• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
řazení - brutal
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Tomáą
Sunday 12 December 2004 - 17:56:35
Host
Zdravím, pánové, co by to mohlo být:
Ráno, kolem -2 stupňů, zařadím zpátečku, vycouvám, (uľ přitom se mi zdálo být něco divné), chci dát jedničku a páka se mi zařadila někde do půlky a ąla totálně ztuha. jako kdyby byla z gumy. Tak jsem ji vrátil do středové polohy a snaľil jsem se s ní hýbat doprava a doleva ... opravdu snaľil, ąlo to, jako kdyby bylo -70 a ne -2. Totálně zatuhlé. A kdyľ jsem se snaľil dát jedničku ąlo to do půlky, to samé u dvojky. Nakonec se mi to podařilo, ale ąlo to jako kdyby přes 4 fáze, neľ jsem tam třeba kopnul celou dvojku, ľádné cvakání zubů slyąet nebylo, nic v převodovce nedrhlo, nic jsem tam nebrousil, nakonec po 10 kilometrech jízdy se to mírně upravilo, ale ľádná sláva Po 30 kilometrech uľ to bylo s koro dobré, ale občas jsem tam cítil menąí odpor při kopání čtyřky. Po jízdě jsem se dostal ke kulise a vystříkal jsem to WD40, to samé i ty klouby u převodovky. Auto jsem nastartoval zase aľ večer ... zase tuhé jako kdyby se se mnou nechtělo bavit. Dvojka mi ąla vľdycky sama, skoro sama tam vľdycky skákala a teď abych ji přemlouval aspoň přes 2 fáze. Převodovka není vůbec slyąet, je na ní najeto asi 73 tisíc. za studenta ani nepoznám, jestli mám seąlápnutou spojku nebo ne, narozdíl od VeA, co jsem měl, to hučelo jak prase, ale takové problémy jsem nikdy neměl. Prostě a jednoduąe, jde to jako by to bylo gumové, spojka zabírá podle mýho tam, kde má, někde ve třetine odspodu. Co mám udělat, mám vyměnit olej nebo něco jiného?? Má s tím někdo zkuąenosti??? Díky chlapi.
NIO
Sunday 12 December 2004 - 21:57:53
Host
nejdrive se podivej jestli se neutrhl nejaky silent na motoru. ono to pak blbe radi porad. pak ten olej, ale je tam celozivotni napln, ale vymenit se da za DEXTRON IV.
pak by mohlo byt pridrene vnitrni razeni v prevodovce.

hlavne nikde nevidim typ motoru, ale pokud pises ze jsi strikal na kloubky tak to asi jeste razeni lanovodem nema ze.
Tomáą
Monday 13 December 2004 - 09:05:06
Host
omlouvám se, nenapsal jsem typ. Je to Vectra B 1999, motor X20XEV, a lanka to nemá.
Pane jo, to teda můľe být závad, děkuju pěkně, to abych si ąel hodit. Ty silentbloky, poznám to nějak? To by muselo nějak křápat, ne???
Jinak dnes ráno, po včerejąím prostříkání té kulisy jsem zjisti, ľe páka uľ gumová není, ale za studena, tam prostě nekopnu jedinčku, ani dvojku, pere se to se mnou. Po 5 kilometrech jízdy uľ bez problémů. Takľe to dělá, kdyľ je to studené, jak se to zahřeje, tak uľ ani ne.
Tomáą
Monday 13 December 2004 - 09:07:16
Host
... jeątě k tomu přidřenému vnitřnímu řazení ... co s tím ??? Dá se s tím něco dělat? Hodit z okna, ne? )
NIO
Monday 13 December 2004 - 20:25:27
Host
Tomáą212.111.5.106 napsal ...
... jeątě k tomu přidřenému vnitřnímu řazení ... co s tím ??? Dá se s tím něco dělat? Hodit z okna, ne? )



novy olej a pokud nepomuze. GO prevodovky. ale nejdrive seridit tahlo.
Tomáą
Tuesday 14 December 2004 - 15:43:30
Host
OK, díky za rady
Tomáą
Tuesday 14 December 2004 - 16:01:05
Host
NIO, jeątě k tomu oleji....říkal jsi DEXTRON IV. To je taková ta oranľová sr..ka, co do toho lejou uľ v Německu? Já myslel, ľe Dextron je na automatické převodovky a do serva. Kamarád mi radí nějaký Mobil super cosi, co já vím, ho.no se v tom vyznám, proto nemůľu posoudit. Zase na druhou stranu je fakt, ľe kaľdý Opel dovezený z Německa měl v převodech tu oranľovou břečku. Zase ale vím, ľe je ten olej trochu tuľąí, a nevím, jestli je to pro zimní provoz zrovna to pravé ořechové. Ublíľím tomu, kdyľ se tam dá ten Mobil super do převodovek??? Jestli je to stejná převodovka jako u VeA, tak tam jsem po 150 měnil olej za ten Mobil a převodovka se ztiąila a dokonce se trochu umoudřila. Prosím odborníky o objektivní radu a zkuąenosti, díky.
NIO
Tuesday 14 December 2004 - 20:59:58
Host
Tomáą212.111.5.106 napsal ...
NIO, jeątě k tomu oleji....říkal jsi DEXTRON IV. To je taková ta oranľová sr..ka, co do toho lejou uľ v Německu? Já myslel, ľe Dextron je na automatické převodovky a do serva. Kamarád mi radí nějaký Mobil super cosi, co já vím, ho.no se v tom vyznám, proto nemůľu posoudit. Zase na druhou stranu je fakt, ľe kaľdý Opel dovezený z Německa měl v převodech tu oranľovou břečku. Zase ale vím, ľe je ten olej trochu tuľąí, a nevím, jestli je to pro zimní provoz zrovna to pravé ořechové. Ublíľím tomu, kdyľ se tam dá ten Mobil super do převodovek??? Jestli je to stejná převodovka jako u VeA, tak tam jsem po 150 měnil olej za ten Mobil a převodovka se ztiąila a dokonce se trochu umoudřila. Prosím odborníky o objektivní radu a zkuąenosti, díky.


ja s tim Dextronem mam super vysledky. lejem ho do vseho, je to i pro autonmaty i manualy i serva. je to super. a je cervenej.
Tomáą
Tuesday 21 December 2004 - 11:15:09
Host
Tak typ DEXTRON IV jsem sháněl po vąech čertech a nikdo o něm nikdy neslyąel a to ani na Castrolu, ani na Mobilu. Kdo to dělá? A je to vůbec Dextron IV????? Díky
NIO
Tuesday 21 December 2004 - 19:14:49
Host
Tomáą212.111.5.106 napsal ...
Tak typ DEXTRON IV jsem sháněl po vąech čertech a nikdo o něm nikdy neslyąel a to ani na Castrolu, ani na Mobilu. Kdo to dělá? A je to vůbec Dextron IV????? Díky


nevim presne jine oznaceni, ale my ho mame od ESSO a v sudu. DEXTRON 4 nejaky SAE nebo tak neco neznam
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1807 sec,0.1360 z toho dotazů.