• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
omega 2.5TD a fritovací olej
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Monday 24 July 2006 - 09:50:11 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, asi to na to jezdí a asi i celkem dobře - je to možná také alternativní palivo, ale způsob mísení, shora uvedený se mi moc nezamlouvá.
Pokud používání fritovacího oleje vztáhnu k Biodieselu či Setadieselu, tak tam je poměr jiný - 30% methylesteru řepky a 70% nafty.
Pokud bych se rozhodl pro používání tohoto paliva ve svých kamnech, tak hlavně v tomto maximálním poměru a také z toho důvodu, abych nezapekl pístní kroužky.
Kdo navíc máte turbo s proměnlivou geometrií statorových lopatek na turbínové kolo, tak tam si dávejte zvlášť pozor!
Za posledních 14 dní jsem dělal opravu naklápění lopatek na třech turbech - a to používali normální naftu! Zejména VW Sharany jsou okolo 200 tis. na to náchylné.
Rozebírání je pakárna a smontování všech těch hejblat uvnitř ještě větší!
Navíc se musí lopatky a všechny dosedací plohy ovládacího věnce a litony lapovat + vyrobit nové distanční podložky.Celkem jemná a špinavá a titěrná práce.
Takže lopatky nechodí jen t důvodu bymačkání distancí a pokřivení litiny, ale také z velkého množství napečeného karbonu, kterýzanese horní věnec.
Jinak v žádné opravně Turbodmychadel Vám to nikdo neopraví, protože náhradní díly se nevyrábějí.
Prostě celý litinový kus i se střevama (naklápěním) se dodává jako jeden díl a to je celkem ranec!
Smůlu pak mají ještě navíc ti, co mají tohle integrované jako jeden kus s výfukovými svody! Cca 20 tis. jen to fikne! __;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Tomis
Monday 24 July 2006 - 14:01:06 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
vranoch napsal ...

tomis: Hele a jak to delas? To kazdej tyden zajedes do nejakyho hypermarketu, nasazis do voziku 10 flasek oleje (x 5l), jedes ke kase, pak to strcis do kufru a kdyz tankujes, tak to postupne prelivas a pak dolijes naftou?

Jee, kdyby alespon prodavali 5l baleni, to by byla nadhera, sem rad kdyz maji 3l a to je vetsinou jen v Lidlu. Jinac je to vetsinou po litrovkach. Driv jsem to nalival hned na parkovisti pred supermarketem , ale je to na dlouho, tak si ted v klidu k tomu sednu a preliju nejdriv do kanistru (20l) a pak az teprv do nadrze. a pak tepr dotankoval do plny(m.j. kvuli pocitani spotreby ) u pumpy. Je to teda pekna pakarna uz jen otvirat tolik flasek. Kdyz je nizsi teplota tak v tech flaskach taky neco i zustava(cca 1/2l z 20-30flasek - dle doby vylejvani jedne). Chtelo by to objevit nejakej ten mlyn, kde by ti to natocili do neceho vetsiho .
Ten pomer je treba upravovat podle venkovni teploty.
Karbonu se tam asi o moc vic nez s naftou vytvaret asi nebude. Ty krouzky si myslim, ze jsou spis jeste lepe mazany nez tou naftou.
nekde jsem vydel firmu, ktera se zabyva primo prestavbou aut na olej. Prida se nadrzka na naftu - kvuli lepsimu startovani a pak se prepne na nadrz s olejem a jede se POUZE na olej. Ta prestavbova sada obsahuje 4 el.mag.ventily - prepinani nadrzi, nadrzku,prutokovej ohrivac predehrivani (oleje), predevsim kvuli viskozite. to je tusim vse a chteli za ni asi pred rokem neco kolem 500€ . ale Omega ma vyhrivanej filtr a na to startovani je v oleji ta primes nafty, takze to chyta normalne jako na cistou naftu. Beztak v tehle vedrech se da jezdit na cistou naftu.

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Vranoch
Monday 24 July 2006 - 20:54:26 Citovat
Host
Tomis: Tyjo, no to je teda jeste vetsi pakarna, nez jsem si myslel. Prece to musi jit sehnat nejak ve vetsim. Treba v sudech. Co na to Google? Mlci?
bruno
Wednesday 26 July 2006 - 20:53:14 Citovat
Host
To Tomis:Díky moc za info,mám to stejný auto tak jdu zítra natankovat do lídlu:-)
Tomis
Thursday 27 July 2006 - 09:57:12 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Vranoch napsal ...

Tomis: Tyjo, no to je teda jeste vetsi pakarna, nez jsem si myslel. Prece to musi jit sehnat nejak ve vetsim. Treba v sudech. Co na to Google? Mlci?

Zkousel jsem hledat nejaky mlyny, ale jsou bud daleko nebo nejsou. Se budu muset zeptat asi zemedelcu, kam prodavaj tu repku.

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
bruno
Tuesday 01 August 2006 - 17:47:49 Citovat
Host
Tak zatím jezdím na friťák 2 dny a všechno ok.dokonce to má lepší tah v malých otáčkách a klidnější chod.zítra jedu delší trasu tak uvidíme.jinak ředím 1/3 nafty a zbytek olej.Jo a kterej olej je lepší?tady měli za 17.90 sojovej tak nevím jestli se dá
Legend
Tuesday 01 August 2006 - 18:08:07 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Tady v Praze stojí olej docela hodně, nejlevnější mají v Lidlu za 19.90,-. Znáte někdo levnější obchod?

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
bruno
Tuesday 01 August 2006 - 18:43:18 Citovat
Host
Tady u nás na moravě Kaufland-sojový za 17.90 pak sluneč. za 18.90 a Penny řepka za 18.90 ale nevím kterej je do motoru nejlepší
JardaB
Tuesday 01 August 2006 - 19:23:50 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Koukam, ze si asi koupim nejakou hodne starou Omegu v briketovem provedeni a pujdu delat pokusy. To je lepsi zabava nez s LPG Ale furt mi vrta hlavou, ze nekdo nenasel zdroj typu 50-100-200l sudy atp, prece to nestaceji hned do flasek...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Tuesday 01 August 2006 - 19:36:59 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No ono je to tak že naše český oleje jsou k sehnání i v sudech ale jsou drahý .To co tu produkujou márkety je dovoz a těžko by to vozily v sudech.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1616 sec,0.1297 z toho dotazů.