• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra Hi-Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
seřízení času
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomis
Wednesday 15 November 2006 - 21:43:05 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Míla napsal ...

Zdravím Vás,nejde mi seřídit čas na VEBE 2.0i 16" 99 ",podle návodu se má čudl s hodinami držet 2 vteřiny ,až začne blikat čas na displeji a pak zmáčknout čudl s tečkou a čas seřídit.Zkoušel jsem různé kombinace, ale žádného blikání času ani datumu jsem nedocílil.Ví někdo kde je chyba?Předem díky za radu.

Můj e-mail Email


jj, musi se celkem dost silou mackat, jentak zlehka to nejde

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Martas
Wednesday 15 November 2006 - 21:48:48 Citovat
Host
RBr napsal ...

To KopA - podle obrázku soudím, že by toto rádio mělo mít RDS, aspoň já to ve O-B mám.
V tom případě, pokud na cca 30 sekund přerušíš napájení, čas se vynuluje a rádio si jej "vezme ze vzduchu" , aniž by se vymazaly předvolby rádia. Já to mám x krát odzkoušené.


Zadna z firemnich Aster G s CAR 300 nebo 400, ani moje VeBe s CDR500 si hodiny sama nenastavi i kdyz radia RDS maji, je mozne, ze OB to umi nicmene vlakno je na Astru, le dle meho mineni toto musi podporovat radio a v navodu ani k jednomu z uvedenych typu toto uvedeno neni.
JOB
Wednesday 15 November 2006 - 23:56:57 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Omega B si opravdu bere čas z éteru,aspoň ta moje. Za dva roky jsem na štelování ani nešáh. (letní zimní čas nešteluju ) _;

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Corlis
Thursday 16 November 2006 - 04:42:41 Citovat
Host
No, tak slovo do pranice, mám ten samý problém jako Míla na VeBe, a čas opravdu nastavovat umím.. mačkám jak deb.... můžu si utlačit prsty, ale fakt se to nehne. Tzn. že je špatný co a co mám koupit?
na OB problém nemám, tam to šlo raz dva
Martas
Thursday 16 November 2006 - 06:19:20 Citovat
Host
Shrnul bych obsah vsech tri stranek. Vlakno bylo zalozeno s dotazem na serizeni VeBe (i kdyz je vlozeno do Astry).

1. Postup byl vysvetlen i puvodni dotaz ho popisuje - drzet tlacitko s hodinama a tlacitkem s teckou menit udaje.
2. Omegari potvrdili, ze Omega si ridi cas sama z udaju z radia, coz Vectra a Astra neumi.
3. Dalsi dva prispevky popisuji, ze uz byly cisteny nebo meneny tlacitka a ze nastavovani jde nekdy diky tlacitkum spatne nebo vubec.

Zaver:
U VeBe a Astry jsou problematicka ta tlacitka, pokud cas nastavit nejde je potreba hledat problem v nich, dalsi reseni na serizeni jen hodin (ne datumu) je ve 23:59 hodin odpojit baterii a v 00:00 hodin ji zase pripojit, cimz se na hodinach nastavi aktualni (spravny cas) _;

Admin: Marťas díky za info, 13.12.2006-15:45 jsem vlákno přesunul do Vectry Hi-Fi. Yper _;

[ Upraveno Wednesday 13 December 2006 - 14:46:51 ]
RBr
Thursday 16 November 2006 - 11:07:59 Citovat
Host
To Martas - dobře's to shrnul _;

Ještě ale zapochybuji - opravdu to vectry a astry nemají? Ono i u omegy to chce trochu trpělivosti, než se to načte, navíc musíš být v dosahu silného signálu a ne každá stanice tento signál vysílá....
Já jednou čekal několik dní, než se mi to chytlo. Naopak na chatě, kde jsem na vršku, se čas nastaví během několika minut.....
Jo a navíc musíš mít na rádiu "povoleno" seřízení podle RDS.

Je tedy pravda, že v manuálu k rádiu se o nastavení pomocí RDS mluví.
RBr
Thursday 16 November 2006 - 11:23:57 Citovat
Host
Ještě jsem koukl na manuál k V-B. Myslím, že to není otázka omegy, vectry nebo astry, ale rádia.

Navíc na obrázku o nastavení, který je na předchozí straně, je typ rádia s RDS....podle mě rádio, které má RDS, bude umět i nastavení času přes RDS.

Připojuji manuál (z tohoto webu) pro vectru-b.





[ Upraveno Thursday 16 November 2006 - 11:26:46 ]
Martas
Thursday 16 November 2006 - 12:33:51 Citovat
Host
RBr napsal ...

Ještě jsem koukl na manuál k V-B. Myslím, že to není otázka omegy, vectry nebo astry, ale rádia.

Navíc na obrázku o nastavení, který je na předchozí straně, je typ rádia s RDS....podle mě rádio, které má RDS, bude umět i nastavení času přes RDS.


Nenapadlo me to nastavovat (manual k autu jsem v zivote necet), takze je mozne ze to sice umi ale z vyroby to neni aktivovano, u vsech aut sem vzdy pri prechodu na letni/zimni cas posunoval hodiny rucne _;
RBr
Thursday 16 November 2006 - 13:59:04 Citovat
Host
Martas napsal ...

... u vsech aut sem vzdy pri prechodu na letni/zimni cas posunoval hodiny rucne _;



Tady vidíš, že hnací silou veškerého pokroku je lidská pohodlnost _; ?lola
(myslím zde pohodlnost nastavovat hodiny ručně v mém případě)

[ Upraveno Thursday 16 November 2006 - 14:00:18 ]
pepik
Thursday 16 November 2006 - 15:24:40 Citovat
Host
Bezpecne nastavuje RDS Cesky rozhlas, ale maji odchylku cca 2min.
Ostatni stanice dle mich skusenosti nevysilaji signal na upravu casu.
Cesky rozhlas a regina jako denini posilaji signal GPS TFT na dopravni informace.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1459 sec,0.1134 z toho dotazů.