• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spojka kaput
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin
Wednesday 27 December 2006 - 17:19:55 Citovat
Host
zdravim, mam omegu rv98, 2.0 16v.

Tohle auto jsem koupil u Eurocaru s km 111 tis. km na tachometru (pred dvema mesici). Ted mam 113 tis. km a spojka kaput. V servisu mi rekli, ze lozisko prej prdlo a znicilo i spojkovy valec. Je to mozny?

Dalsi vec, kolik km Opel garantuje na spojce? Nebo to jasne ukazuje na stoceny km? Dik. Potrebuju totiz pak vybehnout na ten bazar a uplatneni zaruky.
Martin
Wednesday 27 December 2006 - 17:20:42 Citovat
Host
Jo a ta spojka musela byt vadna uz i predtim, nebo jsem ji mohl za ty 2000 km znicit? martin
Anonymní
Wednesday 27 December 2006 - 17:26:27 Citovat
Host
Martin napsal ...

zdravim, mam omegu rv98, 2.0 16v.

Tohle auto jsem koupil u Eurocaru s km 111 tis. km na tachometru (pred dvema mesici). Ted mam 113 tis. km a spojka kaput. V servisu mi rekli, ze lozisko prej prdlo a znicilo i spojkovy valec. Je to mozny?

Dalsi vec, kolik km Opel garantuje na spojce? Nebo to jasne ukazuje na stoceny km? Dik. Potrebuju totiz pak vybehnout na ten bazar a uplatneni zaruky.


Kdyz s autem jezdi zenska na podpadkach, nebo drozkar (coz je u Omegy pomerne bezne), kteri s oblibou na krizovatce spojce bud uplne stoji, nebo ji porad trochy vyslapuji tak se to stat muze, nicmene spojka by 150 - 200 tkm vydrzet mela. Co se garance tyce mas asi smulu protoze prave spojka se opotrebovava v umere na to jak se s ni zachazi ... Nevim jak u Omegy, ale u VeBe je spojkove lozisko soucasti spojkoveho valce.
Tlumex
Wednesday 27 December 2006 - 17:39:43 Citovat
Host
Martin napsal ...


Tohle auto jsem koupil u Eurocaru s km 111 tis. km na tachometru



Nerad ti beru iluze ale po brne jezdi drozkar co ma tohle auto se stejnym motorem a ma 450 tisic a furt ta sama spojka! Taky nio rikal ze za nim jezdi omega co ma 350 tisic od funglovky na servis a ma furt tu samou spojku! Mno nebudu te desit a prejdu k te lepsi strance
Nio mi nabidl ze spojku dela i s praci za 6 tisic coz si myslim neni tak hrozna cifra
Ono kdyz se podivas po autech v eurocaru tak zadny tam nema vic jak 150 tisic sou to smejdi
prťka
Thursday 28 December 2006 - 06:41:53 Citovat
Host
Martine asi tak...na ten bazar vběhnout můžeš,ale záleží jestli je obměkčíš a třeba ti něco přispějí na opravu...je to čistě na jejich dobré vůli...řeknou ti totiž,že jsi tu spojku zničil za těch 2000km...samo má taky pravdu anonym ,že když s tím jezdí pako,tak se dá zničit...ale je to málo pravděpodobné...spojka musí vydržet v pohodě kole 300 000km...když s tím jezdí normální člověk...to auto na 100% nemělo 111 000km...to je to samé jako já jsem kupoval to moje 97 a mělo 101 000km nekupoval jsem to auto podle tachometru ,ale podle stavu...moje má určitě k 200 000km a spojka je jak nová...pokud budeš měnit spojku komplet...na 6 000kč zapomeň...pokud budeš měnit lamelu přítlačák a ložisko ...určitě kolem 10 000kč...jenom ložisko stojí kole 3800kč...dá se samo vyměnit jen lamela,ale riskuješ ,že za nějakou dobu,to budeš měnit další věc..přítlačák nebo ložisko...to už je na posouzení tvém....takže přítlačák a lamela kolem 6500kč..ložisko 3800..a práce asi 1800kč...a jsi na 12 000kč
Anonymní
Thursday 28 December 2006 - 06:49:03 Citovat
Host
Presne jak rika Prtka, kdyz menit tak vse (u starsiho auta), ono je to dost prace a kdyz uz to je jednou rozhozeny "vyplati" se zainvestovat o 4000 vic nez to za rok rozhazovat znovu, zejmena pritlacak i kdyz je na pohled v poradku se caem vyhreje a uz nema tu pruznost co ma mit a spojka pak jenak spatne vystavuje a predevsim se na ni musi pusobit mnohem vetsi silou i kdyz to u hydraulicky ovladanen neni poznat. Tech 150 - 200 tkm je opravdu minimum pri "normalnim" pouzivani ...

Jo a naprosto souhlasim s tim ze komplet spojku (lamela pritlacak lozisko, valec) za 6000 neporidis ani bez prace !!!
Danek
Thursday 28 December 2006 - 08:41:36 Citovat
Host
Spojku jsem nechával dělat v červenci u opel Zralý ve Stodůlkách,mám s nimi dobré zkušenosti,protože hučelo spojkové ložisko.Kompletní set od Sachse nepatrně přes 10000,-/hydraulické ložisko,lamela,přítlačák/spojeno s výměnou čidla na klice mě vyšlo na necelých 16000,-.Na hučicí ložisko/ozve se při vyšlápnuté spojce /jsem najel skoro 30000 km,ale nikomu to nedoporučuji,jsou to nervy a výměně se stejně člověk nevyhne!Mám x20xev a v době výměny natočeno ASI!?? 140000KM!
vrgada
Thursday 28 December 2006 - 08:56:13 Citovat
Host
V ackove omeze mi taky neco sramotilo ve spojce a vsichni mi kamaradi a servisaci mne strasili, ze je tesne pred smrti, cvicne jsem se pak ucil radit bez spojky, abych alespon nouzove dojel, protoze cena na ackovou omegu byla tenkrat nejak naprosto neskutecna snad k 20 000? Jezdil jsem tak 2 roky (30000km) a pak to prestalo samo od sebe a pokud vim ani nasledujici majitel ji jeste nemenil. Nevim co to bylo (prej mozna nejakej kryci plech), ale auto ma priznanych 250 000 km a kdovi kolik ve skutecnosti, pac to bylo tenkrat taky kupovane 10 let stare s 98500Km:-). Ted uz si autobazary troufaji prodavat auta, ktera maji na tachecu i 100 000km:-). Ci-li opravdu by mela spojka vydrzet aspon tech 200 000km, ale je pravda, ze ji lze znicit mnohem drive. Pochybuji, ze uspejes v jednani s bazarem. MOzna zkusit, zda by neslo dokazat stoceni tachometru, mozna by pak byli vstricnejsi.
omegalukin
Thursday 28 December 2006 - 12:39:06 Citovat
Host
U mého přechozího auta Omegy A jsem měnil spojkové ložisko. Auto mělo tehdy suveréně +/- 250.000 km a spojka byla téměř jako nová! V originálním spojkovém obložení snad všech německých aut jsou kovové špony, které výrazně prodlužují životnost. Nevím, jaký je to materiál. Pokud s autem jezdí normální člověk a netahá nějaké přetížené přívěsy, měla by spojka vydržet určitě více, než 113. tis...
Anonymní
Thursday 28 December 2006 - 23:35:17 Citovat
Host
Nenech se vysmát, že někdo s Omegou B najede za 8 let jenom 100-110tis... Takovýhle auta si kupovali lidi, kteří udělali v pohodě 40-60tis/rok, tak si to vynásob...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2829 sec,0.2433 z toho dotazů.