• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega Hi-Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Repro třípásma - zadní okno
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lukáš
Wednesday 02 December 2009 - 12:08:22 Citovat
Host
Zdravím Opelaři... Mám v plánu zabudovat třípásmová repro Alpine pod zadní okno. Nemáte s tím někdo zkušenosti? - odkud vést kabely a jak je to s usazením reproduktorů.. Vlákno zaměřené na toto jsem nenašel, tak se omlouvám jestli to tu už bylo řešeno. Mám Omegu B sport, 2L 16V....je to mazel tak ho chci pořádně ozvučit. Origo papíráky co tam jsou hrajou vcelku dobře jen to chce trochu podpořit hloubkama.
Brenky
Thursday 03 December 2009 - 07:49:52 Citovat
Host
Ahoj Lukáši, nevím jaké máš zkušenosti s ozvučováním aut, ale třípásmovými repro (pokud máš na mysli koaxiální) autu "hloubky" nepřidáš. V omeze mám zkušenosti že origo rádio s origo repro hrají hodně dobře. Dokonce i hloubky. Pak verze s BOSE repro se mi taky hodně líbila. Ale předpokládám, že jsi si tam dal už jiné rádio...to je potom úplně o něčem jiném....ztratí to hloubky. Znám to moc dobře.
Ono nejlepší hloubky dosáhneš instalací nějakého SW, případně kvalitními repro do dveří + zesilovač.
Jestli chceš, můžeme to probrat po ICQ ať to tu nezaplňujeme.
Lukáš
Thursday 03 December 2009 - 09:23:03 Citovat
Host
Kdyby ti to nevadilo tak po ICQ by to bylo výborné 438 772 332
watchi
Thursday 03 December 2009 - 10:28:11 Citovat
Host
bych se pridal do debaty. nechal jsem si dela komplet audio do Omegy.
Freerider
Thursday 03 December 2009 - 19:36:32 Citovat
Host
Ahoj, taky se přidám. Jestli jsi vyměnil rádio, dal bych dopředu komponentní reproduktory, klidně je pověsil na rádio a koupil pro začátek nějaký dvoukanálový zesilovač a instaloval woofer. Bude to mít lepší zvuk než origo. Do Omegy se bude řezat těžko do toho plechu pod oknem a rozhodně to nebude mít kýžený efekt.
Brenky
Friday 04 December 2009 - 08:47:18 Citovat
Host
No, nečekal jsem, že toto téma bude mít takovou oblibu.
watchi: Ty máš OC a ještě k tomu kombi, takže nevím, zda bys dokázal poradit jak s instalací do zadního plata.
Ale samozřejmě, jakýkoliv nápad či připomínku uvítáme _;
Freerider: kompa do předních dveří bych řešil jen v případě, že jsou origo už mrtvé, případně tam dát jěště nějaké už kvalitnější repro a pořádně ty dveře udělat. Tzn. řádně vytlumit, udělat přesnou ozvučnici a živit to zesilovačem. Ale tato verze je přes Lukášův rozpočet.
Napadá mě ještě aktivní SW, což si myslím by bylo asi nejrozumnější řešení. Před nedávnem jsem jednomu kolegovi instaloval do auta takovýto SW (blaupunkt, nějakých 120W RMS) a byl jsem mile překvapen jak to dokázalo ozvučit auto. A jelikož Lukáš od této instalace nečeká žádné zázraky, ale jen "podporu hloubkama" tak si myslím, že by se mohl zamyslet nad touto možností.
BTW ty třípásmová repra jsem mu rozmluvil. Koaxiální repra prostě do auta nepatří ?:!:

[ Upraveno Friday 04 December 2009 - 08:48:06 ]
Richec
Friday 04 December 2009 - 09:17:31 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
I mě tohle trošken zajímá.Teda,né,že bych byl zastáncem pojízdného cirkusu,ale občas si muziku malinko zesílím V zadních dveřích přestali hrát repra.Bohužel dosloužila Koupil jsem po dlouhém váhání jakési cenově přístupné a bez nutnosti úprav.A hrají.Jenže o polovinu slaběji,než ty origo z výroby Tudíž se ptám: kde soudruh udělal chybu
Ještě se pokusím najít ty repra na netu,co jsem koupil,a dát odkaz

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody
watchi
Friday 04 December 2009 - 09:46:58 Citovat
Host
Brenky - jj ja se nejak nepoustim do napadu s instal repro do plata. ale uz sem si s nim taky po ICQ psal a rozmluvil mu je taky ty tripasma.
ja nevim zda si videl tu moji instal, ale resil jsem od kabelu, pres tlumeni, krouzky na uchyceni az po woofer a umisteni zesiku.
ja mu rekl jedno - musi zvazit rozpocet, pak co od toho ceka a jak dlouho to chce mit...
watchi
Friday 04 December 2009 - 09:52:14 Citovat
Host
Richec - otazkou je cos koupil... kompa ci koaxialy?vim ze v OC sem uz mel predek/zadek kompa. pro obyc poslech jsou origo repra a radio celkem v klidu, kdyz jsou ready, ale pro moje usi a poslech jsem s tim spokojenej nebyl. mam tam radio Alpine, repro predek/zadek, woofer a 4 kanal zesik Helix. za ty love max. spokojenost a muzu jen doporucit. jinak zakladem pro pekny a kvalitni poslech je tlumeni. neveril sem tomu, ale je to tak...
Richec
Friday 04 December 2009 - 10:02:59 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
watchi: kdybych se v tom vyznal,tak to tady vypíšu raz-dva.Ale rozumím tomu jak koza petrželi tudíž musím je najít na netu,aby jste věděli o jaký repra jde.Akorát si matně vzpomínám,že to byly asi středovýškáče Páč jsem měl z basů obavy,že to bude dělat móóóc tuc.tuc.tuc.tuc

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1912 sec,0.1419 z toho dotazů.