• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Opel Omega kombi
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bruno
Monday 22 August 2005 - 21:14:12 Citovat
Host
no vona taky "koktávka" má vo nějakej metrák míň než kombajn omega-takže na rozjezd je rychlejší ale pak už se ztrácí.pozoor toto se týká pouze sériového motoru!se software v říd.jednotce z BMW je to vo něčem jiným.....
Anonymní
Tuesday 23 August 2005 - 00:05:10 Citovat
Host
Ahoj, mám dotaz mám caravan 2.0-16V /97 a nějak se mi tam sype elektRika na středovým panelu - nejde zapnout klima, rozmrazování a vnitřní okruh vzduchu, pominu-li rozsypanej čaj na displeji a teplotou, datumem a rádiem. jo a eště nejdou zásuvky zapalovače. Jde s tím něco dělat, nebo je to vlastnost? dá se někde sehnat schema a návod na demontáž palubky? díky Petr
Anonymní
Sunday 04 September 2005 - 18:00:36 Citovat
Host
.Já mám2,5Td automat ,ale sedan je koupená v Cr a motor prošel oficialní kurou od Steimetz u Auto Srba .Už jsem sním najel tak 90tis a dělám jen prav.udržbu(olej,desky,řemeny) a pár maličkostí za pár kaček a to za tím tahám dvouosák.Aut už jsem měl hodně ,ale mám pocit že omega je za ty prachy nejlepší volba a to jestli 2,5Td nebo 2,5 6V tak to záleží čistě na tom jestli jseš na auta lempl ,nebo ne .Ten BMW motor je naprosto primityvní a proto je na něj taky nejvýc otázek protože většina znás sy ho zpravuje sama a k opraváři jede jenom když je to akutní,Kdežto na tom benzínu neuděláš skoro nic a navýc Naftáka jen tak neuhoníš protože to není předimenzovaný jako benzín.Jo a podle mě je BMW firma která ty motory opravdo umí ale motory od Opla?? Je pravda že mě ta nafta žere tak 10l ,ale to bere i Favorit a navíc je to krásný svezení.Ještě radši popřemýšlej a pak se ozvy cos vybral
Tlumex
Sunday 04 September 2005 - 19:14:03 Citovat
Host
ted bych se te anonyme nechtel doktnout ale Skodovka je taky primitivni zarizeni a vsechno si na ni udelas sam a taky se porad neco s**e ja bych nemel odvahu jit do tehle nafty! Kdyz se podivas kolik se o tom motoru tady napsalo rozhodne nepatri mezi moje favority! &|
Anonymní
Monday 05 September 2005 - 11:59:28 Citovat
Host
Já mám taky 2.5TD car. a jsem naprosto spokojený. Je pravda že má trochu vyšší spotřebu já mám 9,5 a to jezdím po okreskách do 10-ti km. Měl jsem i škodovku a taky si na ní nemůžu stěžovat . Když má auto pravidelný a správný servis tak slouží super. Zdenek
Landis
Monday 05 September 2005 - 13:18:29 Citovat
Host
Tlumex napsal ...
ted bych se te anonyme nechtel doktnout ale Skodovka je taky primitivni zarizeni a vsechno si na ni udelas sam a taky se porad neco s**e ja bych nemel odvahu jit do tehle nafty! Kdyz se podivas kolik se o tom motoru tady napsalo rozhodne nepatri mezi moje favority! &|


Hrozne moc by me zajimalo kolik "odborniku" kteri hani motor 2.5TD ho meli a jezdilo s nim. Ja s nim jezdil 2 roky cca 40000km a naprosto v pohode, jenom bezna udrzba. Ty kecy ze praskaj hlavy, ze se sype mi pripadaji jak z agentury jedna pani povidala. Nechci se te dotknout, ale ja osobne bych zase nechtel ani nahodou ten krovinorez 2.0 do tak tezky kravy jako je omega. Sice se ti muze zdat, ze po schade 120 je kazdy auto raketa, ale asi jsi toho moc jinyho nepojezdil.
riwal
Monday 05 September 2005 - 13:41:06 Citovat
Host
Křovinořez - to je hezké v tom případě já mám kafemlejnek
Ti co haní tento motor mají v celku pravdu, protože je statisticky dost poruchový - rozuměj statisticky, samozřejmě řekněme, že 3 z 10 mají problémy - to už je v podvědomí automechniků jako poruchovej motor, protože ho maj relativně často na dílně s obdobnými poruchami. Takže pokud si měl vydařený kousek, i když 40 000km v životě takového diesela je malá epizoda, buď rád že si problémy neměl.
Samozřejmě také záleží jak se s motorem zachází a pokud si někdo myslí, že diesel vydrží vše, tak se osudově mýlí.
Landis
Monday 05 September 2005 - 13:54:47 Citovat
Host
Jo jasne. Ten krovinak neber tak doslova, byla to jen takova nadsazka. Ja vim, ze 40000km neni zas tak moc, ale musis brat v potaz, ze mel 150tisic pri koupi a prodaval jsem ho se 190tis.km. A opravdu nic jinyho nez pravidelnou udrzbu neznal, olej, filtry, serizeni vstriku a odesla vodni pumpa. Dovolim si tvrdit, ze pokud auto dostane do ruky "hovado" co to bere zastudena u huby, vytaci do omezovace, po plny nalozi hned chcipa, tak verim, ze ten motor vylagruje velice brzy. Je to tak jak bylo uz 1000x psano, jak se k autu clovek chova, tak se mu auto odvdeci. Ale trochu me vadi chytrolini, co s konkretnim typem nemaji vubec zadny zkusenosti a hodnoti jen podle doslechu co jeden kamos povidal, ze nekde slysel apod.
Tlumex
Monday 05 September 2005 - 18:49:03 Citovat
Host
Ladis: mas pravdu ja sem jen chytrolin kerej dela jen do pocitacu ale bavil sem s dvema mechanikama /jeden znackovej servisman/ a ti temhle traktorum nemohli prijit na jmeno! Proti tomu je ten muj kafemlejnek docela hvezda! Jen prodavam jaxem nakopuil a co sem tu precet etli sem TI zvedl tlak tak to sem nechtel!
Jirka
Monday 05 September 2005 - 20:22:10 Citovat
Host
Taky mám 2,5TD man, přev. a nepostřehl jsem že bych musel řešit nějak víc problémů než u benzíňáku.Je to hlavně otom že by se každej než si koupí auto měl zamyslet sám nad sebou jestli se umí o auto starat nebo je jen spotřebitel.Taky je dost důležitý na co to auto chci ,jestli jsem závodník nebo spořílek nebo potřebuju vozit těžký věci.Myslím že 2,5TD je slušný kompromis.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1669 sec,0.1334 z toho dotazů.