• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
jakou koupit omegu B ?
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Csala
Wednesday 28 January 2009 - 16:02:31 Citovat
Host
newbie napsal ...

Takže koupit na vraku origoš?

Yes
Legend
Wednesday 28 January 2009 - 16:46:22 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
trudi napsal ...

Dotaz na Legenda. Tvůj TC funguje jak? Tlumí jen motor nebo i brzdí zadní kola? Nevím jak u toho mého zjistit jestli i brzdí zadní kola, ale když jsem v hlubokém sněhu dal jedničku a vystoupil, tak se jedno kolo vesele točilo a druhé se nehýbalo, z toho by vyplývalo, že TC funguje od určitých otáček? Každopádně při výjezdu zasněžených kopců holt vypínám ESP čímž se vypne i TC. V katalogu k poslední Omeze se mluví o TC plus, které by ty kola mělo i brzdit brzdama. Já mám rok 02.

Tak já mám rok 2001, takže o rok starší než ty a řekl bych že ABS systémů byly základní 3 typy:
- ABS základní model, prostě jenom ABS
- ABS + TC - to mám já, tj obyč protiprokluz, určitě omezí výkon motoru a je dost možné, že dokáže zasáhnout i do brzd, když to má společnou řídící jednotku, zabudovanou přímo v hydraulice ABS.
- ABS + ESP - to má zabudované TC a jako navíc je stabilizace v zatáčkách - Electronic Stability Program.
Když se rozjíždím na mokrém povrchu a víc sešlápnu plyn, tak mi to ubere výkon takovým způsobem, že mě dá na rozjezd kdejaká Felicie s třetinovým výkonem. Mám automat, takže prostě padne oranžová, plyn na podlahu, auto prohrábne, zabliká TC a jsem zbržděnej. To by chtělo vypozorovat někde na sněhu, jestli to fakt přibržďuje brzdama. Co se týká elektronické uzávěrky diferenciálu, tak o tom nevím, že by někdy měly Omegy, tam byl akorát v nejlepších výbavách za příplatek samosvorný diferenciál (přesně diferenciál s omezenou svorností).

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
newbie
Wednesday 28 January 2009 - 17:39:14 Citovat
Host
Takže chlapík (prodejce) o tom ESP nejspíš jenom kecá? nebo si plete dva ruzné systémy?
trudi
Wednesday 28 January 2009 - 19:01:59 Citovat
Host
Jen pro upřesnění terminologie Legende : myslím, že když má Omega TC a zároveň přibržďuje kola brzdama tak to je přesně elektronická uzávěra (EDS) u Opla asi v té době nazývaná TC plus, nebo se pletu? No a samosvor by byl nejlepší, ale s nástupem ESP už to nemontuje ani BMW.
Csala
Thursday 29 January 2009 - 08:07:03 Citovat
Host
Podla modelu je mozne pozriet vybavu napriklad tu Odkaz
Tu si vybete patricnu motorizaciu, vybavu, Odkaz a potom cez (more info) na Equipment & options

[ Upraveno Thursday 29 January 2009 - 08:12:06 ]
mates
Thursday 29 January 2009 - 08:39:17 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Csala napsal ...

newbie napsal ...

Takže koupit na vraku origoš?

Yes


Buďto takhle, a nebo tam koupit něco, co umí komunikovat s displejem. Můj Kenwood to uměl díky propojce...už ho nemám (propojku bych možná někde našel) a dal jsem tam Pioneer s "blůtůtovým hendsfríčkem"...na displej to nepíše, ale mám klid od policajtů.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Legend
Thursday 29 January 2009 - 09:23:14 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
trudi napsal ...

Jen pro upřesnění terminologie Legende : myslím, že když má Omega TC a zároveň přibržďuje kola brzdama tak to je přesně elektronická uzávěra (EDS) u Opla asi v té době nazývaná TC plus, nebo se pletu? No a samosvor by byl nejlepší, ale s nástupem ESP už to nemontuje ani BMW.

Tak TC plus jsem našel u Insignie a Vectry C, taky mají ještě ESP plus. V inzerci se označení EDS vyskytuje docela běžně (je to nejspíš předchozí označení TC plus), ale ještě jsem na palubní desce nikdy neviděl tlačítko na vypínání tohoto systému, tak nevím, jestli to zaměňujou s TC. Mě to TC stačí ikdyby nepřibržďovalo, hlavně, že to má pohon zadních kol.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
vrgadaa
Saturday 31 January 2009 - 08:57:49 Citovat
Host
kdyz jsem mel beckovoui 2,5, tak jsem to vypinal. Ptotoze TC v zledovatelem kopci fungovalo tak, ze ubiralo vykon a pribrzdovalo kola az jsem se uplne zastavil a musel potupne zcouvat dolu. Bez TC se to vyjet dalo-system jsem zhodnotil jako na houno. Snad jen, ze to probliknuti kontroky cloveka upozornilo, ze jede na kluzku rychle amel by ubrat. Mechanicky diferencial se zvysenou svornosti na dualramu hodnotim subjektivne jakomnohem lepsi reseni.
Brenky
Monday 02 March 2009 - 15:09:38 Citovat
Host
dal by se nejak dopasovat diferak se samosvorem z OA do OB MV6? Nebo z nejakeho starsiho BMW?
vrgadaa
Tuesday 03 March 2009 - 07:32:47 Citovat
Host
nezkousel jsem to, ale beckova omega se prilis od ackove nelisi a mam pocit, ze i do beckove se dal samosvor za priplatek dokoupit, pochybuji, ze by zmenily prumery kardanu, roztece a ten tisicihran kvuli par samosvorum na objednavku. Ocekavam tedy ze z ackove omegy do beckove by to premontovat melo jit (samosvor mely 3litrove dualramy v zakladu). S tim bmw to asi kompatibilni nebude. P/okud to budes menit tak bacha. Karadan je dovyvazovany a jedna drazka je nepatrne jiny-opravdu to tam nejde nabouchat v jine poloz (vlastni zkusenost:-)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2816 sec,0.2332 z toho dotazů.