• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
jakou koupit omegu B ?
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
newbie
Tuesday 27 January 2009 - 15:19:10 Citovat
Host
Ahoj, chtěl bych nakoupit omegu B v kombiku... Poslední rok jezdím s A caravan 2.0i a naprostá spokojenost... ovšem již není možný za rozumný peníze udržovat, je skrz na skrz prohnilý ale je v ní perfektní motor, jako novej.. Ale.. posledních 14 dní pročítám tohle forum a zatim jsem nenarazil na nějaký souhrn rad na co si dát při nákupu pozor, krom motoru 2.5 v6. Mám vyhlídnutou omegu B , motor 2.5 v6 (vím že se prý sere ale já se zase rád hrabu v autech) z 97, kombi, výbava CD. Měla by mýt :

imobilizér, ABS, automatická klimatizace, el. ovládání zrcátek, ESP, 2 x airbag, dálkově ovládané centrální zamykání, autorádio, palubní počítač, el. seřiditelná sedadla, venkovní teploměr

plus pár dalších věcí které jsem si schopen zkontrolovat sám. Bohužel s touhle jsem ještě nejezdil, takže se chci zeptat na co si mám dát při nákupu pozor (abs,airbag atd, nevím prostě které kontrolky mají svítit a které ne, nerad bych naletěl bazarníkům na jejich trik s odpojenými kontrolkami) , na co si dát pozor u klimi (ty dva ovladače, vlevo a vpravo mají být podsvícené? tady nesvítí) a motoru. Jinak auto má pár puchýřů na dveřích, lemech a prahu, s tím si poradím a nabízejí mi ho za 35kkč. Za každou radu jsem vděčný a předem dík.
Richec
Tuesday 27 January 2009 - 15:43:44 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
Nazdar! Proč nezaložit nové vlákno Máme jich tady málo,ŽE :_:n
Tak se podívej třeba sem Odkaz

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody
newbie
Tuesday 27 January 2009 - 15:55:57 Citovat
Host
ahoj, nezlob se ale projížděl jsem poradnu... zkoušel jsem i hledat ale budto jsem nenašel nic nebo 200 výsledků.nebylo by špatný pojmenovat příspěvěk trochu normálně, hledal jsem ´´nákup omega´´ ´´jakou omegu´´ atd a nic nenašel. Jinak moc dík za odkaz, přesně to jsem hledal. A tohle prosím smazat jestli je možné, díky
Richec
Tuesday 27 January 2009 - 16:50:22 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
newbie: já se nezlobím, teda málo ne Protože je tady plno líných, kteří než aby hledali, tak raději založí nové vlákno (ner! Po Tvé omluvě předpokládám, že si se aspoň trochu snažil Tak snad Ti odpustí ti, kteří stránky spravují a tohle smažou
Jinak rady pro Tebe přenechám zkušenějším !!(a)

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody
trudi
Tuesday 27 January 2009 - 17:26:28 Citovat
Host
ESP měla až Omega C.
vrgadaa
Tuesday 27 January 2009 - 20:14:06 Citovat
Host
budes spokojenej, to je presne ten typ motorizace pro lidi, co se radi hrabou v autech. Nejak mi to pripomina klasickou literaturu: J K JEROME 3muzi na toulkach. Ten delil cyklisty na dve skupiny, na ty, co na kole jezdi a na ty co ho neustale opravuji a vylepsuji. Budes mit co vylepsovat, neboj. Jinak to ale jezdi dobre, zvuk je prijemny, zatah linerami uz od nizkych otacek, hodne stesti
newbie
Tuesday 27 January 2009 - 20:42:34 Citovat
Host
Ahoj, teda s tím ESP jsi mě zaskočil... no, stáhnul jsem příručku k autu a poctivě jí přečetl, takže aspoň vím co kde má při startu svítit a zhasnout.. Měla by tam teda být i kontrolka ESP, zítra to jdu ještě jednou projet a pokoukám i po dalších věcech.. Když to bude ok tak jí asi vezmu, nakonec jsem to uhádal na 35 (jenže ještě k tomu přepis 3kkč) . K tomu motoru, je to tak že valnou část věcí si opravím a nevadí mi na tom strávit dva víkendy za měsíc, doufám ale že se v tom nebudu hrabat každej den Prostě nevim jestli si s tímhle motorem nenas. do bot. Btw, je normální že při volnoběhu je slyšet takový, no, ani ne pištivý ale vysoký ton? Asi jako kdyby v tom byla zavřená ministíhačka A navíc asi klimu v týhle kose nevyzkouším, že? Moc díky za odpovědi i tady.
Tomin
Tuesday 27 January 2009 - 21:58:18 Citovat
Host
V6ka ma snad seriove TC - traction control - jen zacne vynechavat zapaly valcu kdyz se ti rozhrabou kola.
ESP mozna v nejake totalni nalozi, ale u Beckove jsem ho nevidel.
Beckovou bych preferoval od roku 98, protoze uz mely cocky, takhle se priprav ze budes kupovat svetla. 97 (ne)sviti strasne.

Ad V6 - never Vrgadovi, je to jeden z MALA co ti bude V6 furt hanit.
Je tu dost lidi co ji maj a celkem v poho. Asi jako kazdej "dnesni" motor ma sve chybky, ale nic neresitelneho. A jezdi celkem slusne (TDI nebudes resit) a za rozumnou spotrebu.

Ad zakladani vlaken - (lehka kritika zdejsiho fora) - na vetsine jinych for mas nejake "casto kladene otazky" a tam by se presne tohle tema hodilo, ale tady nic takoveho neni (nebo o tom nevim). To tu silne chybi. Navic je poradna preplnena i thready ktere se napr. zvrhly v debatu o necem jinem nebo o nicem a fakt se v ni skoro neda vyhledavat.
Vysledek je takovy, ze se kazdy pta na to, na co uz bylo davno mnohokrat odpovezeno. Sam jsem parkrat v poradne hledal thread o kterem jsem vedel ze tam musi byt (ze jsem se ho treba ucastnil) a byl to nadlidsky ukon.


[ Upraveno Tuesday 27 January 2009 - 22:13:19 ]
trudi
Tuesday 27 January 2009 - 22:30:28 Citovat
Host
ESP by měly mít všechny V6 v Omeze C. Alespoň já ESP v 2.6 mám. Traction byly myslím taky dvě verze: traction co ubíral výkon motoru a potom traction plus, který zároveň s ubíráním motoru brzdil zadní kola.
Legend
Wednesday 28 January 2009 - 10:11:36 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Já mám 2.6 V6 rok 2001 a mám obyč TC. ESP je k vidění nejčastěji v kombinaci s motorem 2.5DTi a občas jsem ho viděl u 3.2 V6, ale u Omegy B jsem se s ním nikdy nesetkal. ESP se od TC liší v tom, že snímá úhel natočení volantu, úhlové zrychlení auta (tím zaregistruje neodtáčivý nebo přetáčivý smyk) a podle toho pak přibržďuje jednotlivá kola a vyrovnává stabilitu auta. Samotné TC je už docela dobré, na sněhu už je třeba se víc snažit aby to ulítlo, pokud se jede přiměřeně. S motorem V6 jsem taky spokojenej, kromě protékání oleje z ventilových vík jsem se nesetkal s žádnou závadou.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1809 sec,0.1307 z toho dotazů.