• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
[anketa] Omega 3.0 + LPG - mám na to?
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Monday 20 September 2010 - 21:13:06 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Sekvence funguje, kdyz je dobre udelana - uz ani nepamatuju, kdy jsem na to sahnul a jezdi a jezdi... Kazdopadne neregulovany nema sanci na emisich a regulovany asi okrajove jo, ale to sani plny smesi, to neni dobry pocit. Ja proste nastartuju, jedu a ani uz nevim, kdy se mi to prepina na plyn (ale tak do 2km v tomhle pocasi).

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jiřik
Monday 20 September 2010 - 21:46:33 Citovat
Host
Člověče do 2 km to by pro mě bylo k ničemu, když jedu 6km. Já považuju za vadu, když to přepíná dál, než za vratama od garáže (tam, kde kousla doga Ráže) teď jsem kvůli tomu naladil reduktor z 1,20 na 1,09 kvůli tomu, aby se studený propan dříve zplynoval. Kupodivu to funguje, přepína při 30 stupních ale hlásí mi to chybu "looped injection"- když tomu dávám - vstřikovače jsou otevřeny naplno i když od 75% mi to přepíná na benzin. Ideální bude asi tak kolem 1,12-1,13, ale každý šáhnutí na tlak reduktoru znamená opětovnou kalibraci a najíždění nové mapy.(Stag 300+) Jinak to přepnutí na benzín při plnym plynu kolem 5500 otáček je pořád docela kopanec. Nic naplat, benzín má prostě výhřevnost, nehledě na ROZ.
vrgadaa
Tuesday 21 September 2010 - 09:07:43 Citovat
Host
2JardaB
s emisema jsem u nasavaneho LPG nikdy problem nemel,jezdim tam, kde mi uz montovali 3 auta a podle mne to udelali tak, aby to fungovalo jak ma a kdyby ne, je v jejich zajmu se tvarit, ze to funguje, pokud chteji, abych tam prijel i s dalsimi vozy, fakt je, ze to byla auta Euro1 s litinovym sanim. Co se tyka sekvence matne si pamatuji, ze jsi s tim taky uzil, nezz se to doladilo
...
2Jirik
Na nasavany lze teoreticky jet okamzite, ale zamrzly reduktor v zime cloveka pouci, ze to neni dobry napad. A co kdyby jste se dali dohromady JardaB prodava MV6 se sekvenci (uz od jara)
...
A co kdyby js
JardaB
Tuesday 21 September 2010 - 11:42:08 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No u Euro 1 je to v pohode, ale dat nerizeny nasavany o auta, co se testuje na Euro 3 asi nema pri poctivem mereni sanci. Staci, co si vzdycky uziju s tou sekvenci (je fakt, ze asi i katalyzatory uz nejsou co byvaly) ale benzin se pod limit CO celkem bez potizi dostane, s plynem musim pres pocitac chvili laborovat - staci mensi nesymetrie vstriku, nejaky valec nezapali chudou smes a je to na dalsi minutu, nez se to srovna.

[ Upraveno Tuesday 21 September 2010 - 12:19:59 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jiřik
Wednesday 22 September 2010 - 11:11:01 Citovat
Host
Jardo, máš pravdu, s nasávaným jsou na em.problémy a zákonitě být musí- vždyť to funguje víceméně jako karburátor. Věřím, že se to na místě seřídit dá, aby se to jažtakž vešlo do limitu, ale pak to musíš vyladit znovu, aby se s tím vůbec dalo jezdit. Jinak je to ale nejschůdnější možnost, jak začiít jezdit na LPG. Ta sekvence je opravdu dost drahá. Jak jsem již psal, kamarád má Saaba 9-3 2.0 16V 96kW v úplně primitivním nasávaným LPG a překvapilo mě, že to docela pěkně jede. Vůbec to nestřílí ( má tam pro jistotu klapku, sání je část. plast). Spotřeba kolem 12l, což na hmotnost 1350kg vůbec není špatný.
Jiřik
Wednesday 22 September 2010 - 11:15:11 Citovat
Host
Ještě něco- včera jsem najížděl novou mapu a přede mnou OmegaB v dieselu-
neskutečně líný auto, nad 160 mu to zrychlovalo jak nějaká 1.6, samej kouř a nic.
Benzín je nesrovnatelnej.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1799 sec,0.1470 z toho dotazů.