• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra Hi-Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Anténa
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jirka
Wednesday 22 March 2006 - 08:10:44 Citovat
Host
Ahoj. Mám dlouhodobé problémy se rádiem. Hraje jenom ve velkým městě (když je silný signál), pokud vyjedu mimo město, automatické ladění mi nenajde nic. Mám VB Combi z roku 97. Bylo tu řečeno něco o anténě na vyhřívání zadního skla - rozdělal jsem zadní dveře, ale na to vyhřívání vedou jenom dva kablíky na napájení toho topení.

Co se táče zesilovače - rozdělal jsem čalounění ve střeše a zkusil, jestli vede napětí k anténě - bohužel ano.

Mám dva dotazy - zaprvé ví někdo jak to je skutečně s tou anténou ve vyhřívání zdaního skla - jestli je až v novějších modelech, nebo jak to vlastně je.

No a za druhé - pokud je zesilovač napájený, musí být zřejmě nějaký "zesláblý", neboli porouchaný - je to možné? Stává se to? Vzhledem k tomu, že vím, že některá rádia hledají stanice lépe a některá hůře - jak je na tom CAR400 - jestli má někdo praktické porovnání třeba s rádii ve Škodovkách? Pomůže mi vůbec nákup nového zesilovače?
Ascona
Wednesday 22 March 2006 - 08:16:59 Citovat
Host
Jirko, mam podobny problem. Mohl bys mi napsat jak si rozdelal ty zadni dvere? Kde to muzu promerit?

A to same s calounenim na strese?

Neni to problem? Resp. myslis ze bych to zvladla sama?
Diky.
Ascona
Wednesday 22 March 2006 - 08:18:57 Citovat
Host
Myslim tim, ze jsem sikovna, ale nerada bych si neco podelala, takze pokud myslis, ze nestaci jen sikovnost, tak necham na odbornikovi
Palic
Wednesday 22 March 2006 - 08:21:46 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
tak zaprve, u caravanu je antena na strese pro radio a pro telefon soucasne, pod antenou je filtr od ktereho vede kabel pro radio a druhej pro telefon, vyhrejvani u caravnu antenou neni!!! je to jen u sedanu.........

dalsi vec je ze ja mam stejny problem a zjistil jsem ze problem je v prutu anteny mam ho asi polamany (je sice pruzny, ale nejspis ukrouceny jelikoz lze tocit antenou na prizube anteny), taze planuji vymenu stavajici anteny za klasickou antenu se zesilvoacem, jen budu muset vyresit prut anteny, mel bych ho dlouhej jak tejden (mam antenu ktera je dost podobna antene na felicii).......

jinak by me zajimalo jak jsi meril napajeni zesilovace, ja ho teda od antenou nemam....... je tam sice kablik cerveny s bilim pruhem ale zatim jsem nekoukal k cemu by mel byt........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Ascona
Wednesday 22 March 2006 - 08:26:25 Citovat
Host
Tak ja mam teda sedan, takze nejspis to je o necem jinym..... Ale kdybyste nekdo vedel kde to hledat, jestli teda primo v tech dverich nebo na strese, tak dik... potrebovala bych to promerit.
Palic
Wednesday 22 March 2006 - 08:34:48 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
takze nasel jsem ze kablik cerveny s bilym pruhem je prave pro napajeni zesilovace anteny, ja itedy zesilovac nemam, ale pouziju tento kablik k napajeni zesilovace nove namontovane anteny...........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
NIO
Wednesday 22 March 2006 - 12:18:50 Citovat
Host
zavada bude bud v spatne nasazenem konektoru v plechovem kastliku za radiem, nebo primo v patici anteny. tam je zesilovac.
zesilovac prez okno je jen u faceliftovanych vebe a jeho krabicka je pod zadnim oknem na boku nebo pod platem.
Yper
Wednesday 22 March 2006 - 12:28:02 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 NIO: Předběhls mě!
Chtěl jsem napsat to samé, že nejprve bych hledal závadu na konektoru za rádiem. Když jsem posledně lezl do digi-klimatizace pod rádiem, tak vyndavám rádio a koax do rádia je poměrně fórová - resp. jeho středový drát je příliš slabý a v konektoru se buď uklepe vibracemi nebo ulomí při opakovaných montážích a demntážích rádia. A navíc je příliš krátký při vyndavání rádia.Já se chytám kus koaxu od rádia, až do sloupku předního okna (Palic mi řekl, že je tam spojka) vyměnit za pevnější a hlavně delší!
Takže doporučuji jít nejdříve po vedení, bo ".... dráty vedou od pantáty"!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Jirka
Wednesday 22 March 2006 - 12:44:06 Citovat
Host
Díky za odpovědi. Nejdříve pro Asconu - nevím jestli ti pomohou mé informace o rozdělání zadních dveří (mám Combi), ale myslím si, že to nebude zas tak velký rozdíl. Chce to torxy klíče (tady u těch malých by možná stačily i obyčejné imbusy a to je vlastně všechno. Záslepky na šroubech vypáčíš opatrně nějakým nožem, šrouby pryč, na o potom to ještě drží na takových zamačkávacích čudlíkách (u mě na čtyřech), které je nutno jaksi "vytrhnout". Na ty které jsou dále od kraje obložení je dobré mít nějaké páčidlo - delší a tenký kus něčeho - já použit tlusté pravítko.

Teď k té anténě - prutem to není, zkoušel jsem jiný a bylo to stejné. Když odšroubuju prut, signál se ztratí úplně, takže nějak to funguje. Ten vypadnutý kablík by mohl být příčina, zkusím se podívat. Výměna toho kabelu za jiný musí být asi pěkná pakárna, co?
Jirka
Tuesday 01 August 2006 - 16:14:56 Citovat
Host
Takže jsem se přesvědčil, že problém je zřejmě v zesilovači. Konektor u rádia je na první pohled OK, napájení zesilovače funguje - když rozpojím napájení antény, rádio přestane hrát, když vyndám prut rádio přestane hrát, takže zdánlivě všechno OK, až na to, že rádio chytá velmi slabě - jak vyjedu z Prahy chytnu velký kulový s přehazovačkou. Neexistuje nějaký předzesilovač, který by se dal jako druhý stupeň za anténu? Origoš anténa u Opla totiž není zrovna levná záležitost. Jirka

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1621 sec,0.1131 z toho dotazů.