazdy, ale spis ze to mel pan riditel pro sebe. Podle toho ty auta vypadaji.
Muzes koupit Omegu past a muzes koupit Omegu do ktere das v opravach minimum.
Rozhodne bych ale pri nakupu vzdy vzal s sebou nekoho, kdo tu danou Omegu v dane motorizaci zna. A rozhodne bych ji nesel projet jen 2 km kolem bazaru.


[ Upraveno Monday 17 August 2009 - 15:51:54 ]
Legend
Monday 17 August 2009 - 14:35:16 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Je to fakt o kusu, já mám třeba 2.6V6 na LPG, najeto minimálně 222tis podle tachometru a prakticky bez závad, kromě pneumatik, oleje a rozvodů jsem za cca 25tis km investoval do oprav řádově kolem 5tis (když si všechno dělám sám), jsou i lidi kterým odchází pořád něco. Po zkušenosti s Hondou a cenou náhradních dílů bych si to pečlivě rozmyslel, snadno odejde díl, který stojí nový třeba 30tis, jenomže na vrakovišti tyhle ceny dobře znají a bude to stát půlku, možná třetinu. Zatím jezdím Omegama 4 roky a po Omeze už nebudu mít Omegu hlavně proto, že se přestaly vyrábět.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Csala
Monday 17 August 2009 - 14:49:11 Citovat
Host
Omega C je uz od zakladu dobre vybavena, takze je zlozitejsia, ako bezne auto. A s tou zlozitostou spolahlivost umerne klesa.
Ak si to nebudes vediet aspon ciastocne servisovat sam, tak to moze byt pasca na peniaze.
Diely zozenies relativne lacno.
Za tie peniaze lepsie auto nezozenies
BMW, Audi, VW,... sa kazi este viac a japonec az nakonec !!(a)
Meneator
Monday 17 August 2009 - 15:33:46 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Vsechny Hondy co jsem mel (az na jednu) byly bezvadny auta. A vsechny do jediny jsem prodaval do roka, protoze se ukazalo ze driv nebo pozdeji bude potreba investice, ktera se blizi cene celyho auta. Accord 99 2,0i, co ma uz asi rok kamarad, taky neni rozhodne bez zavad. Chyba airbagu, zasedla plastova svetla, hlucny motor - odchazejici kladky remenu vyvazovaci hridele, spatne tesneni svodu, chrastici interier. Treba muj opel je daleko daleko poruchovejsi. A kdyz bych mel nechavat auto opravovat v servisu - rozhodne volim Hondu. Jenze auto si delam povetsinou sam. A dostupnost a cena dilu na Opel vyvazuje castejsi servis. Navic pres vsechny zavady co sem na Vectre mel, se mi nikdy nestalo, ze bych nekam nedojel. Takze pokud auto nechavas opravovat, u hondy nejspis tak casto navstevovat servis nebudes. Ale zase se muze stat, ze oprava ktera by te na oplu stala 5000, je mozna jen v autorizaku a tebe bude na Accorda stat 30 000.
nerozhodnutej
Monday 17 August 2009 - 21:37:04 Citovat
Host
Z mejch zkusenosti nejsou dily na Hondu zase tak moc drahe, ve srovnani treba s tou Omegou A nebo jinyma autama stredni tridy. Co se na Honde muze podelat za 30k? Za to je komplet klidne generalka celyho podvozku se vsim vsudy. Vetsina veci se da sehnat z druhovyroby a jeste treba pres znamy za polovinu bezny ceny v neautorizovanejch servisech. Nevim, ale pokud je treba do Omegy za 80k dat dalsich 40k, aby byla v dobrom stavu, tak si myslim, ze ten Accord za ty penize bude rozhodne v lepsim stavu s nizsima budoucima nakladama na servis... Auta delat neumim, takze to musim cpat do servisu a nemalokrat uz me tam s Omegou s prací natahnuli... :/

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1807 sec,0.1190 z toho dotazů.