• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pomoc s motorem
Přejít na stranu  1 2 3 ... 17 [18] 19 20 21
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jiřik
Thursday 16 June 2011 - 14:21:36 Citovat
Host
Já taky nedám dopustit na nejlevnější no name 5W-40. Nejlevnější syntetika je taky syntetika
Rogusu
Monday 20 June 2011 - 09:12:59 Citovat
Host
Tak je to taky A3...
Jinak další zajímací věc (o tomto vozítku už snad ani nebudu dělat vlákna zvlášť pro každou závadu ).
Už nějaký pátek mi během řazení vyluzuje zvuky jak bruska (popisoval jsem výše) - podezření na spojkové ložisko. V servise mají volno až 30.6., tož jsem se s tím snažil jezdit co nejméně a co nejméně řadit (tento víkend jsem jezdil favoritem... netuším zda jsem trpěl víc já, či fávo ), ale někdy holt musím jet i Omegou. No a dneska to zas vesele brousilo a najednou nic. Celý ten záhadný zvuk zmizel, motor si vesele vrčel a kvalt tam hopl bez problémů. Jen spojka mi přijde lehčí a zabírá poměrně dost vysoko (předtím se kousla téměř hned při povolování pedálu), nicméně mi přijde, že neklouže. Po dojetí do práce (cca 15km) jsem koukal, že mi vespod cosi kape, ale nepoznám odkud, neb to stéká po nosníku. Připomíná mi to vodu do ostřikovače - lehce nažloutlé a rozhodně vodové, nic vazkého jako olej, ani mastné to není. Teplotu to mělo okolní. Může to mít spojitost? Nejdřív jsem se lekl, že tam něco prasklo, ale to by mělo být přeci jen horké, ne? Popř. netušíte někdo, co se teď s tou spojkou mohlo stát?
Díky moc za pomoc.
Lhex
Monday 20 June 2011 - 09:33:18 Citovat
Host
s tou žlutou vodou mě v současném počasí napadá pro omegu běžná věc - deštová voda a přiucpané odtokové kanálky.
Asi ta spojka nebude v pořádku, možná setrvačník...? Nevím.
wisastar
Monday 20 June 2011 - 09:35:17 Citovat
Host
omega ma ostrikovace vepredu v narazniku.... pokud to neni voda od klimosky tak to bude chladici kapalina... ta nez dotece na zem tak vychladne.
Rogusu
Monday 20 June 2011 - 09:41:38 Citovat
Host
Setrvačníkem nestrašit! To by šla ze skály...
Ale setrvák se může takhle na chvilku srovnat? Mne nejvíc zarazilo, že teď těch 15km to šlo docela pěkně... Že by se tam něco urvalo a teď to dojelo akorát do servisu (doufám, že aspoň tam )? Nebo si to jen nabralo bordel, ten vylítal a je to opravené? (nesmát se )
A ta voda jen kape, na ten nosník tam z kastle přetéká zhruba zprostředka motoráku. Zkusím hlídat tu chladící kapalinu, ta mne vůbec nenapadla - čekal jsem, že ta by byla horká, ale ta kapka asi opravdu vystydne rychle
Rogusu
Tuesday 21 June 2011 - 08:18:06 Citovat
Host
Tak se zdá, že to zmlklo z toho důvodu, neb se to ložisko kompletně vysypalo Po cestě domů to začalo opět krapet škrtat, tak jsem to vzal přez servis a auto odstavil Tož jsem zvědav.
JardaB
Tuesday 21 June 2011 - 09:23:36 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Netekla to brzdova kapalina? Omega ma hydraulicke ovladani spojky a mohlo se ponekud rozsypat to lozisko a jeho hydraulicke ovladani, cimz se to mohlo docasne i zlepsit... Kazdopadne, tyhle zavady jsou radost, to je z novych dilu raketa, ze se vyplati koupit dalsi Omegu...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Rogusu
Tuesday 21 June 2011 - 12:40:13 Citovat
Host
No, tý kapaliny jsem se taky bál, ale čekal jsem, že by to nebylo vodové. Brzdy fungují v pohodě a ta nádržka pod kapotou je plná i po cestě zpět... Tož uvidím, až to rozmontujou, co mi řeknou... Když to bude darda, tak tam buď dám tu jednohmotu z nějaký Vectry, nebo půjde do světa za symbolickou částku... Zase pech je, pokud budu kupovat další vozítko, tak mne může potkat to samý, či ještě horší...
ciba
Tuesday 21 June 2011 - 12:45:00 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
kdyz ctu o te spojce tak si rikam jeste ze ji mam celou nahradni protoze ty nove dily jsou fakt slusna raketa...

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Rogusu
Tuesday 21 June 2011 - 14:17:59 Citovat
Host
ciba napsal ...

kdyz ctu o te spojce tak si rikam jeste ze ji mam celou nahradni protoze ty nove dily jsou fakt slusna raketa...


Pocitam, ze za par drobnych, nehynouci vdek a dobry pocit to asi nepustis... Ale prihodil bych i dekovny dopis a to uz stoji za uvahu, ne?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 ... 17 [18] 19 20 21  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1462 sec,0.1103 z toho dotazů.