• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
výrobní číslo karoserie
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JOB
Monday 17 March 2008 - 21:20:40 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jestli to chápu dobře tak "stk" tvrdí že je potřeba zajít na registrační místo a na základě protokolu o evidenční kontrole chtít po ouřadovy aby záznamy v TP upravil tak aby to sedělo s daným autem. Bohužel takhle jednoduše to asi nepůjde aspoň né u nás .To bych pak mohl přijít s protokolem ve kterém bude že mi nesedí kód motoru a trvat na tom ať ho přepíšou v TP aby to sedělo.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Legend
Monday 17 March 2008 - 23:03:06 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Výměna karosérie - pro výměnu se pou?ije karosérie z ji? provozovaného vozidla, která je výrobcem vozidla ve smyslu zákona č. 56/2001 Sb. prohlášena za náhradní díl. Na této „nové“ karosérii je vyznačeno VIN jiného vozidla, je rovně? vybavena výrobním štítkem jiného vozidla.
Postup:
Na „novou“ karosérii se náhradní technologií vyrazí číslo VIN, které je uvedeno v technickém průkazu vozidla, u kterého se mění karosérii. Toto číslo VIN se vyrazí v blízkosti původního VIN „jiného“ vozidla. Původní číslo VIN se znehodnotí (kří?kováním). Do úředních záznamů v technickém průkazu se provede zápis o výměně karosérie a zápis o vyra?ení čísla VIN náhradní technologií.
Výrobní štítek na „nové“ karosérii se musí v rámci výměny karosérie odstranit, nebo? nále?í jinému vozidlu. Pokud je k dispozici původní výrobní štítek, který lze přemístit na „novou“ karosérii (např. je nýtovaný), pou?ije se tento štítek. Pokud původní výrobní štítek není k dispozici nebo nelze přemístit (je např. lepený), lze objednat u výrobce vozidla nový výrobní štítek. Pokud výrobce náhradní výrobní štítek nedodává, ministerstvo mů?e v odůvodněných případech udělit výjimku, ?e vozidlo není vybaveno výrobním štítkem.
Pokud se pro výměnu karosérie pou?ije karosérie z jiného vozidla, která je vybavena doplňkovým štítkem s číslem VIN umístěným např. pod čelním sklem, musí se buď po?ádat výrobce o vydání tohoto náhradního štítku, případně pou?ít původní štítek. V opačném případě musí majitel vozidla opravdu počítat s problémy při silničních kontrolách.

Zašel bych do Opelu a požádal o vystavení nového štítku. Do roku 1997 je plechový, od 1997 nalepovací. Pokud ho nebudou schopní nechat vyrobit, tak si nechat vystavit papír že štítek výrobce nedodává a s tím pak jít na evidenční kontrolu. Měnil jsem karoserii u BMW, přenýtoval jsem štítek z minulé karoserie a nebyl žádný problém.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Lhex
Tuesday 18 March 2008 - 13:36:39 Citovat
Host
Přečtete si prosím třeba tohle:
Do registru silničních vozidel lze zapsat vozidlo
a) jehož technická způsobilost k provozu na pozemních komunikacích byla schválena, zjednodušeně řečeno má technický průkaz silničního motorového a přípojného vozidla nebo technický průkaz zvláštního vozidla (dále jen “technický průkaz”) a
b) je-li sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, týkající se takového vozidla
c) byla-li při pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu Evropské unie zaplacena daň z přidané hodnoty podle zvláštního právního předpisu.

Přihláška k registraci vozidla musí obsahovat

a) údaj o druhu a kategorii vozidla, značku (obchodní název stanovený výrobcem), typ vozidla, obchodní označení, číslo technického průkazu vozidla a číslo schválení technické způsobilosti vozidla,
b) údaje o vlastníkovi vozidla,
c) údaje o provozovateli vozidla, není-li vlastník současně provozovatelem vozidla.

K přihlášce vozidla k registraci žadatel přiloží
a) technický průkaz vozidla,
b) doklad o technické prohlídce, jedná-li se vozidlo, které již bylo provozováno,
c) souhlas vlastníka k zaregistrování vozidla na jiného provozovatele,
d) protokol o evidenční kontrole vozidla, nejedná-li se o nové vozidlo,
e) doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla,
f) doklad o zástavním právu váznoucím na vozidle, bylo-li zřízeno,
g) doklad o povolení k pobytu nebo o udělení azylu na území České republiky, není-li provozovatel vozidla státním občanem České republiky,
h) potvrzení o zaplacení daně z přidané hodnoty v případě pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu Evropské unie.


stk má pravdu, nikde ani slovo že to vozidlo nelze zapsat!!! Pouze je třeba přiložit protokol! A v tom je rozdíl! jakobyste byli stále málo politicky zběhlí....
btw: Skoro každý zákon je paskvil protože vždycky projde dodatečným vypouštěním a přilepováním a trpí tak ztrátou smyslu a myšlenky... no můžem si za to jako voliči sami
Martas
Tuesday 18 March 2008 - 13:53:48 Citovat
Host
Ale tady nikdo nerozporuje ze dle legislativy to tak neni, ale jestlize je situace jina tak si muzes jit leda stezovat a u nas obvykle neuspejes.

Je fakt. ze zadavatel nenapsal co mu presne napsali ale predpokladam ze mu rekli (a napsali) ze vozidlo nevyhovuje.

Kolegovi nedavno nedali STK protoze mel spatne serizeny svetla. Vubec se s nim nebavili napsali mu to to do zavaznejch zavad, dali protokol ze nevyhovuje a rekli mu ze si to ma nechat v servisu seridit.

Nehodlam nekde hledat jestli 2x otocit sroubovakem patri nebo nepatri k cinnostem ktery STK ma nebo nema udelat, ale co vim tak drobny doserizeni svetel delali vzdyky.

[ Upraveno Tuesday 18 March 2008 - 13:55:36 ]
Lhex
Tuesday 18 March 2008 - 14:08:02 Citovat
Host
maroš napsal ...

V protokolu mám napsané, že vozidlo z hlediska evidenční kontroly nevyhovuje(103-chybí výr.štítek vozidla, dále VIN vyraženo náhradní technologií-záznam v TP).

Čili nějaký protokol má!!!

Stěžovat si bez přípravy je vždycky chyba!! (ted mi odpustili poplatek za snížení tarifu u UPC a manželce ten odešlý vstřikovač u C3 cmožná taky nebudou účtovat přesto že je pár měsíců po záruce). Štve mě, když jsou lidi jak ovce a nechaj si všechno líbit, to se tu pak skoro nedá existovat __;
btw: STK má s evidenčkou společného snad jen to, že se provádí taky na stanicích STK.
Anonymní
Tuesday 18 March 2008 - 14:52:44 Citovat
Host
Tak co chlapci dovozci vraků? Nějak se vám hroutí vaše pochybné teorie.
Já tu nejsem pro úředníka, ale on pro mě, takže se nebudu rozpakovat si na něj stěžovat a věřte, že i uhraji náklady vzniklé jeho nesprávným úředním postupem, které mi nakonec uhradí jeho zaměstnavatel - obec.
btw. Chce to něco znát a nebýt přizdisráč
Legend
Tuesday 18 March 2008 - 15:46:45 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Anonymní napsal ...

Tak co chlapci dovozci vraků? Nějak se vám hroutí vaše pochybné teorie.
Já tu nejsem pro úředníka, ale on pro mě, takže se nebudu rozpakovat si na něj stěžovat a věřte, že i uhraji náklady vzniklé jeho nesprávným úředním postupem, které mi nakonec uhradí jeho zaměstnavatel - obec.
btw. Chce to něco znát a nebýt přizdisráč

neser mě a aspoň se zaregistruj ty chytrej anonyme. A napiš pořádnej postup ty přizdisráči, dovozče vraků, co dovážíš ty? když más tak sebevědomý kecy...

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Martas
Tuesday 18 March 2008 - 16:19:34 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Tak co chlapci dovozci vraků? Nějak se vám hroutí vaše pochybné teorie.
Já tu nejsem pro úředníka, ale on pro mě, takže se nebudu rozpakovat si na něj stěžovat a věřte, že i uhraji náklady vzniklé jeho nesprávným úředním postupem, které mi nakonec uhradí jeho zaměstnavatel - obec.
btw. Chce to něco znát a nebýt přizdisráč


Kdyz pominu ze nejsem dovozce vraku, tak bych netvrdil, ze se to cemu ty rikas teorie hrouti. Ale osobne jsem zvedavej jak dopadne kdokoliv s papirem ze neco je nezpusobile s naslednymi ukony ke kterym je ta zpusobilost potrebna.

freez
Tuesday 18 March 2008 - 16:27:56 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Přidám tedy jednu svou zkušenost se štítkem a sice z vozu ww golf 2 kde chyběl. Na evidenci jsem dopadl stejně jako kolega, v protokolu stálo : vozidlo z hlediska evidenční kontroly nevyhovuje a jako závada bylo stanoveno chybějící štítek. Po radě ad mechanika na stk, že prej mám zajet na úřad a tam mi řeknou, jsem tak učinil a jak jsem předpokládal my vozidlo nebylo přehlášeno z důvodu nesplnění podmínek evidenční kontroly. Jenže .... v naši republice jde za peníze všechno a ve velkých městech jako je Praha a Brno, kde jsou naši anonymní šťourové zřejmě jako doma že tam to platí na 100 % , takže za úplatek úředníkovi to nebyl problém. Další případ kdy štítek chyběl na voze Renault 21 se vyřešil po předchozím zjištění že jde u nás vše, tím způsobem že se přivezl jinej štítek z DE a vyražený vin na voze nebyl vůbec, jenže ten technika taky vůbec nezajímal, hlavně že měl štítek. No a poslední laborace viz moje ex astra F a kód motoru je taky krásnej případ toho, že za peníze jde přihlásit a protáhnout evidencí i plastová kačenka. Takže legálně by tu neprošlo 50 % aut, jenže z čeho by chudáci technici na stk živili rodinu že, za plat jen těžko. Je pravda že tyto služby podražili ale všechno jde u nás zlegalizovat samo za peníze , normálně by to úředník nikdy neudělal i kdyby mohl.Já bych radil jet jinam a připlatit a uvidíš ty zázraky a nebo připlat rovnou na úřadě to už je jedno.

A jen tak mimochodem, zkuste používat slušnější slova

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Lhex
Tuesday 18 March 2008 - 16:28:08 Citovat
Host
Klíííd, nechte ho! Přece vás nevytočí jestli má pravdu!
Já se snad vsadím o svou špičkově vyladěnou omegu , že by se mi podařilo výše popsaným postupem auto, co z hlediska evidenční kontroly nevyhovuje, zaregistrovat! _; (bez uplácení a u úplně neznámých úředníků!!) !_;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1481 sec,0.1145 z toho dotazů.