• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
olej převodovka
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdeny
Tuesday 02 December 2008 - 20:22:02 Citovat
Host
Zdravím. Omlouvám se, že neodpovídám, ale rád bych položil otázku a neotevíral nové vlákno.
Dnes mi kamarád vyměnil manžety na poloosách u VC, motor Z18XW, 2003, a při sundavání poloos nevytékal olej, ale byl zároveň se spodní částí vstupního otvoru poloosy. Lze podle toho určit, zda je oleje dost nebo málo?
Martas
Tuesday 02 December 2008 - 20:24:20 Citovat
Host
A proc by mel pri demontazi poloos z prevodovky vytekat olej ? Ten olej slouzi k vnitnimu mazani prevodovky a ne poloosy.
Zdeny
Tuesday 02 December 2008 - 21:10:42 Citovat
Host
No myslel jsem to jako možnost zjistit stav oleje v převodovce? Jestli tato skutečnost může stanovit množství oleje v převodovce.
Martas
Tuesday 02 December 2008 - 21:13:42 Citovat
Host
Tak co do kontoly mnozstvi tak leda vyskubnout gufero a zmerit na obsah kolik oleje vytece _;
Palic
Tuesday 02 December 2008 - 21:59:15 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
zdar, dle tisu je kontrolni bod na strane ridice na prave strane od poloosy, je tam zatka ktera se vymontuje a pokud olej je pod tuto hranici tak dolejt...... spravne by pri demontazi poloosy mela troska vytect......., hladina je mezi polovinou hridele poloosy a spodkem poloosy........ viz obr.


Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Zdeny
Thursday 04 December 2008 - 14:22:39 Citovat
Host
Díky za odpovědi. Pro jistotu ho zjara vyměním.
Perunwit
Monday 17 August 2009 - 10:56:12 Citovat
Host
rád bych vyměnil olej v převodovce a našel jsem si na to tento postup: Odkaz . Víčko, které kryje diferenciál, jsem na spodu aut našel, ale netuším, kde najdu ten odvzdušňovací ventil, kterým bych tam potom měl nový olej nalít. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to VeBe *98, X16XEL, typ převodovky mi zatím taky není znám.
P.S. To těsnění pod víčko diferenciálu se mi nedaří nikde najít, můj mechanik říká že to ještě nedělal a neví kde by to sehnal...
Martas
Monday 17 August 2009 - 11:03:02 Citovat
Host
Perunwit napsal ...

Je to VeBe *98, X16XEL, typ převodovky mi zatím taky není znám.


Vzhledem k tomu, ze tohle je podstatna informace tak ti tu asi nikdo nebude chit popisovat jak to udelat u cca. 6ti typu, ktere s timhle motorem mohou byt ...

Kazdopadne u vetsiny jde oddelat ten "domecek" nad radici tyci a olej nalit prez stavitka.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2263 sec,0.1682 z toho dotazů.