• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Bezpečnost OB - kdo už jste s ní boural?
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
WISAStar
Tuesday 03 June 2008 - 15:03:20 Citovat
Host
Lhex napsal ...

přesně tak, jinak pozor na to! Velký auto má výhodu při srážce s lehčím autem, to ho přetlačí, ale velký těžký auto při nárazu do pevné překážky je na tom často hůř jak auto malé. Rozdrtí se vlastní hmotností. Doporučuji třeba crashtest superbu nebo některých tereňáků, je to docela špatný. __;
Stejně tak když se velký auto převrací, nebo náraz nejde na deformační zóny ale třeba rovnou na kabinu...- to je pak velký auto opravdu spíš nevýhoda - jsou tam totiž větší hmotnosti a tedy mnohem větší síly.
Takže OB podle mě dobrý při srážce s menším autem. !!(a)


Otec boural s moji omegou a 3000 celne do stromu v 70-90 kmh a kdyby mel pasy tak by nemel ani ty zebra narazeny... kolo bylo u ridicovych dverich a motor sel stranou takze ho strom minul a zastavil se tam kde je hrnec na tlumic... kastle se jenom malo zmuchlala nahore vedle stresniho okna jinak neporusena a dvere sli otevrit. kdyz sem to videl chtelo se mi brecet
JOB
Tuesday 03 June 2008 - 23:08:10 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Boural jsem OA 89´ a to tak že ve 110 km/h jsem měl brzdnou dráhu 5metrů na mokré silnici 12 prosince. Narval jsem Š- Favorit do boku přesně na sloupek. Nebyl jsem připoután a přesto že byla OA na odpis tak jsem vylezl bez škrábance. BOhužel potom OA vzplála a schořela.
Myslím že kdyby to bylo naopak tak mě musej vystříhat z kufru toho fáčka.
Jinak není fér porovnávat auta s tak velkým rozdílem roku výroby.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

vrgadaa
Wednesday 04 June 2008 - 04:01:07 Citovat
Host
fer mozna ne, ale ten provoz na silnici taky neni fer-i v nejlepsim aute te muze sestrelit nakladak. Ale i tak bych si vsadil na tu 940ku, preci jen skoro 2tuny oceli poctiveho svedskeho tanku (jinak na volvo forech najdete plamenou diskusi i na tema, ze ty podminky testu nebyly pro jejich milacka zrovna koser-namatkou i to, ze nepovolilo lano, co je tahlo proti sobe, cimz se eliminovala vyhoda rozdilu hmotnosti apod., nicmene si myslim, ze redakce si pripadnou ostudu nelajzne (podezreni, ze to zaplatil renault), co uz nejezdim zrovna v aute na urovni doby (i kdyz motorka to preci jen neni)
McJOHN
Wednesday 04 June 2008 - 10:16:21 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
Já měl s OA několik ťukanců,ale ty nestojej snad ani za zmínku. Letos v lednu mne potkal s moji OB caravan kinder kamion, naštěstí nic tak dramatického,ale Opel je na můj vkus ingot a já osobně se v tom cítím bezpečně. Ale nedá se to tak bagatelizovat, vždycky hraje roli mnoho faktorů a auto ve které se nikomu nic nestane prakticky neexistuje.

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2836 sec,0.2148 z toho dotazů.