• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
olej převodovka
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Wednesday 07 March 2007 - 17:34:32 Citovat
Host
ahoj potřeboval bych poradit jak mám dolít olej do převodovky vypouštěcí šroub tam je ale nevím jak dolít mám Vb 18,16vXE jinak koupil jsem tam dexrona od Castrolu (
NIO
Wednesday 07 March 2007 - 18:14:40 Citovat
Host
zalezi na tom jakou mas prevodovku, napoustak je bud vlevo nebo vpravo nad urovni poloos v diferaku. a tudy to muzes dolit nebo to jde i prez plastovou krytku odvzdusneni nahore na domecku prvodovky . na domecku razeni. Dextron je dobra volba.
JardaB
Wednesday 07 March 2007 - 19:19:08 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Radsi mrkni, co tam je ted, ja mel v prevodovce nejaky normalni olej (husty, tmavy), pak jsem koupil origo Opel co tam ma byt (cerveny, ridky, asi neco jako Dexron ale neni to na nem napsany), stary vypustil a novy nalil.Pul roku to jezdilo a pak jsem to vypustil a nalil novy cerveny. Samozrejme tam neco zbylo a podstatne je, ze se to vubec nesmisilo! Druhy den byl nahore cerveny a dole cerny... To asi neni dobre, nekde jsem cetl, ze je velmi spatne ty 2 druhy smichat.
Kazdopadne s tim novym chodi ted po proplachu prevodovka uz rok mnohem lip.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Anonymní
Saturday 10 March 2007 - 19:10:08 Citovat
Host
na té kulise řazení jsem našel ten odvzdušńovák na co tam je ještě takoví červený ventilek na pružince a jestli jsem četl dobře tak by se mi tam mělo vejít 1,9l oleje je to pravda
Yper
Saturday 10 March 2007 - 21:43:53 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pokus si myslím, že máš na mysli to samé, co mám já, tak ten jakoby ventilek na pružince, je vlastně aretace zpátečky, která se používá při štelování celé kulisy řazení - aby všechny rychlosti šly řadit správně tak, jako když auto sjede z výrobní linky.
Časem se totiž může uvolnit páka řazení z tyče řazení nebo se pootočí sama tyč vůči kulise na převodovce a pak rychlosti jdou řadit s obtížemi.
Tohle se používá na správné seřízení do původních parametrů. Ve starých vláknech postup najdeš - zadej ve vyhledávači "seřízení řazení" a pak můžeš číst.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Sunday 11 March 2007 - 08:52:20 Citovat
Host
super kluci dík za rady já jdu na to
Fimfarum
Monday 12 March 2007 - 08:35:38 Citovat
Host
A da se zistit u OB 2,0 16V jaky je stav oleje v prevodovky? Myslim spiš kde se na to podival a pripadne jak ho vymenit? Spiš se ptam jako laik.
Diky
JardaB
Monday 12 March 2007 - 09:50:30 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Z boku prevodovky je kontrolni a nalevaci sroub - zatka. Vysroubovat a olejby mel byt tusim cca ted nevim presne 7mm pod spodni hranu... Dole je pak sroub vypousteci. Dovnitr se olej docela dobre dostane tak s 1.5m dlouhou hadickou strcenou vedle motoru (a trychtyrem)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Anonymní
Sunday 08 April 2007 - 11:52:58 Citovat
Host
v posledni dobe jsem koukal ze na parkovisti jsou fleky od oleje a rikam si komu tu zase chcije olej... no a dneska koukam ze me z prevodovky asi z bocniho vika.. jenze potrebuju cca. za 2 hodiny letet 150km daleko a kde ted v nedeli splasit nejakej slusnej olej? Asi bude uz prazdna protoze jsem vcera pri zatahu do kopce slysel nejaky zvuky jako od diferaku.. poradte co tam nalejt neco co koupim ted na pumpe, az pretesnim prevodovku tak tam naleju neco lepsiho, jde mi jen o to, abych ji neoddelal ted po ceste. Motor X18XE man., ani nevim co tam je za prevodovku (oznaceni) Diky
WISASTar
Sunday 08 April 2007 - 16:51:08 Citovat
Host
no nalejt tam muzes jakykoliv prevodovy olej co budou mit.... me zase tece olez z prevodovky u kardanky nevite co s tim? 2.5 V6 omega B

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2428 sec,0.2015 z toho dotazů.