• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
jak jede 2,5 v6 ?
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
feek
Saturday 15 November 2008 - 16:06:22 Citovat
Host
ahoj,

zajimaly by mne zkusenosti majitelu vecter s 2,5 V6 (170hp ) - uvazuju o koupi teto vectry ve sportovnim provedeni, budto hatchback nebo kombi. mel sem 2,2dti v kombiku se 150hp a tam nebylo znat jak je auto nalozeny, kolik lidi, kufru atd, dynamika byla porad skoro stejna a do kopce to neztracelo dech. jelikoz sem boural tak hledam jinou VB, ale uvedomil sem si ze spotreba pro me neni az tak zasadni a kufr kombiku sem taky nevyuzival casto.
zajimalo by mne jak vam jede ten sestivalec - jak do kopce, jak nalozeny, co spotreba kdyz jede normalne ? a na co si dat pozor, mam vyhledlou jednu sport verzi hatchback - ta stema dlouhejma patejma dverma, na origo 17ctkach, najeto 96000km rv 2001, proste nadhera.. nejsem zavodnik, vetsinou se kocham ale znate to, clovek se nekdy rad sveze.
diky za postrehy!
Martas
Saturday 15 November 2008 - 17:46:29 Citovat
Host
feek napsal ...

nejsem zavodnik, vetsinou se kocham ale znate to, clovek se nekdy rad sveze.
diky za postrehy!


No a vo tom to prave je !

Co ocekavas, ze ti kdo napise ?

Nekomu jede kopec nekopec i 2,0 na ukor spotreby, nekomu se zase bude zdat, ze ani 2,5 nejede.
feek
Saturday 15 November 2008 - 18:01:27 Citovat
Host
co cekam? zajima me jak se lidem jezdi s 2,5 v6 , papirove hodnoty si zjistim , pocity a zkusenosti ne. neco sem si tu uz pocetl ale stejne bych ocenil nakou malou objektivni recenzi od vlastnika v6 tky, proste jestli to stoji za to... s 2.0 jsem chvili jezdil ale to teda moc nejelo a uz vubec ne do kopce
Martas
Saturday 15 November 2008 - 18:07:02 Citovat
Host
feek napsal ...

ale stejne bych ocenil nakou malou objektivni recenzi od vlastnika v6 tky, proste jestli to stoji za to... s 2.0 jsem chvili jezdil ale to teda moc nejelo a uz vubec ne do kopce


To je prave ono, objektivni recenze neexistuje, jeden ti i s cihlou na pedalu bude tvrdit, ze to nejede, druhej ze jo, treti ze nevi ...

Dokud se v tom aute sam nesvezes, budes vedet stejne prd.

Me se treba "zda", ze i moje sluzebni Corsa 1,2 do rychlosti 80km/hod docela jede.
Legend
Saturday 15 November 2008 - 18:59:56 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Když je někdo zvyklej na turbodiesel, tak potom subjektivně špatně jede i silnější benzin, protože se nekoná turbokopanec. Vectra B 2.5V6 je docela lehká, já mám zkušenosti jenom s V6 v Omegách, 3.0 nejede nejhůř, ale mohla by jet líp, papírově má jet 2.5 ve vectře líp než 3.0 v Omeze. Na kochání musí ta 2.5 stačit, případně tam hoď 3.0 z Omegy, ty motory jsou shodné, liší se jen vrtání a zdvih.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
vrgadaa
Sunday 16 November 2008 - 08:07:40 Citovat
Host
pocit z jizdy s timto motorem v omeze spatny neni, takze ve vektre pojede urcite jeste lepe. Ale ja ten motor nerad z jinych duvodu, furt se neco sralo (mozna spatny kus) ale potkanych ci aut s potkanymi ci jinak znicenymi motory najdes i po inzeratech dost. Mozne zavad, netesnici ventilova vika (svicky v oleji), korodujici mezichladic oleje (emulze voda-olej, ktera zalepi vse), poddimnezovane rozvody (meli tam dat spolehlivejsi retez), EGR a kolisani volnobehu, zaplaovaci kostaka a kabely ke svickam, cidla kliky vycky. K tomu motor je velky i v omeze, tady bude napric takze jako bonus mizeny pristu ke vsemu
...
Ovsem dle vkusu kazdeho soudruha. Znam jednoho, co se v cizine pekne potrapil prokorodovanym chladicem olje, pozdeji se mu to zadrelo, pak si koupil neco jineho se stejnym motorem, potkalo se mu to obe hlavy se vsemi ventily a asi shani dalsi V6. Takze asi ma preci jen ten motor neco do sebe, pravdepodobne to budou ty jizdni projevy, spolehlivost to asi nebude:-)
jára
Sunday 16 November 2008 - 16:18:46 Citovat
Host
Já bych řekl právě opak. Za 3 roky motor i vše ostatní ok. Do ted žádná oprava, ani výfuk-stále origo. Ale je to dané tím, že má najeto 94tkm a to na 9 let staré auto jde. Ale k věci:Měl jsem i astru g s x20xev a je pravda, že kvůli delším převodům letěla až ve vyšších otáčkách. Jako prac. auto mám vebe 2,2DTI, takže můžu porovnat. Na V6ce mě právě dostalo to, že i při plně naloženém autě jede pořád stejně. V tomto ohledu mě právě sklamal diesel, který, když jedu sám, tak jede v celku pěkně, ale v 5ti lidech je to o poznání horší. Na druhou stranu jsem zase čekal od 125kw a šesti válci právě to zmiňované svezení, ale mě osobně tento motor svým výkonem nijak neoslnil a čekal jsem od něj víc, ale na kochání se při jízdě .krajinou to stačit rozhodně bude. Ještě musím říct na obranu V6ky, že od začátku co ji mám, tak mám problém s výkonem za teplého počasí, kdy jede hůř než když je třeba 10 nad nulou a úplně nejlíp jede, když je kolem nuly a míň. Až jednou tomu přijdu na zub, tak třeba pojede ještě líp. Každopádně V6 jede ve srovnání s 2,2DTI líp a když točíš V6, tak diesel nemá sebemenší nárok.
mates
Sunday 16 November 2008 - 16:35:00 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Měl jsem tenhle motor ve VecA...v automatu...a jelo to jak kráva...automat si na dvojku hrábl. _; a ten zvuk V6 u toho... Ale Ochcávku 1,8T jsem nepředjel, ať jsem dělal co chtěl (kdo zná Brno - do Kohoutovickýho kopce 160 vedle sebe...ale prostě před něj to nešlo). Pak jsem jel v tom samým autě, ale v manuálu...a ještě lepší. Jo a spotřeba do 11l...Chorvatsko do 8l.
Ale qpc, kerej má VeBe i500, ti může tvrdit, že to nejede...to samý někdo s VeCe 2,0T...takže si vyber. :

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
feek
Sunday 16 November 2008 - 18:18:07 Citovat
Host
ty jo, ze ta 2,5 v6 byla vyrovnana s oktavkou 1,8t me prekvapuje, kdyz by mela byt o neco silnejsi vectra ?... u te moji vebe 2,2 dti nalozeni znat nebylo, ale jak sem psal mela cca 150hp a vetsi kroutici moment a do kopce jela vpohode konstantne 190 - kdyz sem se pred tim rozjel, nebo se na 190 uz v kopci rozjela ale trvalo to dyl... kazdopadne diky za poznatky
JOB
Sunday 16 November 2008 - 18:47:05 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
feek napsal ...

ty jo, ze ta 2,5 v6 byla vyrovnana s oktavkou 1,8t me prekvapuje, kdyz by mela byt o neco silnejsi vectra ?... u te moji vebe 2,2 dti nalozeni znat nebylo, ale jak sem psal mela cca 150hp a vetsi kroutici moment a do kopce jela vpohode konstantne 190 - kdyz sem se pred tim rozjel, nebo se na 190 uz v kopci rozjela ale trvalo to dyl... kazdopadne diky za poznatky

No jenže ta 1,8T od VW žere i trávu kolem silnice a to i za normální jízdy natož v plném výkonu.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2339 sec,0.1756 z toho dotazů.