• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
300.000+ km najeto u Omegy C, na co se pripravit?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JirkaC
Tuesday 20 October 2009 - 23:03:56 Citovat
Host
Co muzu cekat u Omegy C s najetyma 300tkm+ za nejpravdepodobnejsi investice do budoucna? Dejme tomu, ze se na ni celou dobu delala bezna udrzba (spotrebak, rozvody). Neni to prehnane moc km? Chci, aby mi auto vydrzelo alespon 2-3 roky.
JardaB
Tuesday 20 October 2009 - 23:34:03 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tos koupill jako novy, nebo je to o 200 stoceny? Jinak nic, opravovat co se podela, nema cenu do toho investovat navic ani korunu.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Legend
Tuesday 20 October 2009 - 23:44:30 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Tyhle km má najeto spousta aut, jen o tom nikdo neví, nebo tomu nechce věřit. Zpravidla je auto po 200tis celkem zachovalé a se 150 na tachometru a 10 letech může být stav daleko horší, kolikrát už těch 150tis má? Hodně aut těch 150 najede za první 3 roky.
Bral bych to podle aktuálního stavu. Pokud autu teď nic závažného není a nevyžaduje vysoké investice, nebál bych se toho, dělal bch běžnou údržbu a jednou za čas prostě něco odejde, tomu se moc vyhnout nedá.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
JOB
Wednesday 21 October 2009 - 00:33:23 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Možná by stálo za to napsat jakou motorizaci máš na mysli, ale co se týče auta jako takového ,tak je to jak píše Legend.Buď to bude už na první pohled vrak a nebo tím jezdil někdo kdo se o to auto staral a pak budou pravdě podobně všechny kritický místa už několikrát vyměněný.Nikdy mě u auta nezajímali KM ,je to nic neříkající údaj.Vůbec nic z toho nepoznáš.Znám spoustu aut co mají necelejch 100 tisíc najeto a jsou to mrtvoli na motor i podvozek protože to měli prasata.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

JirkaC
Tuesday 27 October 2009 - 18:20:25 Citovat
Host
Jde o 3.0 V6, nic slabšího nechci. Kolik ten motor může dát, než je zrálej na GO, pokud se o něj člověk stará? Dá to alespoň půl mega? Rád bych měl auto 3-4 roky a budu jezdit přes 20tis km za rok.
JardaB
Tuesday 27 October 2009 - 19:35:37 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak to zalezi na tom, jak se s nim zachazelo a jak se o nej pecovalo. Ono to staci jednou uvarit a uz to nikdo neda poradne dokupy. Jinak IMHO vydrzi vecne. Ale 80 asi najede bez problemu, pokud nevykazuje nejakou jasnou zavadu.
A hlavne, tyhle motory jsou vsude dostupne (nebo dily), za babku a Legend to meni behem kaficka na parkovisti

[ Upraveno Tuesday 27 October 2009 - 19:36:58 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
WISAStar
Wednesday 28 October 2009 - 11:05:00 Citovat
Host
JOB napsal ...

Možná by stálo za to napsat jakou motorizaci máš na mysli, ale co se týče auta jako takového ,tak je to jak píše Legend.Buď to bude už na první pohled vrak a nebo tím jezdil někdo kdo se o to auto staral a pak budou pravdě podobně všechny kritický místa už několikrát vyměněný.Nikdy mě u auta nezajímali KM ,je to nic neříkající údaj.Vůbec nic z toho nepoznáš.Znám spoustu aut co mají necelejch 100 tisíc najeto a jsou to mrtvoli na motor i podvozek protože to měli prasata.



Presne jak rikas.. nechapu lidi co koukaj jenom na km a nic jinyho je nezajima.. a nedovedou pochopit ze u 20 let staryho auta je proste kravina 170 najeto kor kdyz je to diesl a zere to pet na sto... moje holka ma mondeo rok 2001, najeto 130 a je total KO.. motor, prevodovka a spojka... kamos ted pritah bavora rok 92 a ma najeto 550 a je to krasavec. hned bych do nej sel! a to je to automat a jede jako delo.
Stepo
Tuesday 01 February 2011 - 15:09:56 Citovat
Host
Zdravim vsechny....trosku to tu ozivim.
V dohledne dobe hodlam poridit Omegu B/C, motorizaci 3.0 (3.2), pokud nebude zadna slusna, spokojim se s 2,5.
Nejsem z tech, ktere zajimaji km na tacho, nekolik aut mne jiz rukama proslo, jsem zvyklej vse na nich delat svepomoci, nicmene zadne z nich nemelo automat a to je vec, se kterou chci trosku poradit.
Klasickou spojku vymenim bez problemu, netusim vsak, jak je to v pripade automatu a kolik takovy automat pri beznem zachazeni vydrzi.
Je jasne, ze cokoli, co se da dnes v bazarech poridit ma najezd pres 300k km, premyslim tedy, jestli manualni prevodovka v podstate nebude jedina rozumna volba.
Vy, kteri mate automaty, jake jsou vase zkusenosti, pripadne doporuceni ?

Cena pri koupi me dost limituje, max. 50k Kc.....videl jsem i OB za 20k...a nevim, co si o tom myslet....
Lhex
Tuesday 01 February 2011 - 16:18:54 Citovat
Host
v zásadě bych se automatu jako takového nebál. jak už tu bylo psáno rozhoduje spíš tak nějak celkový stav konkrétního kusu. Pokud budeš muset automat rozebrat, jistě ti tu někteří s repasí rádi poradí.
(o OB za 20k bych si myslel, že je to člověk, co to chce opravdu prodat, nic jiného )
wisastar
Tuesday 01 February 2011 - 18:03:09 Citovat
Host
Stepo napsal ...

Zdravim vsechny....trosku to tu ozivim.
V dohledne dobe hodlam poridit Omegu B/C, motorizaci 3.0 (3.2), pokud nebude zadna slusna, spokojim se s 2,5.
Nejsem z tech, ktere zajimaji km na tacho, nekolik aut mne jiz rukama proslo, jsem zvyklej vse na nich delat svepomoci, nicmene zadne z nich nemelo automat a to je vec, se kterou chci trosku poradit.
Klasickou spojku vymenim bez problemu, netusim vsak, jak je to v pripade automatu a kolik takovy automat pri beznem zachazeni vydrzi.
Je jasne, ze cokoli, co se da dnes v bazarech poridit ma najezd pres 300k km, premyslim tedy, jestli manualni prevodovka v podstate nebude jedina rozumna volba.
Vy, kteri mate automaty, jake jsou vase zkusenosti, pripadne doporuceni ?

Cena pri koupi me dost limituje, max. 50k Kc.....videl jsem i OB za 20k...a nevim, co si o tom myslet....


myslis ze 20 tis je hodne? rek bych ze na 20 zacinaj trosku slusny kousky... jinak cecko trilitra sezenes kolem 50 v poho..

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2342 sec,0.1950 z toho dotazů.