• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
vraceni auta po prodeji
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Bomega
Monday 18 August 2008 - 22:30:44
Host
cauvec,potreboval bych poradit co mam delat-prodal jsem omegu,fakt pekna,udrzovana,borcovi se libila,rekl sem mu co tam je vse novy-a po pravde,dal sem mu slevu 3tisice protoze trochu klepou tycky stab.predni,podepsal smlouvu,dal mi penize a odfrcel,vse ok,autu nic.a najednou mi druhy den vola,ze si to rozmyslel,ze ji nechce,pry nasel tyto zavady-unaveny pera,ulouplej lak na lemu,spojka ze bere nahore.ja mu samozrejme rekl,ze mu nic davat zpet nebudu,nic sem mu nezatajil,zadnou zavadu a kdovi co on uz s tim autem delal,on stale vyhrozuje soudem.tak jestli mam mit obavy,ma na to pravo kvuli takovym malickostem????ve smlouve mam,ze po prevzeti automobilu nezodpovidam za zadne dalsi zavady,diky za rady.ale myslim si,ze je pravo na me strane,ja na nej zadnej podraz neudelal.
JOB
Monday 18 August 2008 - 22:48:14
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jestli to chce vrátit kvůli závadám které popisuješ tak bych ho klidně nechal ať si držkuje.Osobně si myslím že tohle by neusoudil.
Z těchto důvodů mám ve smlouvě vždy že je auto na ND, a nový majitel je upozorněn na fakt že peníze okamžitě utratím.Buď to podepíše nebo ať si koupí něco jiného.Takovejch vychcánků je co si to druhej den rozmyslej a pak chtěj vrátit peníze.Vždyť kupuje starý auto tak co chce ? S takovejch lidí je mi fakt na blití. :_:n

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Legend
Tuesday 19 August 2008 - 04:51:27
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Tohle se mi stalo zatím jen jednou, říkal že se mu ztrácí voda a navíc se vymlouval ještě na další závady, které jsem řekl při prodeji. Podle občanského zákoníku prodávající poskytuje záruku půl roku, připadá mi to padlé na hlavu, ale ta už naštěstí uplynula tak je to OK. Mě taky psal něco o trestním oznámení, nevím teda za co, ničeho jsem nedopustil, prostě jsem na to nereagoval.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Robas
Tuesday 19 August 2008 - 06:51:32
Robas
Uživatel #1077
Registrován: Wednesday 11 April 2007 - 03:02:26
Příspěvků: 363
Ta záruka půl roku je de facto na skryté vady. Oloupanej lak ani nahoře beroucí spojka skryté vady nejsou a unavené pružiny nejsou vada snad vůbec :_:n .
Prostě potom co koupil tu Tvou, mu někdo dohodil nebo někde viděl podle svého mínění lepší za stejný prachy, tak se Ti tu Tvou snaží vrátit. Pokud jsi napsal pravdu a není v tom nic jiného, tak mu jasně a srozumitelně oznam, že mu nic vracet nebudeš a pokud bude otravovat, tak ho odešli hluboko do análu...

OB 2.0i CD X20SE kombi automat r. 12/96-momentálně jiný provozovatel
OA 2.0i C20NE+LPG kombi automat (za 10 let již třetí)-momentálně depozit
Citroen Xantia 2.1 TD r.1998 - pracovní auto
VW Transporter 2.4D Bus r.12/97
Suza VZ 800 Marauder r. 2000 na léto pro volnost pohybu.
JOB
Tuesday 19 August 2008 - 07:37:29
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Je to jak píše Robas.V nejhorším případě to udělej jako v AAA. Řekni že auto bereš zpět le že ho má už x dní a tudíš mu strhneš půjčovný 3000,- na den což je za auto vyšší střední třídy velmi pěkná cena.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Martas
Tuesday 19 August 2008 - 08:36:38
Host
Dotaz tohohle typu se tu objevuje nekolikrat do roka a rady vzdy zni "posli ho do haje, nebav se s nim ... apod" a to v obou pripadech (chci auto vratit, je mi auto vraceno).

Kazda smlouva je vypoveditelna a nikdo ti neporadi jak se chovat, kazdy pripad je jinej jeden te k soudu da druhej ne a ver tomu ze vysledek pripadneho soudu nemusi byt predem jisty ve tvuj prospech, nikdy nevis co on s tim autem mezi tim udela.

Muj nazor (opravdu jenom muj bez ohledu na nejake obcanske zakoniky) je, ze pokud se nedohodnete jinak, penize mas a auto je prodatelny (dobrej stav, slusna cena a prodal si ho brzy) tak mu prachy vrat a prodej ho nekomu jinymu, nez ho znici a nadejboze za 3 roky mu budes muset vratit prachy a v lepsim pripade dostanes z5 3 roky nejety auto na odpis.
mates
Tuesday 19 August 2008 - 08:47:20
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Martas: a když ti nechutná rohlík - taky ho vrátíš?
Borec koupil jetý vůz a asi čekal, že bude jak novej, a buďto ho seřvala stará, co si to koupil a nebo jak říkal Robas. Proto má být vždy ve smlouvě věta, že "technický stav vozidla odpovídá stáři a počtu najetých km" a je to. Když k tomu připojíš pravdivý popis s vědomím, že jsi nic nezatajil, nemáš se čeho bát a poslal bych ho opravdu tam, kam slunce nesvítí. Pokud by jsi si vzal auto zpět, rozhodně bych mu nevracel celou částku

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Martas
Tuesday 19 August 2008 - 09:03:08
Host
Rohlik kupuju jako novej a o novy veci se nebavime, ty vracim pomerne bezne ...

Mysleno to bylo ve smyslu ze pokud se nedohodnu tak mi pripadne lepsi dostat z5 auto jak bylo a prodat ho jinde nez se soudit a buh vi jak to dopadne zejmena kdyz u nas to muze dopadnout tak ze nakonec nebudu mit ani penize ani fungujici natoz prodatelny auto.

Navic nikdo sme necetli kupni smlouvu ani to auto nevideli (cimz nechci nikoho napadat nebo tak neco), je to vzdycky jednani dvou stran ktery nema prilis jasnou zakonnou podporu.
Lhex
Tuesday 19 August 2008 - 09:18:53
Host
§596
Má-li věc vady, o kterých prodávající ví, je povinen kupujícího při sjednávání kupní smlouvy na ně upozornit.
§597
Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.
Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým.


podle mě ty zákony nejsou tak složité, jak se vám právníci snaží namluvit
Myslím že by mohlo pomoct v první fázi tohle se naučit odříkat, upozornit, že pokud nanašel vadu o které jsem věděl a neupozornil, tak kupní smlouva je platná, byt by vznikla podáním ruky. Jinak kupující je momentálně majitelem se všemi povinnostmi..

Pokud ovšem opakovaným čtením odstavců OZ výše, dojdeš k závěru, že má druhá strana šanci, tak to radši vem zpět co nejdřív a prodej znovu.
mates
Tuesday 19 August 2008 - 09:22:07
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Takjsem to nemyslel, že je novej... Mám jen pocit, že panáček si koupil auto, najednou zjistil, že to není tak jak si to představoval, nebo mu někdo řekl, že je debil, že se to dá jinde pořídit o pár korun levněji...a teď ho chce vrátit.
Každopádně bez špíznutí na auto a smlouvu se těžko radí.
Lepší je dát auto do bázu na výkup (Eurocar, AAA...) a je klid Sice se něco tratí na ceně, ale lepší vrabec v hrsti,....

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1542 sec,0.1225 z toho dotazů.