• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Diody na klimě
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin
Monday 19 September 2005 - 22:10:03 Citovat
Host
Ahoj, zkoušel už někdo opravovat diody(nebo co to tam je ) na malejch displejích na děleným klimatroniku? na tom displeji u spolujezdce mi to nesvítí. Ještě jsem to neměl venku takže nevím ani zbla jak to vypadá-každopádně mně zajímá,jestli to má smyslu opravovat sám,jestli s tím má někdo zkušenost.Dík
Lib
Tuesday 20 September 2005 - 07:08:17 Citovat
Host
ten displej nema diody ale je to bazmek z tekutych krystalu co je podsvicen beznou 1.2W zarovkou (tlacitka maji 2 zarovky s optickym rozvodem a kazdy displej (teplota, rychlost ventilatoru) ma taky svou vlastni zarovku. Takze staci jen rozdelat a vymenit (je bezpaticova, uplne totozny princip uchyceni jako treba osvetleni kontrolek na palubce)
Yper
Tuesday 20 September 2005 - 07:12:00 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jestli myslíš digitální ovládání klimy, tak tam dioda nejsou, ale jen obyč. žárovky (slzičky) s plastovou paticí. Pokud je patice černá dlouhá, tak se žárovka dá vyjmout a dát náhradní baňka - tuším se vyrábí 1-1,5W. Ty máš vlastně oproti Vectrám ovládání zdvojené - regulace tepla/chladu na každou stranu zvlášť.
Žárovka - baňka (do Fáčka) stojí jen několik fufníků a žárovka s paticí (do felícií) okolo 25-30 Kč.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martin
Tuesday 20 September 2005 - 20:01:05 Citovat
Host
Děkuji uctivě,vyzkouším opravim.Ahoj
mates
Wednesday 21 September 2005 - 14:17:17 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Už jsm dělal, nesvítila mi půlka u spolujezdce... popelník ven, rádio ven, dírou po rádiu strčit ruku, nahmatat madlo jak od šaliny, dolů zatáhnou a celej ten střed ti vyjede ven a žárovičky v pohodě vyměníš. Vyměň je radši všechny, nebo dopadneš jak já, teď mi nesvítí levá půlka a to zasr...rádio nejde ven. &|

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Anonymní
Monday 17 October 2005 - 16:10:29 Citovat
Host
Mám stejnej problém jako Mates - u spolujezdce nesvítí. Nemohl bys trochu (hodně) rozepsat postup, jak jsi demontoval rádio (bez spec.nástrojů), případně i popelník? Koukal jsem na to, ale nechci něco urvat, takže jsem ještě ani popelník nevytáh.
Rob 2
Monday 17 October 2005 - 19:35:02 Citovat
Host
Na vytáhnutí rádia existují spec. vytahovače - zdvojené háčky (mám ) Bez nich to jde špatně, doporučuji zapůjčit u někoho, kdo se věnuje opravám autorádií (jako já ) PS: Poštovní cestou nepůjčuji, nepřemlouvejte! PS2: Ty otvory pro výše uvedené vytahovače jsou zaslepeny červíky.
vvdd
Tuesday 18 October 2005 - 01:13:38 Citovat
Host
Na demontáž rádia stačí 2x ocelový drát ohnutý do U na konci se zářezy kolem dokola tak 0,5 cm od konce. Strčit vždy do všech děr najednou a zatáhnout. Popelník je uchycenej jedním šroubkem dole uprostřed. Líp se na něj dostane, když se stáhne imitace dřeva, ta má zespodu popelníku po krajích západky. Uvolnit a vyloupnout. po demontáži popelníku se na spodní části stredovýho panelu objeví další dva šroubky, ty vyšroubovat. Pak dírou na rádio nahmatat takovou velkou obdélníkovou sponu a zatáhnout za ní směrem dolů, celý středový panel odskočí. Po výměně těch žárobek se to zpátky jenom nacvakne.
mates
Tuesday 18 October 2005 - 08:51:33 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Táj ták...už mám vyměněno! Jako správnej chlap čtu návod na demontáž rádia až jsu v koncích...že jo...kdo mohl tušit, že se musí vytahovat při zapnutým stavu?! (otočnej Kenwood) Jinak ta spona je dost zastrčená, nestrkej ruku až dozadu - tam jsou jen kabely, ona je více vpředu.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Anonymní
Tuesday 18 October 2005 - 09:30:45 Citovat
Host
Jo pánové díky. Tak jak to napsal VVDD, to je to, co jsem potřeboval. Kouknu na to, bál bych se stáhnout to dřevo, kdybych nevěděl co a jak. Jinak pro Roba - to jsem já - RBr.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1803 sec,0.1450 z toho dotazů.