• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přepis vozidla - urgentní problém
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Robas
Friday 06 June 2008 - 22:54:42 Citovat
Robas
Uživatel #1077
Registrován: Wednesday 11 April 2007 - 03:02:26
Příspěvků: 363
No jo zákon... __;
Ke každému zákonu se potom vydávají prováděcí vyhlášky, pro úřady potom metodické pokyny.... ^au . A v tom aby se prase vyznalo.
Každopádně do konce května většina úřadů při odhlašování OTP (ORV) nepožadovala, teď se to holt změnilo a už se bude zákon dodržovat __; .
Jinak už pár pátků taky platí jakýsi zákon o odpadech, podle kterého by se mělo u dovozů při registraci vybírat 5tísíc na ekologickou likvidaci vraků, ale protože není prováděcí vyhláška, tak se tenhle diskriminační poplatek naštěstí nevybírá

OB 2.0i CD X20SE kombi automat r. 12/96-momentálně jiný provozovatel
OA 2.0i C20NE+LPG kombi automat (za 10 let již třetí)-momentálně depozit
Citroen Xantia 2.1 TD r.1998 - pracovní auto
VW Transporter 2.4D Bus r.12/97
Suza VZ 800 Marauder r. 2000 na léto pro volnost pohybu.
freez
Friday 06 June 2008 - 22:55:43 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Tak já nevím jak je to aktuální, ale pro odhlášení vozidla jsem našel toto:

PRODEJ VOZIDLA (POUZE ODHLÁŠENÍ)
Technický průkaz
Zákonné pojištění - povinné ručení (prokazující aktuální pojištění vozidla)
Vyplněnou "Žádost o zápis změn údajů"
Bez poplatku

informace jsou z Odkaz a až při převodu chtějí další věci, ten požadavek na OTP jsem našel jen někde a jen když je to odhlášení do jiného okresu (což je taky zajímavé když okresy již neexistují) taky je divný že pomalu každé město to na svých úředních deskách má jinak , zákon nezákon v tom se vyznat to je něco. Každej si to vysvětlí jak se mu to hodí.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Legend
Friday 06 June 2008 - 23:01:57 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Stejně v tom zákoně nejsou žádné sankce za nedodržení lhůty 10 dnů. je pravda že v §12 odst 2b píšou že je třeba předložit OTP, ale někdy ho vyžadujou, někdy ne, nikdy není problém nahlásit ztrátu a je to tím vyřešené..

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Anonymní
Friday 06 June 2008 - 23:02:57 Citovat
Host
§12
Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel
(1) Žádost o zápis změn údajů zapisovaných do registru silničních vozidel jsou osoby uvedené v §11 povinny podat do 10 pracovních dnů od vzniku skutečnosti, která zakládá změnu zapisovaného údaje.
(2) K žádosti se přikládá
a) technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného vozidla,
b) osvědčení o registraci silničního motorového vozidla a přípojného vozidla,
c) rozhodnutí obecního úřadu obce s rozšířenou působností o schválení technické způsobilosti po provedené změně, v případě změny podstatných částí mechanismu nebo konstrukce vozidla provedené formou individuální přestavby,
d) ostatní doklady osvědčující změnu zapisovaných údajů.
(3) K žádosti se v případech, kdy předmětem změny údajů je výměna podstatné části mechanismu nebo konstrukce vozidla, dále přikládá doklad o nabytí této části a protokol o technické prohlídce provedené po výměně této podstatné části.
(4) K žádosti v případech změny údajů u dočasně vyřazeného vozidla z registru silničních vozidel přikládá žadatel technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného vozidla k vyznačení záznamu a dále čestné prohlášení, že na vozidle nebyly provedeny změny.

Takhle to bylo vyjma malých změn vždy. Takže není potřeba žádné prase na vyznávání a navíc toto již žádný prováděcí předpis dále neupřesňuje, takže neexistuje ani oprávnění k nějakému procvakání ORV. To si jen hlupci nechávají od úředníků sr..t na hlavu.
Martin
Monday 23 June 2008 - 15:26:24 Citovat
Host
Tak teď mám pro změnu jiný problém a to ten, že mi nesedí povolené zatížení přední a zadní nápravy. Na VIN štítku je o 30kg víc, než uvadí TP. Evidenčku jsem udělal, vozidlo vyhovělo, ale testující osoba toto napsala do poznámek a na evidenci vozidel mi odmítli vozidlo přepsat na mě s tím, že to nesedí a oni že žádné opravy do TP dělat nemohou Co teď?
JOB
Monday 23 June 2008 - 23:04:32 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

Robas napsal ...

Je to nová úprava, která od 1.6. vyžaduje při odhlašování předložení malého OTP. Důvod je jeden. Ze zákona je stanovená doba, kdy může být vozidlo v mezipřevodu ( od odhlášky prodávajícím do přihlášení kupujícím) na 10 dní. Vzhledem k tomu, že spousta lidí na to kašlala a jezdila s autem na OTP prodávajícího třeba půl roku, než si ho laskavě přihlásila na sebe, bude úřad při odhlašování do OTP vycvakávat jeho platnost, aby byli hříšníci odhaleni při případné silniční kontrole. Tohle pomáhá hlavně prodávajícím a snižuje se riziko, že bude kupec jezdit třeba rok s autem na starého majitele

Takovéhle zmatenosti nemá cenu ani komentovat, protože jejich autor by měl raději psát pohádky. NIC Z TOHO NENÍ PRAVDA, vyjma termínu 10 dnů


Kdyby jsi se aspoň podepsal když už chceš prudit. Co napsal Robas je přesné a platí to.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Anonymní
Tuesday 24 June 2008 - 12:02:36 Citovat
Host
JOB napsal ...

Anonymní napsal ...

Robas napsal ...

Je to nová úprava, která od 1.6. vyžaduje při odhlašování předložení malého OTP. Důvod je jeden. Ze zákona je stanovená doba, kdy může být vozidlo v mezipřevodu ( od odhlášky prodávajícím do přihlášení kupujícím) na 10 dní. Vzhledem k tomu, že spousta lidí na to kašlala a jezdila s autem na OTP prodávajícího třeba půl roku, než si ho laskavě přihlásila na sebe, bude úřad při odhlašování do OTP vycvakávat jeho platnost, aby byli hříšníci odhaleni při případné silniční kontrole. Tohle pomáhá hlavně prodávajícím a snižuje se riziko, že bude kupec jezdit třeba rok s autem na starého majitele

Takovéhle zmatenosti nemá cenu ani komentovat, protože jejich autor by měl raději psát pohádky. NIC Z TOHO NENÍ PRAVDA, vyjma termínu 10 dnů


Kdyby jsi se aspoň podepsal když už chceš prudit. Co napsal Robas je přesné a platí to.


Milej zlatej, tak uveď číslo novely a kde a kdy byla zveřejněna ve Sbírce. Ukaž se, když tomu tak rozumíš. A hlavně si neušoupej nožičky, až to budeš hledat.
Robas
Tuesday 24 June 2008 - 14:08:35 Citovat
Robas
Uživatel #1077
Registrován: Wednesday 11 April 2007 - 03:02:26
Příspěvků: 363
Milej zlatej anonyme, nikdo si tu nožičky kvůli Tobě ušoupávat nebude. Děsně mi připomínáš osobu s nickem "pepek", která rozdává svoje rozumy vyčtené ze zákonů na několika fórech, jako např. na straznici.com, antiradary-forum a několika dalších. Podle této osoby jsou všichni, kdo si neověřují požadavky státní správy v zákonech a vyhláškách, prostě debilové. On má jako koníčka sedět u netu obloženej zákonama a rozdávat rady. Určitě má ve spoustě věcí pravdu, je sečtělý, stejně jako Ty, ale praxe je tu na úřadech, hlavně na ministerstvech bohužel zatím poněkud jiná.
Já tu přetlumočil nařízení Ministerstva dopravy pro úředníky DÚ, tak jak mi je řekl jeden ze zaměstnanců DÚ se kterým často pracovně jednám a dál jsem to zkrátka neřešil. Jenom ještě můžu dodat, že to opět částěčně souvisí se Schengenem a silničních kontrolách v něm. Pokud si vezmu do jedné ruky zákon a do druhé obušek a budu mu tam mlátit do okýnka, tak vůbec nic nedocílím a akorát ho naseru.
A abych šel mlátit do hlav ty kretény na Ministerstvu dopravy, co si tam vykládají zákony po svém a dělají si co chtějí, na to už nemám ani čas, ani náladu. To je prostě o tom, že koho jsme si zvolili, toho tam máme. !buch

OB 2.0i CD X20SE kombi automat r. 12/96-momentálně jiný provozovatel
OA 2.0i C20NE+LPG kombi automat (za 10 let již třetí)-momentálně depozit
Citroen Xantia 2.1 TD r.1998 - pracovní auto
VW Transporter 2.4D Bus r.12/97
Suza VZ 800 Marauder r. 2000 na léto pro volnost pohybu.
Robas
Tuesday 24 June 2008 - 14:24:48 Citovat
Robas
Uživatel #1077
Registrován: Wednesday 11 April 2007 - 03:02:26
Příspěvků: 363
Martin napsal ...

Tak teď mám pro změnu jiný problém a to ten, že mi nesedí povolené zatížení přední a zadní nápravy. Na VIN štítku je o 30kg víc, než uvadí TP. Evidenčku jsem udělal, vozidlo vyhovělo, ale testující osoba toto napsala do poznámek a na evidenci vozidel mi odmítli vozidlo přepsat na mě s tím, že to nesedí a oni že žádné opravy do TP dělat nemohou Co teď?


Máš dvě možnosti. Buď jet na jinou STK, kde budou kontrolovat jenom VIN a typ motoru a vykašlou se na detaily, nebo jít na úřadě k okýnku kde sedí technik a domluvit se na základě toho protokolu o evidenčce na opravě údajů.
Ty holky za okýnkem na přepisech Ti to neudělají. Nevím, kde se stala chyba, jestli je to koupený v ČR, ale spíš to byl dovoz na přihlášení a někdo to blbě ztotožnil a opsal ze ZTPéčka, anebo to mohl být dovoz na "přestavbu"
Kde se stala chyba, to může zjistit jenom technik DÚ, když si ze skříně vytáhne spis od toho auta a začne hledat.
Můžeš mi napsat na mail Email odkud jsi a poslat telefonní číslo.
Víc tu nechci z určitých důvodů řešit.... :_:n

OB 2.0i CD X20SE kombi automat r. 12/96-momentálně jiný provozovatel
OA 2.0i C20NE+LPG kombi automat (za 10 let již třetí)-momentálně depozit
Citroen Xantia 2.1 TD r.1998 - pracovní auto
VW Transporter 2.4D Bus r.12/97
Suza VZ 800 Marauder r. 2000 na léto pro volnost pohybu.
JOB
Tuesday 24 June 2008 - 20:21:45 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

JOB napsal ...

Anonymní napsal ...

Robas napsal ...

Je to nová úprava, která od 1.6. vyžaduje při odhlašování předložení malého OTP. Důvod je jeden. Ze zákona je stanovená doba, kdy může být vozidlo v mezipřevodu ( od odhlášky prodávajícím do přihlášení kupujícím) na 10 dní. Vzhledem k tomu, že spousta lidí na to kašlala a jezdila s autem na OTP prodávajícího třeba půl roku, než si ho laskavě přihlásila na sebe, bude úřad při odhlašování do OTP vycvakávat jeho platnost, aby byli hříšníci odhaleni při případné silniční kontrole. Tohle pomáhá hlavně prodávajícím a snižuje se riziko, že bude kupec jezdit třeba rok s autem na starého majitele

Takovéhle zmatenosti nemá cenu ani komentovat, protože jejich autor by měl raději psát pohádky. NIC Z TOHO NENÍ PRAVDA, vyjma termínu 10 dnů


Kdyby jsi se aspoň podepsal když už chceš prudit. Co napsal Robas je přesné a platí to.


Milej zlatej, tak uveď číslo novely a kde a kdy byla zveřejněna ve Sbírce. Ukaž se, když tomu tak rozumíš. A hlavně si neušoupej nožičky, až to budeš hledat.



NO zajímalo by mě jak často a jestli vůbec už jsi někdy byl na nějakém úřadě ? V ČR je zákon jedna věc a realita druhá, tak to prostě je a když trefíš na ouřadu blba tak je ti zákon naprd,přesně jak píše Robas. Tohle je poradna a tak se tu radí jak tou úřednickou džunglí projít nejrychleji a né kudy vede cesta.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1427 sec,0.1059 z toho dotazů.