• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přepis vozidla - urgentní problém
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin
Friday 06 June 2008 - 09:25:14 Citovat
Host
Ahoj. Včera jsem koupil nový ojetý vůz a dnes mi bývalý majitel volá, že na evidenci po něm chtěli malý TP a zelenou kartu, se kterými jsem odjel. Bez toho to prej na mě nejde převést. Prej novinka od 1.6.. Nemám v ruce ani velký TP, jen kupní smlouvu a malý TP + jeho zelenou kartu. Prý mu to mam poslat. Jenže čím se prokážu při případné silniční kontrole? Nebudu v ruce mít nic než kupní smlouvu. Stačí to? Novou pojistku také nemůžu uzavřít, jelikož mi chybí TP. Co teď? Nemůže náhodou ty doklady prodat někomu jinýmu jakmile mu to pošlu? Docela mě to štve, páč když jezdím bez havárka, tak jsem docena nervózní, už jsem takhle o jedno auto zbytečně přišel.
Martas
Friday 06 June 2008 - 09:29:10 Citovat
Host
To nemusi byt novinka od 1.6, zalezi na uradu co vyzaduje resil jsem stejnej problem loni v rijnu. Kdyz budes mit original kupni smlouvy, fotokopie ostatnich dokladu a v ty kupni smlouve bude napsano ze doklady nemas tak by nemel byt problem.
Ale vlastne tenkrat se to resilo prez bazar takze ne primo prodejcem mohlo se to lisit.

Havarijko uzavres uplne bez problemu na VIN.

[ Upraveno Friday 06 June 2008 - 09:32:15 ]
Yper
Friday 06 June 2008 - 09:44:27 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Možná že je to nóvum, ale byl bych tak jako tak opatrný.
Pokud bych neměl v ruce řádnou kupní smlouvu, která splňuje všechny náežitosti takové smlouvy, tak bych byl velmi, velmi ostražitý.
Abych ale měl klid na duši, zašel bych si na nejbližší úřad a zjistil, zda je to pravda.
Já nedávno přepisoval motorku (konečně) a původní majitel si nechal onen velký TP a tam provedl přehlášení na základě kupní smlouvy a mých osobních údajů, které tam byly vepsány a ten velký TP mi pak poslal.
Z logiky věci nechápu, proč chtějí malý TP, když v něm vůbec nic nového, než to co je ve velkém TP, nevyčou a ani v něm neprovedou žádnou změnu, bo je zalisovaný.
Jinak při všech přepisech chtějí i kopii kupní smlouvy a ta se přikládá k vyplněnému formuláři - dvojlistu. Já narazil na celkem dobrého kluka za přepážkou a ten mi poradil, že stačí napsat, že smlouva byla provedena ústně, předáním věci a peněz v přítomnosti svědků.
Přepis jsem provedl před 14ti dny.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
freez
Friday 06 June 2008 - 09:50:34 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Nějak mi uniká, proč jel na evidenci on a ne ty ? auto bys koupil, dostal bys malý tp, kartičku na emise(pokud jí má) a kupní smlouvu s dokladem o předání peněz a nebo leasingovou smlouvu , atd. Velký tp by ti ofotily a pak by s ním a kupní smlouvou zajeli na městký úřad a převedli auto na tebe jako na nového majitele. Pak by ti velký tp přepsaný na tebe poslali domu a ty by sis sám zajel na evidenci (podle mě je to lepší alespoň sám vidíš jestli tu evidenci někdo vůbec udělal) a pak na městský úřad a nahlásil bys tam auto (za 800,-) a oni by ti vyjeli novej malej tp na tvé jméno. Jezdit bez malého tp a bez dokladu o pojištění je o řidičák, kupní smlouva policii nebude vůbec zajímat. Jinak tobě by právě stačilo k uzavření pojištění to abys měl ofocenej velký TP a kupní smlouvu a není problém. Pokud máš ve smlouvě vše, tak by snad neměl s doklady a jejich posláním být problém i když bych byl obezřetný, ty vlastně nebudeš mít v ruce vůbec nic jen smlouvu a auto. Ještě se zeptám ty si koupil to auto v bazaru ? nebo od někoho ? dával jsi mu na něco plnou moc ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Lhex
Friday 06 June 2008 - 10:47:00 Citovat
Host
To že je potřeba předložit kompletní doklady (včetně malého techničáku - ORV) při odhlášení je v té vyhlášce dlouho, i před 1.6. Fakt je, že někde to šlo bez problémů odhlásit jen s velkým TP a kupní smlouvou. Chtělo by to nějakého úředníka at se vyjádří.

Pravda je ta, že vlastnictví vozidla vzniká po uzavření kupní smlouvy a fyzickým předáním vozidla. Kdo je uveden v evidenci nemá vliv na žádnou funkci..
freez
Friday 06 June 2008 - 11:02:24 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Já osobně jsem kupoval auto někdy v únoru a odhlášení na mě proběhlo s velkým TP a kupní smlouvou , nic víc nebylo třeba to byl úřad v Chebu a pak v březnu jsem odhlašoval auto na nového majitele na úřadě v Sokolově a opět stačila jen kupní smlouva a velký TP. Až při přihlášení novým majitelem po mě vždy chtěli ostatní doklady. Myslím že na odhlášení auta na jinou osobu stačí jen kupní smlouva a velký TP, jedině že narazíte na úředníka který si vysnil to že pro odhlášku potřebujete víc dokladů, což by nebylo v ČR nic nového

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Martin
Friday 06 June 2008 - 11:45:37 Citovat
Host
freez napsal ...

Nějak mi uniká, proč jel na evidenci on a ne ty ? auto bys koupil, dostal bys malý tp, kartičku na emise(pokud jí má) a kupní smlouvu s dokladem o předání peněz a nebo leasingovou smlouvu , atd. Velký tp by ti ofotily a pak by s ním a kupní smlouvou zajeli na městký úřad a převedli auto na tebe jako na nového majitele. Pak by ti velký tp přepsaný na tebe poslali domu a ty by sis sám zajel na evidenci (podle mě je to lepší alespoň sám vidíš jestli tu evidenci někdo vůbec udělal) a pak na městský úřad a nahlásil bys tam auto (za 800,-) a oni by ti vyjeli novej malej tp na tvé jméno. Jezdit bez malého tp a bez dokladu o pojištění je o řidičák, kupní smlouva policii nebude vůbec zajímat. Jinak tobě by právě stačilo k uzavření pojištění to abys měl ofocenej velký TP a kupní smlouvu a není problém. Pokud máš ve smlouvě vše, tak by snad neměl s doklady a jejich posláním být problém i když bych byl obezřetný, ty vlastně nebudeš mít v ruce vůbec nic jen smlouvu a auto. Ještě se zeptám ty si koupil to auto v bazaru ? nebo od někoho ? dával jsi mu na něco plnou moc ?


on myslel asi evidenční jako odhlášení na mě na úřadě, abych to na sebe mohl přihlasit já v místě bydliště. Auto jsem kupoval přímo od minulého majitele, který s nim jezdil cca 1,5 roku. Plnou moc jsem mu na nic nedával. Asi nikdy auto neprodával, jelikož jsme zapomněli uvést do smlouvy naše RČ, takže si ho ode mě vyžádal až dnes. Měl jsem s ním na ten přepis na úřad zajít rovnou, jenže jsem na místo bohužel dorazil až po otvírací době, takže jsme se dohodi, že mi to pošle dnes až to odhlásí na mě, jenže mu k tomu kromě RČ prý chybí malý TP a zelená karta. Jak z toho ven? Hodlám mu to poslat v pondělí, jelikož teď na víkend si to nelajznu bez toho jet. Mám teda případně PČR radši říct, že mám auto pouze půjčené? Asi by to bylo lepší, než budu mít svojí pojistku. Opravdu k havárku stačí jenom VIN? Já mam pocit, že po mě 2 roky zpátky v ČP chtěli velký TP.
Martin
Friday 06 June 2008 - 11:48:35 Citovat
Host
Teď jsem zjistil, že to doopravdy jde odhlásit na mě i mnou, stačí velký TP, kupní smlouva a plná moc. nemáte někdo vzor, jak má taková plná moc pro tento případ vypadat ?
Martin
Friday 06 June 2008 - 12:10:41 Citovat
Host
Aha, tak výše uvedená možnost platí jen v případě, že prodávající i kupující jsou ze stejného okresu. To je pěkný. Hroznej oser tohle. Buď mi zabaví auto až me chytnou bez malýho TP, nebo to nepřepíšu. Nebo můžu opět absolvovat šílenou 2x 300km cestu a přepsat to tam s ním.
Legend
Friday 06 June 2008 - 12:10:56 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
To není žádná novinka, přepisuju ročně v průměru kolem 5 aut a je to pořád to samý. Stačí si při koupi auta vzít malej techničák, původnímu majiteli nechat velkej a nechat ho ať to odhlásí na nového majitele. K tomu není potřeba ani kupní smlouva, jen se vyplní žádost a kdyby vyžadovali malej techničák, tak se nahlásí ztráta a zaplatí správní poplatek 50kč a je to, pak už jen stačí poslat techničák novému majiteli. Na základě kupní smlouvy si pak prodávající zruší povinné ručení, nikde jinde není třeba smlouvu ukazovat. Nebál bych se ani jezdit jen s kupní smlouvou, s tou se dá legálně měsíc jezdit bez techničáku. A zelená karta se taky akorát odevzdává na pojišťovně, případně se nahlásí ztráta, za to se nic neplatí..

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1904 sec,0.1560 z toho dotazů.