• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
POZOR NA MOTORY X18XE a X18XE1 s RJ Simtec 70!
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Dallas
Friday 18 November 2005 - 19:54:35 Citovat
Host
karel_astra_coupe napsal ...
1) Kontrolka motoru se mi nerozveci.
2) Cidlo, ze ktereho ridici jednotka nezpracovava signal je ve vaze vzduchu, proste cidlo teploty nasavaneho vzduchu (ted je na nouzak - dava 15 stupnu porad)
3) Projevuje se to tak ze v nizsich otackach (asi do 3000) to cuka (hlavne na dvojku, pri ostatnich rychlostech je to v poho az do 1000, nechapu cim to je _s103 )

Jestli na tom e-bay neco uzitecneho nabizi, mrknu na to, uvidim. Diky


Ta jsi mi ale nerekl ze se Ti nerozsveci kontrolka.To nevypada ze by jsi mel spatnou jednotku.Zeptej se Mariana co mu to delalo.Ja myslel ze to mas nejak overene,ze je spatna.Myslim ze mas spatny EGR a ne jesdnotku.
pozor na ten Ebay
Monday 21 November 2005 - 09:29:02 Citovat
Host
presne tato jednotka tam je uz od zaciatku septembra, ponuka je tam presne rovnaka, takze mam silny pocit, ze to je dobra lopata. Ked som sa ja zhanal po jednotke, presne s touto fotkou som to pozeral a uz vtedy mi to smrdelo. Mal tam nastaveny viac ako mesiac myslim na prihadzovanie ceny. A teraz pozeram, ze je to tam zase s aktualnym datumom.
Dan
Monday 21 November 2005 - 12:34:06 Citovat
Host
riwal napsal ...
qpc napsal ...
Riwal: rok 2000 měl ještě X18XE ? myslel jsem,že v tom už byly Z-tkové motory..



Ne měl X18XE1 a to roky 98-00 a potom až Z18XE, teda tak jsem byl informován, už tu nechci nic tvrdit.






Já mám vectru z 99 a mam motor x18xe, slyšel jsem že další ročníky už měli právě x18xe1, který nedopadl dobře v recenzi už kvůli jiným věcem, teď si to vybavuju ale matně a tak nemůžu být konkrétní..
karel_astra_coupe
Wednesday 23 November 2005 - 20:27:09 Citovat
Host
Na tom e-bay to neni jednotka, ale navod na opravu te jednotky za fixni cenu, a ta aukce se porad opakuje, protoze navodu v elektronicke podobe je neomezene mnozstvi.

Jinak mam to, ze to je jednotkou, je overene pres diagnostiku, resp. se to tvari tak jako Marianovi, ze by to klidne mohlo byt vahou, resp. cidlem teploty nasavaneho vzduchu - kontrolka motoru by mi melo v takovemto pripade svitit?

Ja vazne uvazuji o tom, ze bych ten navod za 10EUR zkusil, i kdyz se mi zda jako kravina, ze by to bylo tak jednoduche - ten clovek totiz pise,ze se RJ ani nemusi vyndat a ze laik to zvladne za 10-30 minut.
Dallas
Wednesday 23 November 2005 - 23:04:14 Citovat
Host
No tak s tim kupovanim pockej,ja mam tu Marianovu jednotku tak zkusim neco vymyslet.
JardaB
Thursday 24 November 2005 - 07:29:15 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Kdyz uz jsme u vrtani v ECU, vsiml jsem si,ze tam neni skoro zadny standardni svab,aspon podle oznaceni krome CPU a pameti (Motronic 2.8.1) .Jsou to vsechno fakt uplne zakaznicky obvody,nebo jen s matoucim znacenim? Zkoumal to nekdo? Jinak by me taky z principu zajimalo, co muze zpusobit takovouhle systematickou zavadu, predpokladam, ze nejaky elektrolyty tam na analogovych vstupech nebudou...???

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
karel_astra_coupe
Thursday 24 November 2005 - 18:54:33 Citovat
Host
Tak jestli na to Dallasi prijdes, tak poslu tech 10EUR tobe;-)Jinak myslim ze ten clovek tim musi celkem slusne vydelavat.
Jeste pro upresneni: Muj mechanik nahrival cidlo a meril ho na vstupu do jednotky a na vystupu. Pri vstupu se ty hodnoty menili, ale za jednotkou uz nic ==> je to v RJ.
karel_astra_coupe
Monday 05 December 2005 - 17:50:10 Citovat
Host
Ahoj, jen zvonu upresnuji zavadu - vrtalo mi to hlavou, tak jsem zkusil vymenit pristrojovku a jejda ==> kontrolka motoru sviti! Tak jsem tu mou pristrojovku rozebral a zjistil, ze ten tisteny spoj vedouci k te diode kontrolky motoru je rucne seskrabany, aby to nesvitilo Pekne veci schovane od puvodniho majitele k zakryti zavad:-(
qpc
Monday 05 December 2005 - 18:24:20 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Karel.astra: no fuj,pěknej podvod..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Dallas
Sunday 18 December 2005 - 17:33:21 Citovat
Host
karel_astra_coupe napsal ...
Tak jestli na to Dallasi prijdes, tak poslu tech 10EUR tobe;-)Jinak myslim ze ten clovek tim musi celkem slusne vydelavat.
Jeste pro upresneni: Muj mechanik nahrival cidlo a meril ho na vstupu do jednotky a na vystupu. Pri vstupu se ty hodnoty menili, ale za jednotkou uz nic ==> je to v RJ.


Velice rad bych se prihlasil o Tech 10Eur. je to fakt celkem jednoducha oprava....

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1868 sec,0.1422 z toho dotazů.