• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ševelení od klíňáku
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Mongoose
Saturday 22 October 2005 - 09:41:52 Citovat
Host
Zdar chlapi.
Po zahřátí motoru ( x16xe ) mi něco začne ševelet od klínového řemene.. Je to spíš řemen nebo kladka? A jestli je to kladka, jestli náhodou nevíte kolik ta sranda stojí?

Všechno jinak hraje, jen mě to znervózněje.. Většinou to ševelí jen chvilku a pak to přestane..

Díkes
happy
Saturday 22 October 2005 - 10:58:02 Citovat
Host
...nebo taky servo....
SCULLY
Saturday 22 October 2005 - 11:22:58 Citovat
Host
Zaměř se na ložisko alternátoru tam bývá problém, a pak na všechny kladky kolem drážkového řemene.
happy
Saturday 22 October 2005 - 12:25:36 Citovat
Host
ložisko alternátoru neševelí, ale pocinkává, navíc je to víc slyšet při zátěži altíku, tedy při spuštěných světlech, a rádiu, vyhřívání atd. Je to takový chrastivý zvuk, to nemá s ševelením nic společného. Taky záleží odkud ten zvuk jde. Každý motor má alternátor někde jinde. Ale zvuk ložisek altíku rozhodně není ševelivý.
happy
Saturday 22 October 2005 - 12:26:46 Citovat
Host
tím jsem chtěl říct, že altík bych podle popsaného zvuku viděl až jako poslední možnost. A nebo to bylo špatně popsané. Ale může to dělat řemen, napínací kladka, nebo servo.
Mongoose
Saturday 22 October 2005 - 14:08:30 Citovat
Host
Takže se zaměřím na servo a napínací kladku.. A teď ještě jak to odstranit a popřípadě, kolik stojí... dík za rady...
happy
Saturday 22 October 2005 - 15:34:33 Citovat
Host
servo neřeš, to dělá hodně lidem, navíc je to drahá sranda. Takže kdyby to bylo servo, nepropadej panice. Maximálně zkontroluj hladinu. Ještě se zeptám, ševelí ti to už od nastartování nebo až se to zahřeje. Napínací kladka klíňáku je taky drahej špás, kdysi jsem se na to ptal, teď bych kecal, kdybych řekl, že je to víc než 2 tisíce, ale myslím, že to pod 2 nešlo. Nejsem si úplně jistý, jestli to nebylo ještě víc. Nemám tu katalog. Ono jde o to, jak dlouho tam ten klíňák je, jestli to na tom třeba neposkakuje, kdysi tu o tom psal Yper.
SCULLY
Saturday 22 October 2005 - 20:06:54 Citovat
Host
Tak jestli to poskakuje tak vyměň ten řemen je starý a vytahaný proto to poskakuje. je to každopádně levnější než měnit nap.kladku.
Po tý bych šel naposled ale to fakt záleží jakej zvuk to dělá takhle po netu to nejde upřesnit.
Mongoose
Saturday 22 October 2005 - 23:38:29 Citovat
Host
Ševelí to až se to zahřeje.. Hned po nastartování to neudělalo nikdy... Asi zkusím vyměnit ten řemen a pak uvidím. A když to ševelí, tak to třeba chvilkama přestává a pak zase začne... tak přerušovaně, no.
Jsem z toho v lese
happy
Sunday 23 October 2005 - 08:44:12 Citovat
Host
podle mě, protože mi to dělá taky tak, je to servo. Řemen jsem vyměnil a nepomohlo, napínací kladka OK, ložiska v altíku jsou parádní a když je zima nebo studený motor tak to nedělá. Když se to zahřeje, tak to ševelí - servo. Kdysi jsem se o tom bavil s Niem. Říkal mi, ať si toho nevšímám, že to může dělat i horší věci a pořád je to ještě v normě.

Když to ševelí, zkus vypozorovat, odkud to jde, ale zřejmě to půjde zepředu, pak trošku přidej plynu, uvidíš, jak se ten zvuk změní. Mně to trochu zintezivní a čím víc přidávám, tím víc to začně zanikat.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2868 sec,0.2341 z toho dotazů.