• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jdu koupit Omegu B Caravan 2.0 8V nebo 16V, na co dát pozor?
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
qpc
Sunday 20 July 2008 - 09:53:56 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Wonderboys napsal ...

Koupil jsem si omegu caravan 2 litr 16 ventil před 2 lety za 60 ticek a pánové úprava steinmetz nedám dopustit.Kdo to chce rozmlouvat ať mě přesvědčí. (ner! _;



co si mam představit pod tou úpravou ? klasiku jako přední a zadní lízátko,víčko nádrže a kola?


Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


qebec
Thursday 15 January 2009 - 11:06:28 Citovat
Host
Ahoj,

Mám v hledáčku koupit Opel Omega VR6 150kw tak bych poprosil o rady na co si dát během koupě pozor, jaké jsou časté závady a problémy, jak spolehlivý je automat, rozvody - je to potkávací motor? jak je to se rzí a ohchranou proti ní apod.

Popřípadě co za úkony se hodí udělat po koupi.

Díky moc za všechny odpovědi.

p.s.: doufám že nevadí že jsem to napsal sem...nechci zakládat zbytečně nový topic.
qebec
Thursday 15 January 2009 - 11:09:28 Citovat
Host
také za jakou cenu se dá koupit solidní MV6 (v prvním příspěvku se manpsal VR6 sory) rok výroby 1995+
mates
Thursday 15 January 2009 - 11:28:22 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
O tom je tu spoustu vláken, zkus prohledat poradnu.
Cenu jsem zkusil zjistit jednoduchým způsobem na Sautu...trvalo mi to asi 10 vteřin...a vypadlo mi tohle:
Odkaz
Při koupi bych se napřed koukl, jestli je moc shnilá. Trochu bude určitě, ale to je každá, jestli nemá prasklý okno, rozbitá světla a pod...
Pak bych to zkusil nastartovat. Když to povrčí, hurá! Poslechově bych zhodnotil, jak motor "běží"...jaké vydává pazvuky a pod (mě např. pohvizdává klimakompresor, ale jak se zapne, je klid).
No pak bych se s tím zkusil projet...jak to tahá (MV6 by měla tahat jak kráva), necuká li automat, jestli brzdí, jede rovně, neutíká ze zatáček, neklepe se kardan a pod...
Pak bych zkusil funkčnost fšeho (blbý u klimy - zřejmě v téhle kose nesepne)...jak topí, jestli funguje ovládání topení, el. okna, sedadla, vyhř. sedaček a pod...
Pak bych pod to vlezl, jestli z toho nechčije olej (motor, převodofka, diferák) a koukl, jestli nechčije voda (už jsem přetěsňoval radiátorek mezi válci) a pod...
Ceny jsou smluvní, takže bych ho tak o 10% srazil...
No a po koupi bych vyměnil olej + filtry v automatu a rozvody (je jedno, jestli byly nebo nebyly dělaný) - nikomu nevěř, mě se V6 potkalo kvůli tomu, že nějakej mamrd vyměnil jen řemen a na kladky se vyprd. (ner!
Mno a pak bych jel někam driftovat _;

Ale to je co bych udělal já...ty si dělej co chceš

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Legend
Thursday 15 January 2009 - 12:19:53 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
A zaměřit se na stav podovzku, pokud bude znít dobře, nepůjdou z ničeho rány, tak to stejně není velká výhra, protože u Omegy jsou různé klouby a čepy spotřební materiál, výdrž je řádově pár desítek tisíc km

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
qebec
Thursday 15 January 2009 - 13:37:34 Citovat
Host
díky no já měl spíš na mysli jestli nemá omega nějaký charakteristický vady, například co já vím automat nebo ten kardan, když jsem u něho jsou sním potíže vím že u 4x4 Volva má mizernou životnost cca 80 000km?, to že si všechno poslechnu vyzkouším projedu to je jasné...

s tou cenou jsem spíše myslel zdali narazím na MV6 za 30 000tak jestli mám být podezřiví nebo se tak pohybuje normál, ono jich na Sautu je asi 10 a cenové rozdíly tam jsou celkem velké
Brenky
Thursday 15 January 2009 - 14:57:48 Citovat
Host
tak charakteristicke "nemoci omeg" jsou klima, podvozek, brzdy, chladic vody, palubni PC (byva rozsypany - necitelny), zamky (jestli nejsou popraskane ty plastove casti co zamykaji, obcas se stane ze odejde altik....
a potom...hnijou rohy zadnich dveri a lemy zadni...tak na to pozor!!!
nechci odrazovat ale jen upozornit na mozna rizika...sam mam MV6 a max spokojenost (krom kosmetickych nedostatku ktere se casem vychytaji)
qebec
Thursday 15 January 2009 - 15:46:48 Citovat
Host
dík to jsem potřeboval vědět
Tomin
Thursday 15 January 2009 - 22:15:12 Citovat
Host
A bral bych az od roku 97, ten rok byly delany zmeny na motoru V6 ohledne rozvodu aby nebyl nachylny na prasknuti remenu. I kdyz jsem neslysel ze by se starsi nejak hrozne potkavaly.
Pokud by se nasla z roku 98, ty uz musi mit cocky a ty jsou na omeze nutnosti. Omega do 97 strasne spatne sviti.
Rozvody udelej tak jako tak.
V Cechach nikdy nevis. Tady je normalni, ze se lidi ani nestydi na net psat "mam to rozbity, asi to prodam (rozumi se na zatajenou) a at si nekdo jiny uzije".


[ Upraveno Thursday 15 January 2009 - 22:15:56 ]
ndefo
Thursday 15 January 2009 - 23:09:10 Citovat
Host
hlavne musi poradne troubit klakson, ten se hodi hodne casto (ner!
...jojo jak tak ctu vsechny ty zalezitosti co a jak a kde, tak si uvedomuju, ze nebyt Omegy, tak jsem se o autech v zivote tolik nenaucil...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1827 sec,0.1142 z toho dotazů.