• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
koupe jineho auta
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
watchi
Monday 30 November 2009 - 20:03:40 Citovat
Host
zdravim. tak sem tu zas a s dotazem na to, ze vazne uvazuju o koupi jine Omegy. je to auto ktere po vsech strankach vyhovuje a proto ne jiny model Opelu...

jde mi o to, ze do stavajici Omegy budu muset nasypat penize (hardy spojka, lambda, katalyzator a dalsi...) za dalsi bych chtel neco mladsiho a nebo ne s tolika km. ale treba padne i varianta at vezmu penize a vrazim je do opravy a nebo at zauvazuju nad jinou znackou. pisu to sem a budu rad za kazdou radu a nazor.

jako prvni duvod je to, ze sem dostal penize na koupi auita a ten musim do 6 mesicu pouzit. dal se chci zeptat jaky motor v benzinu nejlepe hledat. myslim ze 2,5 je super, ale ty nejde sehnat.

auto bych chtel nejlepe dovezt z Nemecka popr. odjinud, nebot u nas sem nenasel zadny uchazejici kousek. je tu nekdo kdo by mohl auto dovezt, popr. sjet do nemecka na cucku...? diky


[ Upraveno Monday 30 November 2009 - 20:05:41 ]
Brenky
Monday 30 November 2009 - 20:07:46 Citovat
Host
tak pokud chces sehnat novejsi omegu v benzinu, tak 2.5 se delaly jen chvilku, nahradily je 2.6...ale dle meho je to malo...sel bych radeji do 3.2 V6, ale to vec kazdeho.
jestli jit znovu do opla musis vedet Ty sam jak jsi s nim spokojen.
Martas
Monday 30 November 2009 - 20:25:32 Citovat
Host
Mozna by stalo i za to rict kolik do tooh chces investovat a jakou karosarskou verzi preferujes ....
wisastar
Monday 30 November 2009 - 20:27:20 Citovat
Host
Brenky napsal ...

tak pokud chces sehnat novejsi omegu v benzinu, tak 2.5 se delaly jen chvilku, nahradily je 2.6...ale dle meho je to malo...sel bych radeji do 3.2 V6, ale to vec kazdeho.
jestli jit znovu do opla musis vedet Ty sam jak jsi s nim spokojen.


Jednoznacne 3.2.. rozdil ve spotrebe je minimalni, ne-li zadny...
JardaB
Monday 30 November 2009 - 20:57:41 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Superba 2.5TDi, tak bych to videl strizlive ja (nooo teda skoro ) nebo nove Mondeo, A6 by taky slo.... Jen bych to chtel v automatu a to se mi bude blbe hledat

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Legend
Monday 30 November 2009 - 21:19:05 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Si stejně myslím, že je škoda kupovat jinou Omegu, protože sehnat jinou v tak dobrém stavu, jako máš tu svoji, bude obtížné. Na většině aut, co se koupí, je něco na opravu a nebudou to takové drobnosti, jak uvádíš. Proč by to auto někdo jinak prodával, když by s ním byl spokojenej a bylo naprosto vez investic. Omegy teď strašně cenově klesly, takže by se mohla dát sehnat dost levně, chce to obhlídnout několik aut a udělat si přehled, co se dá za jakou cenu sehnat. Ale v tom Německu to taky nebude žádnej zázrak, pokud to nebude za hodně Euro.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
JardaB
Monday 30 November 2009 - 21:30:08 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jj, Omegy uz jsou tak stary, ze to bude z 99% totalne doje.bany a ten zbytek si to necha zaplatit. Uz s nima koncim, z tech tri postupnou syntezou nejakou v provozu vzdy udrzim, ale sehnat slusnou IMHO uz moc nejde. V Nemecku to bude jeste horsi, cena dovozu + papirovani prevysi cenu auta. Brzo budu jednu rozebirat, docela dobrou, tak jestli chces nejake dily, dej vedet co...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Sup
Monday 30 November 2009 - 22:25:58 Citovat
Uživatel #1465
Registrován: Friday 04 April 2008 - 01:01:29
Příspěvků: 233
Ahoj Watchi. Máš těžké rozhodování, já se tedy pouze dopustím vypuštění několika nezávazných "mouder", na co bych se zřejmě na Tvém místě zaměřil já.
1. Ty, nebo někdo, kdo tomu opravdu rozumí, bys měl reálně a zodpovědně posoudit stav vozu, který montálně vlastníš a užíváš. A jako konzultanta hledej spíš pesimistu, protože v téhle záležitosti je mazání medu kolem huby k ničemu, s autem pak budeš jezdit Ty, ne někdo, kdo Ti před pár měsíci, říkal, že jsou to na tom autě samé prkotiny a pár kaček to spraví. Nepatříš mezi lidi, kteří by mohli auto permanentně opravovat, předpokládám, že potřebuješ s autem hlavně jezdit. Ty si na tom autě sám moc věcí asi neopravíš a i když můžeš určitě počítat s maximální pomocí členů OCR, obávám se, že i tak budeme společně na některé věci krátcí. A za všechno ostatní, co se nezvládne svépomocí v rámci OCR, budeš platit (dílna nebo garáž, klempíra, lakýra, ...). Případná pořádná (rozuměj kvalitní) oprava Tě samozřejmě bude stát i čas a popř. zapůjčení náhradního auta po dobu opravy Tvého mazlika. Auto se dá opravit a "opravit", mezi těmato dvěma pojmy může být ukryto i několik desítek tisíc korun. Výhodou opravy Tvého dosavadního auta je, že ho znáš, víš co je na něm špatného a jaké má mouchy (zvlášť, když ho podrobíš důkladné prohlídce, viz. výše)
2. Udělej si jasno v tom, jaké auto potřebuješ a jaké chceš, rozhodni o motoru, palivu a karoserii. Prostuduj si aktuální nabídku nových aut, která budou splňovat Tvá kritéria. Zjisti si, jaké jsou s tou kterou značkou zkušenosti, jak je dostupný servis, jaká je cena ND a náklady na provoz. Já bych to zpracoval jako konkurenční nabídku pro 3.osobu, pak bych nastoupil na místo té 3. osoby a nemilosrdně bych vyřazoval míň vhodné vozy, až by mi zůstal jen jeden.
3. Porovnej náklady na opravu Tvého momentálního vozu a náklady na pořízení nového.
Držím Ti palec a když budeš chtít, můžu Ti s některýma věcma pomoct.

Sup je trpělivý pták.
Plejtvák (Omega B car X25XE)
Stříbrná Sršeň (FIAT Ducato 3.0 D Multijet Modular)
JAK JSEM NA TOM JÁ

A JAK JSME NA TOM SPOLEČNĚ
vrgadaa
Tuesday 01 December 2009 - 07:50:35 Citovat
Host
priklanim se k nazoru opravit-vyjmenovane zavady nevypadaji hruzzostrasne, stary omegy jsou prakticky neprodejny-kolik za ni utrzis? a pak koupis neco noveho o cem nebudes vedet, jaky to ma muchy, kdezto svuj srot uz znas a vis co od nej cekat. Ovsem, pokud jsou nejaky vetsi finance k dispozici, tak se samozrejme i u nas najdoui kousky okolo 200 000 Kc a ty by mozna mohly byt ve slusnem stavu:-)
mates
Tuesday 01 December 2009 - 08:19:52 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Watchi, mě z tebe asi štrejchne __; Tvoje auto je zcela v poho, až na pár maličkostí. Výměnu hardyspojek máš přece už domluvenou s Robinem...a kat a lambdy budeš měnit zase proč? Já vím, že by jsi chtěl, aby auto bylo bez problémů, abys do toho jen lil benzín, ale pak si pořiď novou káru a na tu asi nemáš. Opravy, které tě čekají jsou v řádu tisíců a navíc jsi do auta už něco vrazil a to se ti nevrátí. Moje omega, kdyby vypadala, jezdila, řadila a žrala jak tvoje, tak si ju nechám...
Ale pokud jsi se už rozhodl, tak s tím asi nic nenaděláme, maximálně tě můžu dnes večer ožrat a rozmluvit ti to
A pokud by jsi chtěl auto z venku, tak se domluv dnes večer s Robasem, tahal auta poměrně často.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1573 sec,0.1194 z toho dotazů.