• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spolehlivost Omegy C?
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgadaa
Monday 17 August 2009 - 22:59:44 Citovat
Host
omega je asi nejlepsi pomer cena/vykon a relativne levna opravitelnost, spolehlivosti ovsem nevynika, ale nikde mne nenechala daleko od domova a uz mam 5. omegu. A az dojezdi-tak opet omegu, nez vsechny dokoroduji, jeste najaka voda uplyne. Ale s V6 dobre zkusenosti nemam a se sekvencnim plynem v ni take ne. Fakt je, ze naopak mam s ackovou radou dobrou zkusejnost. Volil bych kazdopadne co nejjednodussi benzinovou motorizaci, stejne budopu nakonec stacionarnikamery a radyry vsude a za prekroceni rychlosti budou lidi zavirat do vezeni...
A asi je lepsi koupit auto od nekoho, preci jen se da vice odhadnout, jaky mel ka utu vztah, nez z anonymniho bazaru
Meneator
Monday 17 August 2009 - 23:07:25 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
No v hodne servisech u nas te natahnou. To mi hodne vadi. A jeste vic mi vadi, ze v mnoha servisech nedokazou udelat svoji praci poradne. Abych daval mnoho tisic za opravu, kdyz to resej stejne domackyma metodama jako ja, o to nestojim. Sam se snazim delat veci peclive a aspon kdyz uz pod to auto neustale lezu, tak mam prehled, v jakym stavu veci sou. Jinak u hondy jsou dily jak ktery. Predevsim jsou odstrasujici ceny napr. tlumicu, pistnich krouzku, ventilu, nebo rozdelovacu (mam dojem ze accord 2,0i z 1999 jeste rozdelovac ma). Treba u ty hondy ani nelze v druhovyrobe sehnat kladka a remen na ty vyvazovaci hridele. Kolik stoji origo nevim. Pak stojej dost zpravidla veci ktery se nevyrabi v druhovyrobe - treba dily zadni napravy.
nerozhodnutej
Tuesday 18 August 2009 - 16:34:28 Citovat
Host
Meneator napsal ...

No v hodne servisech u nas te natahnou. To mi hodne vadi. A jeste vic mi vadi, ze v mnoha servisech nedokazou udelat svoji praci poradne. Abych daval mnoho tisic za opravu, kdyz to resej stejne domackyma metodama jako ja, o to nestojim. Sam se snazim delat veci peclive a aspon kdyz uz pod to auto neustale lezu, tak mam prehled, v jakym stavu veci sou. Jinak u hondy jsou dily jak ktery. Predevsim jsou odstrasujici ceny napr. tlumicu, pistnich krouzku, ventilu, nebo rozdelovacu (mam dojem ze accord 2,0i z 1999 jeste rozdelovac ma). Treba u ty hondy ani nelze v druhovyrobe sehnat kladka a remen na ty vyvazovaci hridele. Kolik stoji origo nevim. Pak stojej dost zpravidla veci ktery se nevyrabi v druhovyrobe - treba dily zadni napravy.


tlumice jsem na Honde delal komplet Billstein, cena za vsechny 4 byla 7500,- + prace mechanika - 1k. kladka,remen-oboji 2x (VTEC),vodni pumpa, proste komplet rozvody - vsechno za 3500,-. Prace mechanika - 3k. Koncovej dil vyfuku - 2.5k. Rozdelovac je problem drazsi, to je pravda, ale to je asi tak nejvetsi bolest u Accordu. Da se sehnat za 8k, ale na vrakarne podstatne levnejs. Nakonec zlobit prestal. Nesmis koukat na autorizovanej servis, tam das logicky 3x tolik za vsechno. i APM ma dily 2x drazsi, nez se da najit pres kontakty-mensi obchody napr. na foru. Schvalne, kolik tyhle veci stoji na Omegu C ?
Martas
Tuesday 18 August 2009 - 17:15:38 Citovat
Host
A na co ses vlastne chtel zeptat .... na spolehlivost Omegy a nebo si spis chtel ubezpecit (a ted o tom ubezpecujes i nas), ze lepsi volba je Accord ?

Na Hondou se bez zeptat na jinej web ne sem ...
Legend
Tuesday 18 August 2009 - 17:35:31 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Accord je malý model, tam už ty nejsou tak strašné, podle toho, co uvádíš, je to tak nějak stejné cenově s omegou. Třeba rozvody stojí 4500 - na V6, na dvoulitra stoji daleko míň, tlumiče, když se koupí v kelly se slevou vyjdou taky na tolik. Hlavně teda vrakoviště opel je daleko levnější než Honda. Já jsem měl 2x Hondu legend, tak to byla trochu jiná cenová kategorie, než civic nebo accord, na to se vyrábí v druhovýrobě kde co. Přešel jsem od Hondy k Opelu a myslím, že to nebyla chyba.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Martas
Tuesday 18 August 2009 - 17:42:37 Citovat
Host
Navic srovnavas dve ruzny kategorie, Omega byla vlajkova lod Opelu Accor je srovnatelnej v lepsim pripade s Vectrou.
Meneator
Tuesday 18 August 2009 - 18:39:12 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Nj, je videt ze si mel bezny modely hondy a ze se ti nikdy nepodelalo nic treba na motoru - pistni krouzky, ventily, olejovy cerpadlo. Podle cen co si rekl tvuj mechanik si myslim ze te teda fakt nenatahnul. Vymena vsech tlumicu za 1000kc, to je cena skutecne lidova. Cena za samotny tlumice taky. A ver mi, ze na znackovej servis, ja co mam ted opla, skutecne nekoukam. Malokdo z nas, kdo na tyhle stranky chodej. Jenze v pripade treba Hondy Legend, ti proste nic jinyho nezbyde. Nektery dily proste nejsou. Stejne tak je okruh dilu, ktery sou i na accorda hodne drahy, i kdyz je jich podstatne min. Pokud budes teda tvrdit ze dily sou srovnatelne drahy, pak mi nezbyva tvrdit ze auta sou srovnatelne spolehlivy. Ackoli vim ze ani jedo z tech tvrzeni neni tak uplne pravda. Ceny dilu si muzes pro porovnani najit treba v elitu, nebo v kelly, pripadne v jinym eshopu. Najdes zpravidla jen spotrebni dily ktery se vyrabej v druhovyrobe - tudiz jsou ceny srovnatelny.
Jinak mam dlouholetyho kamarada co presel z Vectry B 2,0i (sedan stredni tridy r.v. 2000) na Hondu Accord 2000 2,0i (opet sedan stredni tridy, stejny rok vyroby) a nadsenej tedy neni. Ani z jizdniho projevu auta, ani spolehlivosti. Auta vychazej v poruchovosti hodne podobne - a pritom o jednom se tvrdi ze je precizni a spolehlive (honda) a o druhym lidi tvrdej jaky je to nespolehlivy, zere to olej apod (samozrejme opel). Ono ten kamaraduv Accord kupodivu taky basti olej. Jen to o nem nerika kazdej strejda kterej to nekde od nekoho slysel. Ja mel hond taky vic (2x legend, civic) a taky sem skoncil u opla...

[ Upraveno Tuesday 18 August 2009 - 18:57:06 ]
vrgadaa
Wednesday 19 August 2009 - 07:35:10 Citovat
Host
navic oproti japoncum, je opel preci jen rozsirenejsi auto v nasich koncinach. Z toho vyplyva i vetsi vyber dilu z druhovyroby a vrakovistich. Ja ted jezdivam starymi strepy, takze naposledy jsem sehnal na vrakale kompletni zanovni predni tlumice i s pruzinami na ackovou omegu za 400Kc za oba, a takovou cenu jinde nesezenes:-), pravda je, ze OA uz na vrakale moc neni.
Csala
Wednesday 19 August 2009 - 07:55:39 Citovat
Host
Ono to mnohokrat nie je iba o spolahlivosti. O tom by vam mohli rozpravat nadsenci napriklad znacky Alfa Romeo. Cuore sportivo Auto je aj o dizajne, jazdnych vlastnostiach, dobre napisanom software,... a mozno aj o existencii dobreho kluboveho fora pre konkretnu znacku ako je napriklad tento
nerozhodnutej
Thursday 20 August 2009 - 08:55:17 Citovat
Host
Martas napsal ...

A na co ses vlastne chtel zeptat .... na spolehlivost Omegy a nebo si spis chtel ubezpecit (a ted o tom ubezpecujes i nas), ze lepsi volba je Accord ?

Na Hondou se bez zeptat na jinej web ne sem ...


nechtel jsem tu rozdmychavat nejaky flame, jenom me zajimaly vase zkusenosti. Na Honda webu taky jsem Jde o to, ze mi z vejplaty nezbejva kdovi co a auto chci mit tak 3-4 roky, tak abych do nej nenasypal 3x tolik, co puvodne stalo, jako se mi to darilo u Omegy A Nechci ale kvuli tomu na Opel uplne zanevrit, OC se mi moc libi a proti Accordu je to tank, navic s nahonem na zadek (body +).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2014 sec,0.1519 z toho dotazů.