• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Baterka a dobíjení
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lukas
Tuesday 22 February 2011 - 06:26:04 Citovat
Host
Mám zajímavej problém. Na Corse B 1.7D r.v 2000.
Při odpojení baterky na nastartovaném motoru,motor zhasne. Což by se nemělo stát. Při měření se nic nezjistlio. Dokonce motor zhasne i při jízdě. Pak se musí starovat přes kabely.
Nechápu prostě to když auto dobijí jak má tak po odpojení baterky motor zhasne... Co vy na to...
Martas
Tuesday 22 February 2011 - 06:34:21 Citovat
Host
A uz jsi nekdy slysel o tom, ze alternator nesmi bezet "naprazdno" ?
mates
Tuesday 22 February 2011 - 08:55:56 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Ty jako za jízdy odpojuješ baterku? To musí být zajímavá operace
Jo a ještě by mě zajímalo, jaké měření jste prováděli, když se nic nezjistilo... To že motor zdechne při odpojení baterky je normální, není tam dynamo. Mě se dokonce stalo, že motor zdechl i když byla baterka připojená... !!(a) Jak je baterka stará? Kolik auto dobíjí? Nesvítí kontrolka dobíjení?

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
JardaB
Tuesday 22 February 2011 - 09:07:56 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak zdechnout by nemel, i alternator by mel fungovat bez baterky kdyz uz se nabudi... Ale samozrejme se to odpojovat nesmi, baterka napeti filtruje a bez ni tam budou spicky co odpali diody alternatoru nebo i dalsi elektroniku!!!
Kazdopadne se mi stalo u Pontase, ze se slusnul ten 10mm kabel od baterky, prehorel a jelo to dal i bez baterky s plameny v motorovem prostoru (uhaseno cocacolou kdyz jsem na to prisel po cca 200m pohodove jizdy, myslel jsem, ze v okoli nekdo pali PETky )

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
mates
Tuesday 22 February 2011 - 09:10:36 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Ale shodneme se na tom, že při odpojené baterce motor nestartuje.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Yper
Tuesday 22 February 2011 - 10:54:11 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Možná záleží na roku výroby auta a to , jak má nastavenou ochranu. Když se odpojí baterie, může tuhle skutečnost detekovat sám multitimer a nebo dokonce ŘJ, která buď má napětí příliš nízké a nebo vysoké s napěťovými špičkami a motor odstaví. Nic jiného si nedokážu představit, proč by tomu mělo být jinak, protože baterie je vlastně připojena na elektrických kabelech jakoby na slepé koleji a nebo jako boční ulice navazující na hlavní třídu. Ale jak někdo napsal, ona vylaďuje napětí pohlcuje napěťové šičky a nebo naopak dodává - vykrývá napěťové propady.
A že Ti to zhaslo i při jízdě znamená, že odběr z baterie byl větší, než kolik dodával altík a došlo k výraznému poklesu napětí v palubní síti.
A bude to pravděpodobně tím, že buď je tam závada a nebo nějk uděláno, že s poklesem napětí v síti dojde k odpojení budícího napětí na altíku a ten přestane tím pádem vyrábět elektřinu.
Takže zkus vyměnit - půjčit si altík a s ním to zkusit a nebo možná vyměnit regulátor dobíjení.
Pak dej sem vědět jak to dopadlo.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lhex
Tuesday 22 February 2011 - 11:17:26 Citovat
Host
Lukasi zkus napsat proč odpojuješ baterku, to je jediny co v tomhle vlakně nechapu..
(jinak v elektrosítích platí taky to, že proud který je ted vyráběn musí být v tu samou chvíli taky někde odebírán, spotřebován. Proto je v autě akumulátor, který vždycky přebytek energie ochotně odebere, jinak dojde k přepětí a zhroucení regulace)
A koukám, že tedy diesely už taky asi potřebují k provozu elektřinu..
Host
Tuesday 22 February 2011 - 11:23:43 Citovat
Host
Tak sem zatím sehnal druhej altík. Tenhle opravdu nedobijí. Byl jsem přímo v Akumě a tam mi to teda vysvětlili že to má spojenej okruh,takže to bez baterky zdechne. Jinak třeba u starého Punta je to tak když vytáhnu baterku motor běží. Tak jak třeba to bylo u Š120. Jasně že normálně baterku neodpojuju ale potřeboval sem to nastartovat novou a dat tam starou jen aby to dojelo.
mates
Tuesday 22 February 2011 - 11:51:59 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
A copak to nemá kontrolku dobíjení? Mě když ve VecA odešel altík, tak se rožla kontrolka dobíjení...a pak postupně ABS a vše možné...až to úplně zdechlo, páč to spotřebovalo veškerou šťávu z baterky.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Host
Tuesday 22 February 2011 - 22:32:21 Citovat
Host
Kontrolka tam je , ale proč se nerožla to nevim.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1422 sec,0.1057 z toho dotazů.