• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
omega 2.5TD a fritovací olej
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
rob
Tuesday 01 August 2006 - 19:47:17 Citovat
Host
Odkaz
JOB
Tuesday 01 August 2006 - 19:58:05 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
rob napsal ...

Odkaz

No já to říkám pořád že naftovej motor má jezdit na naftu _;

Jestli to takhle půjde dál tak ten olej zdražej taky a já pak budu mít dražší řízek a to by jte mě fakt naštvaly ?lola _;

[ Upraveno Tuesday 01 August 2006 - 19:59:34 ]

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

bruno
Tuesday 01 August 2006 - 23:27:51 Citovat
Host
Já si myslím že třeba čerpadlo bude líp mazaný jak naftou ale největší problém bude hustota oleje v zimě
Yper
Wednesday 02 August 2006 - 08:42:08 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tomu článku celkem věřím. Přijde mi, že někteří z nás řeší spíš okamžitou situaci, než následné důsledky takového jednání. Je to jako s heslem - košile bližší, než kabát.
Pokud si tam tyhle sračky hodláte dávat, tak tam proboha hlavně nedávejte obyčejný stolní olej - ten, co má nálepku že je do salátů, studených pokrmů a na pečení. Dávejte výhradně olej označený - "na fritování". Někteří z Vás si jistě budou pamamtovat, jak v v éře rozmachu fritovacích hrnců, který si přivezli z Dojčlandu nebo sehnali přes známého v Elektře, jak běželi do obchodu a koupili jediný olej, který v té době byl k mání - tzv.stolní. V té době jaksi hrnce byly, ale vhodný olej do nich nebyl. Pak jste udělali hranolky pro celou rodinu a vepřové řízky a druhý den jste čučeli na horní okraj friťáku a podivovali se, co že je to tam za napálený fermežový lak?!
S oleji je to jako s ropu - vylisuje se a pak se vakuově destiluje na lehké oleje do salátů, pak mix na saláty, vaření a jakési pečení no a pak je to olej na fritování - ten poslední snáší vysoké teploty, aniž by při zahřátí na teplotu 250°C s okolním kyslíkem reagoval (oxidoval), kdy výsledným efektem je pak vlastně vrstva laku.
A snažte se dodržet mísící poměr jako v Biodieselu nebo Setadieselu 3:7 (olej:naftě).
Methylester řepky má k naftě mnohem blíže, než olej na fritování a přesto jej mísí JEN v tomto maximálním poměru! _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
bruno
Wednesday 02 August 2006 - 19:30:35 Citovat
Host
Takže jsem dneska ujel nějaký ty kilometry a motor líp jede z malých otáček a subjektivně zase ve větších má menší výkon.to však ani tak nevadí-ty nevyužívám.při asi 1500ot. už byl na naftu motor podtočený ale na olej se krásně roztočí třeba i na 5.rychl.každopádně bych tam taky nelil olej samotný a aspoň 1/3nafty a v zimě 2/3.Fritu-ZDAR
Tlumex
Thursday 03 August 2006 - 06:56:26 Citovat
Host
bruno napsal ...

Fritu-ZDAR

To si povime za par mesicu _; ?lola
Anonymní
Thursday 03 August 2006 - 20:11:33 Citovat
Host
Já bych se toho tak nebál.viděl jsem pána co to lil do Oct 2 za pul milionu tak proč to nenalejt do té mé "babky"?navíc když se podíváž na všechny testy tak nikdo neřekl že by to ničilo motor nebo čerpadlo.a jsou firmy který to na olej předělávaj oficiálně.
JOB
Thursday 03 August 2006 - 20:43:18 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

Já bych se toho tak nebál.viděl jsem pána co to lil do Oct 2 za pul milionu a jsou firmy který to na olej předělávaj oficiálně.

Tak já zase viděl jednou skočit sebevraha z mostu a taky bych to po něm neopakoval a co se týče fyrem co předělávají auta na olej,myslíš že jim záleží na tvém autě ? Pro ně to je kšeft a jsem zvědavej jestli by ti zaplatili zničenej motor.
Kluci je mi to fuk lejte si tam co chcete ale pak nebrečte.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Tlumex
Thursday 03 August 2006 - 21:50:16 Citovat
Host
kamos nekde cetl recenzi nejakeho nemeckeho casopisu kery otestoval pasika TDI na olej a po par tisicach ten motor byl proste na
ja rikam furt kazdej svyho stesti pyrotechnik
bruno
Tuesday 08 August 2006 - 19:20:30 Citovat
Host
Takže přináším další zkušenosti s olejem.na olej už jsem najel asi 1200km a moje poznatky1:ráno při čistém oleji neředěném naftou horší starty-chytne až napodruhé nebo pomáhá žhavit dvakrát.2:motor má menší volnoběh asi o 100ot.min a to i u zahřátého motoru 3:motor se mnohem lépe rozbíhá z nejnižších otáček a dá se jet na pětku po rovině už skoro od volnoběhu 4:není tam tak výrazná díra v poklesu výkonu před sepnutím turba jaku u nafty 5:ve vyšších otáčkách je výkon motoru lehce nižší 6:klesla spotřeba asi o 0,5L-1L na 100km 7:motor má víc traktorový zvuk zvenku než na naftu ale stále je to lepší než VW 1,9TDI PD

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2146 sec,0.1504 z toho dotazů.